| asy25 a întrebat:

Google chrome -ul meu nu imi mai traduce paginile in romana si nici nu mai imi apare bara aia ca sa ma intrebe daca vreau sa traduc pagina... nu stiu de unde sa setez... plizzz ajutoorr! funda+vot

6 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Reinstaleaza-l cu o versiune mai noua!

| MMihai a răspuns:

Depinde ce sistem de operare folosești.
Am avut și eu sporadic această problemă, folosind Kiwi Ubuntu Linux, care lucrează cu Google Chrome, dar nu făcea mereu, asemenea figuri.
Pentru moment scriu de pe un hard cu Ubuntu Linux care lucrează cu Mozilla Firefox, și care nu se grăbește teribil, cu traducerile.
Dacă lucrezi cu Windows și cu Google Chrome, poate trebuie devirusat hardul și reinstalat Google Chrome.
După ce faci toate astea, poate ar trebui eventual, să citești chiar și documentația, despre Google Chrome.

| 3DPixel a răspuns:

Te duci la Meniu Google Chrome [care este in dreapta sus, la pictograma cu cheia franceza laughing ] si dai click pe optiuni.O sa se deschida o noua fereastra. Acolo dai click pe "in culise" (stanga sus) si cauti unde scrie traducere si bifezi langa : "Doresc să mi se ofere posibilitatea traducerii paginilor care nu sunt în limba în care citesc" Hope it helpswinking

| Nicolae_Viorel_1967 a răspuns:

Intri în setări>extensii>adaugă extensii. Alegi Google taraducere și o instalezi.

| Gheorghe_alex_1994 a răspuns:

Vreaus i eu sa-mi fac si nu stiu cum si am zis ca poate voi stiti

| Nae_Elena_1952 a răspuns:

Elenaref@yahoo.com