| Mariuss32 a întrebat:

Făcând abdomene îți antrenezi mușchii "burtei"? Alții spun că nu. Eu fac câte 30-40 pe seară că aș vrea să îmi iasă pătrățelele în evidență...

Răspuns Câştigător
| NexusHELPER a răspuns:

Eu am 13 ani si fav on fiecare seara 300 - 350. Dar tu la inceput sa faci 60-80. Vezi sa ai si o alimentatie sanatoasa, gen favi exercitii fizice si maine mananci chipsuri si shaorma, hamburgeri. Multa bafta. Aa, da vezi ca daca esti slabut asa sa nu te apuci ca slabesti mai tare. Daca faci doar abdomene, nu vei alabi tare. Nu trebuie sa fii gras, dar potrivit.

9 răspunsuri:
| djalexandrual a răspuns:

Da... normal, facand abdomene iti antrenezi abdomenul, adica muschii burtei cum spui tu.Patratelele o sa inceapa sa prinda contur daca o sa continui... Spor si nu te lasa.

| realistul01 a răspuns:

Cand antrenezi in fiecare zi aceeasi grupa de muschi ei nu reusesc sa creasca. Caut prin google mai multe informatii, fa-ti un program concret. In fiecare saptamana in aceeasi zi, antreneaza o anumita grupa de muschi

| Cosmin86 a răspuns:

Patratelele se fac prin ALIMENTATIE ( 90 % ) si antrenament tip cardio ( 10 % ), in niciun caz prin abdomene.

Mai documentati-va si voi, ca altfel ramaneti niste COPII FIRAVI care fac si ei abdomene ca niste pampalai.

http://www.culturism.ro/......domen.html

| Abrudan_Andrei_2001 a răspuns:

Da ti antrenezi, eu inainte nu aveam dar acum am patratele.Eu fac 100 abdomene.

| Bados a răspuns:

Raspunsul e da!
Dar daca chiar vrei sa le scoti in evidenta fa 50-60

| Cosmin86 a răspuns (pentru Bados):

Raspuns de COPIL MIC, evident ca NU asa se fac patratelele.

Apuca-te de sah copil mic

| CristeaRvnaaz a răspuns:

Da

| CristeaRvnaaz a răspuns:

Fa 100 pe zi

| Cosmin86 a răspuns (pentru CristeaRvnaaz):

Alt COPIL MIC cu abdomene zilnic.

Apuca-te si tu de sah