| 7Slasher666 a întrebat:

Exista vreo superstietie sau proverb legat de orele fixe? Adica ma uit la ceas si mi se intampla de vreo 6-7 ori pe zi sa vad
" 11:11, 2:22, 13:13".Stiu, e ciudat big grin

Răspuns Câştigător
| CatelusaCuParulCret a răspuns:

Daca e ora fixa cineva se gandeste la tine. Daca este ca in exemplul pe care l-ai dat te place soacra

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu ca daca te uiti la 08:00, te place un băiat\fata brunet\a, la 10:00 blond\a.

| lumy4u a răspuns:

Si eu am patit la fel zile intregi pana mi-a zis cineva.treaba sta in felul urmator:s-a intamplat sa te uiti o data si sa vezi de ex 11:11 si sa ti se para ciudat,apoi ai inceput sa te uiti mereu la ceas sa vezi daca se mai intample,totul pleaca din mintea ta,pentru ca, creierul tau a ramas setat pe ideea aia, daca nu o sa te mai gandesti la asta nu o sa ti se mai intample, stai linistit/a, NU inseamna nimic!

| FanLenovo a răspuns:

Nu exista nicio superstitie.
Ai un "ceas biologic" foarte bun happy
Daca simti cand trece o ora.

| Denysia a răspuns:

01:01 - Îţi va demonstra într-un fel că te iubeşte...

02:02 - Se gândeşte fără încetare la tine...

03:03 - Deseori te visează, dar şi tu pe el...

04:04 - Te culci cu gândul la el...

05:05 - Vrea să te facă geloasă...

06:06 - Îi placi la nebunie...

07:07 - Te iubeşte 100%...

08:08 - Vei avea o zi cu multe surprize...

09:09 - Sunteţi făcuţi unul pentru celălalt...

10:10 - Te va suna...

11:11 - S-a îndrăgostit de tine lulea...

12:12 - Are pe alta şi crede că nu ştii...

13:13 - Veţi vorbi personal...

14:14 - Degeaba, nu-l vei mai iubi...

15:15 - Suferă mai mult ca tine...

16:16 - Îţi va părea rău...

17:17 - Îi este ruşine...

18:18 - Amintirile te vor frământa...

19:19 - O să vă împăcaţi...

20:20 - Trebuie să te distrezi...

21:21 - Nu-ţi arată, dar tot te iubeşte...

22:22 - S-a supărat...

23:23 - Este foarte gelos pe toţi băieţii care se apropie de tine

| Roxutza52 a răspuns:

Pai, in batrani se spune ca daca te uiti la ceas cand e la o ora anume (ex. 22:22, 17:17) te place soacra.In ffine, e doar o superstitie si nu e nevoie sa bagi in seama asemenea lucruri.