| GabiD a întrebat:

As dori sa stiu si sa invat cum as putea sa meditez.Va rog raspunsuri serioase, de la cei care o fac in special.
Multumesc+funda+vot folositor la toti!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îţi alegi un loc liniştit, e important pentru cei începători ca să se poată concentra. Poartă nişte haine lejere şi scoate-ţi papucii. Înainte de a începe, decide pentru cât timp vrei să meditezi. Întinde corpul, este important să reduci orice fel de tensiune înaintea meditaţiei. Aşează-te într-o poziţie comodă. Este important să te simţi în largul tău. Bustul trebuie să fie în echilibru în timp ce coloana vertebrală sprijină toată greutatea de la talie în sus. Înclină bazinul înainte. În general, mâinile se ţin în poală, cu palmele îndreptate în sus. Închide ochii. Respiră. Concentrează-te asupra respiraţiei, liberează mintea. Ar mai fi multe de zis dar e greu să-ţi explic totul aici. Sper totuşi că asta te va ajuta, succes happy