| CartoonN a întrebat:

Dresaj pentru motani? laughing Motanul meu se urca pe usi si nu prea stiu cum sa-l invat sa nu mai faca asta. Vrea sa le deschida laughing In seara asta credeam ca-s hotii, cand de fapt era tembelu' sarea pe usa laughing)))

Răspuns Câştigător
| Vezeteu_Livia-nicoleta_1997 a răspuns:

Hei, pisica mea se urca pe masa, eu am dezvatat-o punand banda scotch pe masa cu partea lipicioasa is sus, nu pateste numic doar i se lipeste de labute si se sperie, sper sa reusesti, bafta! happy

2 răspunsuri:
| IrinaAndreea a răspuns:

Poti sa pui coji de portocale pe langa zonele cu probleme sau chiar sa storci portocala in apa si sa pulverizezi pe unde nu vrei sa stea motanul. La mine a functionat, mi-am salvat bradul de Craciun. big grin Sau este spray repelent special pentru pisici la pet shop, dar cred ca costa peste 30 lei.