| BestOctavian a întrebat:

Funda-Deci mi-am luat o tastatura si am bagat-o la un calculator, mergea, apoi am bagat-o la laptop si nu stiu de ce, dar nu merge, cum sa o fac sa mearga!

6 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Cel mai usor pentru mine este sa-ti spun sa folosesti Docking Station care se cupleaza la un port USB.Are port paralel,serial,mouse,tastatura, retea, etc.
|Si uita-te in BIOS dupa o setare de genul Enable Legacy USB support si activeaz`o! Este valabil daca ai o tastatura cu USB 1.0 si laptopul are USB 2.0

| darrio2007 a răspuns:

Trimite mesaj privat lui neluL(rank 7).El se pricepe foarte bine la calculatoare.Sunt sigur ca te poate ajuta.

| push2gl a răspuns:

Dar ce sa faci cu tastatura la laptop nu are el?

| Șosețică a răspuns:

Ori e dincauza la windowsuri desii nu cred...
Ori?!? dincauza ca e laptop si are deja tastatura... Exista laptopuri care pot sa aiba 2 tastaturi dar unele care nu pot tongue

Asta a fost tot ce am stiut sper ca ti'a fost de folos happy

| Bee123 a răspuns:

Laptop-ul are deja o tastatura de aceea cred ca nu-ti merge

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Helăăău, laptopul are tastatură incorporatăăă! l-)