| IForgotMyNameAgain a întrebat:

E adevarat ca nu e bine sa fac zilnic vocalize? Daca da, de ce?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu stiu sigur sa-ti raspund la intrebarea asta, dar banuiesc ca atunci o sati solicti prea mult corzile vocale (vocea).
Odihna o stare de bine si echilibrata banuiesc ca ajuta ceea ce faci tu.
Stiu ca Luciano Pavaraotti dimineata manca pe stomacul gol cate un ou crud cu paiul.
Dar ista e doar un mit nu stiu sigur exact, ca cica ar ajuta vocea!
Mult succes cu vocalizele!

| FeliciaAndreea1 a răspuns:

Iti poti pierde vocea...