| NarutoGokuIchigoHarryPotter567443 a întrebat:

Eu nu am folosit niciodata un aparat de fotografiat. am gasit unul acasa ai parintii au zis ca merge dar au zis ca ii trebuie banda(nu stiu cum se numeste) de se imprimau pozele. si dupa ce se termina banda, unde ma duc sa le scot?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Se numeste film foto si cand il termini il duci la developat la un studio foto

| MgdDroopy a răspuns:

"banda" se numește film foto. Filmul foto îl developezi la un Studio Foto sau Laborator foto. Sunt "magazinele" unde se fac poze. Acum totul este digital, dar mai sunt locuri unde poți developa.