| M1XTaP3 a întrebat:

Deci frate am 100000 de dracii de ce cand solicit putin pc-ul imi da o eraore mai exact se face tot ecranul albastru calculatorul este blocat nu mai merge nimic trebuie sa-i dau restart de fiecare data cand face asa. Dau funda. x-(

9 răspunsuri:
| RobertSteaua02 a răspuns:

Asa am patit si eu...ai multi virusi si trebuie sa iti reinstalezi Windows-ul

| M1XTaP3 explică (pentru RobertSteaua02):

Pai l-am instalat si tot la fel face...Cred ca cere pumnii in continuare.laughing

| ElectronicPieces a răspuns:

Ai noroc ca inca se aprinde! Daca nu ii reinstalezi windowsul cat mai repede îți pierzi pc-ul definitiv. Bafta

| M1XTaP3 explică (pentru ElectronicPieces):

E grav atunci deci cum ar veni trebuie sa ma multumesc cu ce am?laughing)

| victor30 a răspuns:

Defineste "solicit putin"?

| M1XTaP3 explică (pentru victor30):

Ai ma du-te invartindu-te in.(M-am referit ca nu-l solicit la maxim adica winap, messinger, facebook si altele)... intelegi lesinatule? Si taci din gura nu mai comenta aiurea eu am pus o intrebare pe ''TPU'' si nu erai obligat sa-mi raspunzi tu ca un lopatar insolat.happy

| victor30 a răspuns (pentru M1XTaP3):

Esti un Dobitoc. Lasa tehnologia ca nu este de tine.
Deci sper sa intelegi ca nu am timp sa iti desenez ca la handicapati:
- o posibila cauza (de aia te intrebam mai sus) cand intri si accesezi ca un dobitoc ce esti (dobitocule care esti) un fisier care se afla pe un sector bad (adica bulit pe intelesul tau) de pe HDD se blocheaza iti da blue screen (adica ecranul ala albastru pe intelesul tau).
Alta posibila cauza dobitocule care esti, ai dat cu pumnii in el ca un taran coclit si trebuie sa il desfaci si sa "infigi" placile alea de pe placa de baza (ti le desenez alta data).
Cand apare ecranul ala albastru cum zici tu ai un cod de eroare acolo (dobitocule care esti) si daca esti in stare sa cauti pe google (goagal pe intelesul tau) o sa intelegi probabil de ce apare.
In concluzie: cand incerci ce ti-am zis si o sa iti mearga dupa, sa vii sa iti ceri scuze public (dobitocule care esti).

| M1XTaP3 explică (pentru victor30):

M-am saturat de tine straight face

| Luci32 a răspuns:

Reinstaleaza windowsul si apoi downloadeaza programul bluescreenviewver daca iti face ecranul albastru asta e un fenomen numit bluescreen el e un mod de a te avertiza daca e ceva cu pc-ul tau, si descarcati antivirus iti recomand asta success!