| Klaudiu214 a întrebat:

Deci observ ca multi dintre voi de fapt asta am observat demult ca, multi cand injura au ce au cu lucrurile sfinte injura de crucii de isus si de bisericii etc. frate ce aveti cu lucrurile sfinte? mie unu nu mi se pare deloc ok sa injuri in halu asta. cei care injura asa sincer pentru mine acele persoane nu au nici un dumnezeu si foarte prost crescuti si cu o mentalitate foarte proasta. si cel mai mult copii injura asa fara nici o retinere de asa ceva care nu au nici un dumnezeu manipulati de anturaje si alte rahaturi, si din viata de zi cu zi prost traita ca altceva bun nu stiu, eu zic ca e pacat sa injuri asa de lucruri sfinte si mai ales cand auzi de la un copil de 14 ani+ ca nu numai baieti injura asa si fete aud de multe ori. cand vad o fata ca injura asa si isi da aere sincer deja mie sila de accea fata. foarte urat pentru generatia asta in care traim. degeaba au parinti ca unii o duc mai bine sau alti mai rau degeaba parintii le-au dat o educatie ca ei au uitat-o de mult, generatia asta de acuma prost traita ia prostit pe multi sa nu mai spunem de alte lucruri... voi ce parere aveti despre asta?

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mai bine nu ne punem mintea cu prostii

| cristimihailov a răspuns:

Te plictiseai si nu stiai cum sa ne spui?

| Sociopat a răspuns:

E cool sa bagi pe gat altora faptul ca esti ateu.La 14-16 ani cand dorinta de a fi rebel e foarte mare ajungi sa batjocoresti si religia doar doar sa fii cool si sa te simti smecher.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca asa e mentalitatea lor.

| ArthurKn a răspuns:

E doar mentalitatea ta, ceea de bun '' crestin''. Scuteste-ma! Ai fost ''spalat pe creier'' cu credinta ta, ai trait intr-o minciuna toata viata ta.
Nu vad care ar fi problema daca injur de dumnezeii aluia care ma enerveaza.
Astia-s oamenii, injuratul ii face sa se simta mai bine, a fost dovedit acest fapt.
Apropo, crestine, vezi ca o dupa moarte nu te duci in ''Rai'' sau ''Iad''.

| CrushBoy89 a răspuns:

Stii cum vine treaba aici? Cum spune si parintele Arsenie Boca in invataturile sale: "Faptul dragostei trupesti lasa o puternica impresie in toata adancimea fiintei, in acea zona de noua zecimi a subconstientului. Aici, fapta rezumata in simbol, se sedimenteaza ca un conflict cu constiinta. Cenzua morala astupa un depozit de dinamita, dupa ce n-a reusit sa-l re refuze. O injuratura de Dumnezeu este explozia acestui depozit! Iata de ce, cand injura barbatii, folosesc cuvantul -ce nu se scrie- al iubirii trupesti. O injuratura este un moment de indiavolire a maniei, o clipa de intunecare a mintii. MAI BINE O RUGACIUNE PENTRU CEL CE INJURA DECAT O OBSERVATIE! happy Asa este...injuraturile astea provin si de la parinti si de la anturaj asa cum ai spus si tu! Cei care Il injura pe Dumnezeu si Sf Sale Taine si toate lucrurile sfinte mare pacat savarsesc. Unii poate ca nu isi dau seama! Altii fac asta din rautate! Tot pr Arsenie spune: "Dumnezeu iarta nestiinta dar viclenia ba"! Numai bine! Doamne ajuta!

| costelus323 a răspuns (pentru CrushBoy89):

Brainwash 100%

| CrushBoy89 a răspuns (pentru costelus323):

Mda.Mi-am dat seama..pe TPU, mai ales cand se vorbeste de religie, tot felul de oameni cu capu-n nori care se baga in discutii aiurea si care nu sunt crestini ortodocsi! Tot felul de sectanti, tot felul de reformati si batuti rau in cap carora diavolul le-a invartosat inima si le-a impietrit-o in asa fel incat sa aduca mereu observatii impotriva adevararatei credinte, cea crestin-ortodoxa! Citeste si tu in invataturile pr. Arsenie Boca si vei vedea ce scrie acolo, daca eu sunt "spalat pe creier". straight face Nici macar nu stii ce vorbesti! Ai invatat un cuvant nou in limba engleza si ai venit sa te dai mare cu el cumva pe aici pe TPU? Vezi-ti de treaba...

| costelus323 a răspuns (pentru CrushBoy89):

Haha, NU SUNT POSEDAT sub nici o forma de diavolul tau cu coarne si care traieste sub pamant in smoala, eu sunt dumnezeul meu.

| CrushBoy89 a răspuns (pentru costelus323):

Am spus eu asta? Ti-am spus ca nici macar nu stii ce spui laughing Vai de tine daca o sa o tii asa. daca ai stii cum sunt pedepsiti cei care nu cred si cred in propriile lor puteri. daca nu iti revii vei vedea! Nimeni nu te mai scoate de acolo... Diavolul vrea oameni multi ca nisipul marii pe care sa-i arunce in pesterile iadului ca pe niste turme de prosti! Gandeste-te, omule! Ce folos sa iti aduni acum cand rugina, si hotii etc intervin? Ce folos sa traiesti acum in placeri si desfatari etc..acolo e vesnicie! Aaa da..asta inseamna ca nu se termina viata/moartea in caz ca nu stiai straight face

| costelus323 a răspuns:

Asta e. Not your bussines.