| anonim_4396 a întrebat:

Heei TPU!; 3 ce parere aveti despre oamenii ce se taie pe maini..isi taie venele si chestii de genu'? de ce credeti ca fac acest lucru?

Răspuns Câştigător
| KateMiddleton a răspuns:

Eu cred ca majoritatea se inspira din filme.Sunt cazuri cand parintii nu atrag atentie copilului si el ace orice pentru a p atrage.Cateodata ajung la gesturi extreme.
Si mai rau e cu copiii care o facut pentru distractie, din cap nechibzuit si cred ca vor fi"cool" fiindca sunt "curajosi".
E cel mai mare pacat sa te lesi de viata.Indiferent de motiv, cat de rea nu ti-ar parea viata, sineuciderea e cel mai rau ce isi poate face o persoana.Mereu existe o lumina la capatul tunelului!
Multa bafta! Funda?

6 răspunsuri:
| UnicornulFericit a răspuns:

Fiecare avem probleme/sentimente care ne macină... iar unii aleg să se taie pe mâini pentru că corpul lor e singurul lucru asupra căruia au control.
În plus mai e și avea senzație de extaz... dar totuși, nu se prea merită. cicatricile arată urât și durează un timp până se duc.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Probleme psihice

| LikeGreen a răspuns:

Acele persoane se numesc emo. Pai sincer cine suntem noi sa judecam? Sunt foarte multi dintre oamenii "normali" care de fapt au o gramada de probleme asa ca fiecare cu caracterul lui si cu felul lui de a fi.

| cosmin3confuz a răspuns:

Am mai vazut la discovwery la fenomene straniii chestia asta : e f ciudat si urat, dar cei ce fac asta o fac pentru ca astfel se simt mai bine e ca si cum s-ar droga... daca intelegi ei se taie ca sa simta o senzatie de extaz

| BlueButterfly35 a răspuns:

Eu cred ca e o mare prostie... Si cred ca fac acest lucru din cauza problemelor financiare, dar mai mult din cauza problemelor cu familia sau cu prietenul/a... Ei cred ca daca fac asta totul s-a rezolvat.dar nu-i asa sad

| ChristianAlexandru a răspuns:

Se taie din anumite motive..si daca te tai, nu inseamna ca esti emo. Sincer sa fiu si eu am facut odata chestia asta si nu m-a ajutat cu nimic..mai mult am ramas cu o taietura urata.