| anastasia500 a întrebat:

Maine am o excursie si imi e frica sa nu mi sa faca rau sau chesti daste! Cum sa fac ca sa nu ma gandesc la asta? Si inca unabig grine emotie pentru. ziua de maine nu pot dormi(asa fac mereu) cum sa pot sa adorm?
Va rogggg raspunsuri!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Ravenborn a răspuns:

Păi dacă te duci cu mașina de exemplu, dar n-ai rău de mașină, e ok. Gândește-te la diferite lucruri care te fac să te simți mai bine, ascultă muzică, uită-te la un film, citește ceva.

Răspuns utilizator avertizat
| dani145 a răspuns:

Deci fi atent:iti iei o lamaie si pungi pentru vomitat(asta daca stii ca o sa ti se fac rau), iar daca nu poti dormi, ia niste somnifere, sa vezi cum adormi imediat! Funda?

| depye a răspuns (pentru dani145):

Prima propozitie spune tot! ^Deci =fi= atent! ^ Mai pune un i, te rog:d Cu cine ai facut ma limba romana? Cu femeia de servici? laughing) Asta pentru ca si tu mi ai postat un raspuns de rahat privind acea mica greseala de scriere din partea mea. Vreau sa ti mai spun ca pe acest site, la fel ca pe orice alt site, nu intra doar profesori de limba romana cum esti tu! Mai intra si tarani, mai intra si persoane cu 8 clase, sa nu zic 4 clase. Si sunt sigur ca daca vei da un examen lung, foarte adanc inradacinat in limba romana, nota 10, va fi ultima nota pe care o vei putea lua! Nu te supara pe mine.