| Turquoiise a întrebat:

Hei. Cum pot sa fac un cover la o melodie acasa? Sau un videoclip la o melodie.
Stiu ca trebuie prima data sa ma filmez si sa mimez cantecul, apoi sa ma inregistrez si sa le lipesc pe amandoua impreuna cu instrumentalul. Dar nu inteleg cum sa fac asta. Trebuie sa filmez de mai multe ori pana iese bine? Sau daca vreau sa fie mai multe scene. Gen sa filmez in mai multe locuri. De unde stiu eu cand e momentul in care trebuie sa dau din gura, ca sa se potriveasca videoclipul cu inregistrarea? Eu asta nu inteleg.

Am auzit ca e bun Sony Vegas Pro.

2 răspunsuri:
| ShizAnime a răspuns:

Interesanta intrebarea ta. Poti doar sa te filmezi cu peisaje in spate, cum te gandesti sau mai stiu eu ce si daca ai inregistrarea cu melodia, doar atasezi filmuletele si pui pe muzica. Am idei multe, fiind cat de cat in domeniul meu. Dar nu stiu ce stil e melodia. Asta e o varianta daca vrei sa iti fie mai usor. Si da, Sony Vegas Pro e cel mai bun.

| Turquoiise explică (pentru ShizAnime):

Dar vreau sa cant eu, si sa ma filmez cantand.