| Andre_Andreea_1997_4Kas a întrebat:

Hei TPU, as vrea sa imi fac o agenda pentru scoala dar nu stiu din ce sa o fac, ce materiale sa folosesc, Va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| Anonim141297 a răspuns:

Păi ai nevoie de un caiet și poți să-l decorezi cum vrei tu. Eu folosesc un Planner ( un caiet de mărime mică în care îmi scriu temele, testele și activitățile de la școală), lipid de coperta din față am un plic ( în el îmi pun postituri și alte chestii mici ce nu vreau să se piardă). E super simplu de făcut! Spor la "fabricarea" lui și baftă la școală! :*

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mai bine iti cumperi una de la librarie. Sunt de toate modelele si marimile.

| justanotheralien a răspuns:

Pai, ai de: un cutit de papetarie, hartii albe, si lipici. Cutitul de papetarie il folosesti pentru a taia toate foile in forma dorita, simultan. Dupa, pe cartonul subtire pui una din foile pe care le-ai decupat si ii trasezi conturul cu un creion. Apoi decupezi si cartonul (ai nevoie de 2 parti identice). Dupa care lipesti foile de coturul agendei, si gata! Daca e mai greu de inteles, poti cauta pe internet "diy room school agenda". Sunt multe tutoriale, unele mai explicite decat alte. Sper ca ti-am fost de folos!

| Subasu_David_1995 a răspuns:

Ai putea sa iei hartii de aceeasi marime si sa le capsezi in mijloc. Daca ti se pare greu, poti sa iei unul de la librarie.