neluL
| neluL a întrebat:

FACEBOOK - Cum iti pui doar un singur nume pe Facebook? ( este intrebarea la multe mesaje private pe care le primesc)
Foloseste Mozilla si urmeaza pasii:
- intra pe http://www.freeproxylists.net/ si in casuta de cautare (stanga sus) alege Indonesia,click pe >- Search. Copiaza IP Adress prima,a doua, a treia optiune la alegere (ce am incercuit eu in print au rata MARE de transfer ) http://i.imgur.com/n5526uj.jpg In principiu iti trebuie un ID de Indonezia!
- intra in Mozilla si logheaza-te pe Facebook la Account Settings aici https://www.facebook.com/settings/
- apoi intra in Mozilla la Unelte (Tools) >- Optiuni >- in fereastra care se deschide da click pe tabul >- Avansat >- Retea >- Setari (vezi print http://i.imgur.com/W67mRfZ.jpg ), ajungi aici si faci urmatorii pasi http://i.imgur.com/vwkThnb.jpg
- te intorci la pagina de facebook si anume la Setarile Contului si da click EDIT in dreptul la Limba >-aici alegi BAHASA INDONESIA >- Salveaza Modificarile. Click pe EDIT in dreptul la NUME (este prima optiune) alege un singur nume >-Salveaza Modificarile.
- da-ti facebook-ul in limba materna sau cea folosita de tine... ENJOY!
NOTA: In nume nu folosi 2 majuscule, doar una e OK.
Unele IP-uri de Indonesia merg mai greu chiar daca au rata de transfer OK asa ca incearca cu altele
Ai rabdare si nu te grabi, paginile, salvarile se incarca mai greu.

Have a nice day! :-h bye, bye

22 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Dacă esti atent e foarte usor happy
Oricum multumim neluL happy

| Niiiicu a răspuns:

Hmm,interesant,bravo,o zi buna si tie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Facebook este o porcarie.

| Planta55 a răspuns:

Interesant

| AlexMAV a răspuns:

NeLuL. Ti-a spus cineva ca esti un geniu? laughing
Multumesc frate happy. Totusi am o intrebare. Langa nume daca mai adaug un simbol sau mai multe merge? happy

| neluL explică (pentru AlexMAV):

Nu am incercat si cu simboluri dar nu cred ca merg! Ai vazut la cineva simboluri pe facebook?

| AlexMAV a răspuns (pentru neluL):

Nu. Oricum esti the best. Mersi inca odata! happy

| Nyctofil a răspuns:

Buna numele meu este gabriel am vazut ca ai experienta pe acest site si esti bun in informatica ma poti ajuta si pe mine oare cu ceva de azi noapte nu imi merg unele jocuri de pe facebook buugle, pengle, puding pop m-i se incarca pagina la infinit nu mi se deschide oare ma poti ajuta crying?

| neluL explică (pentru Nyctofil):

Cred ca ti-ai rezolvat problema deja! Nu am fost ON sa te ajut in acel moment.

| Nyctofil a răspuns (pentru neluL):

Mersi oricum laughing)

| neluL explică (pentru Nyctofil):

Cu placere! wave bye, bye

| Stefi3Unicorn a răspuns:

Si pentru varianta noua de FireFox?

| AleAlexandraAlexa a răspuns:

Nu gasesc "unelte" pe Mozilla. Poti sa imi spui unde este?

| Ionel_Caraiman_1993 a răspuns:

Scuze neLuL dar am urmat pasii tai si cand sa-mi editez numele nu ma lasa si mna arata ceva de gen ca trebuie macar 2 nume, ma ajuti te rog?

| Florin_Baboi_1998 a răspuns:

Salut. Am o întrebare, dacă eu nu am acces la niciun PC, de pe telefon pot face chestia asta?

| NA_MO_2001 a răspuns:

Se poate de pe telefon?

| Prinsloo_Olivia_1998 a răspuns:

Am ales IP-ul 202.72.208.179.
De ce nu ma lasa sa schimb limba dupa ce m-am conectat?

| Matac_Dl_1988 a răspuns:

Salut! Cum facem, sa ne conectam prin TeamViewer? Nu pot schimba numele, deoarece, odata cu schimbarea de proxy, nu mai poti merge sa schimbi numele, din setarile Facebookului! Astept mesajul tau.Merci!

| Alex_Alexuță_1998 a răspuns:

Ce să fac că nu-mi merge FIREFOX mereu când intru îmi zice: Problem loading page, nu merge pe Opera?

| neluL explică (pentru Alex_Alexuță_1998):

Problema e la internet si nu la browser! Nu ai viteza la internet.