| Annabelle21 a întrebat:

Vara asta (chiar cu câteva zile după ce se termina școală) plec in Germania, la nana mea, si stau toată vara. Am făcut o lista cu ce ar trebui sa îmi iau, dar vreau sa ma asigur ca nu uit nimic. Stiu ca e puțin cam devreme, dar vreau sa fiu pregătită din timp. Așadar, va voi scrie lista mea, iar voi îmi veți spune ce ar mai trebui si daca considerați ca ceva este inutil.

Pentru drum:

Apa
Mâncare (sanvișuri, biscuiți, covrigei etc)
Telefonul cu căștile
Acte (pașaport etc)
O carte
Pastile (pt greata in special)
Dezinfectant de mâini
Șervețele umede si uscate

Lucruri care cred ca îmi vor trebui in Germania:

Obiecte de îngrijire personala
Pieptan, perie si accesorii de par
Un mini-parfum
Mini-deodorant
Pasta si periuță de dinți
Haine (tricouri, bluze, pantaloni lungi, scurți, rochie, fusta, hanorac, șosete, lenjerie intima)
Papuci de casa
Pijamale
Tenisi si sandale
Caiete, penar si ce îmi mai trebuie pentru teme (stau toată vacanta, deci trebuie sa îmi fac temele acolo)
Balsam de buze (am 12 ani, nu prea folosesc produsele cosmetice... Doar balsamul de buze si lacul de unghii)
Încărcătorul de la telefon... Era sa uit.

Deci... Aceasta este lista. Deocamdată.

1. Iau ceva inutil?
2. Voi ce credeți ca ar mai trebui?

FUNDA!
Mulțumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Produse de ingrijire personala gasesti si acolo, nu are rost sa cari cu tine toate alea...

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te duci intro casa de om, intr un oras, o sa mai ai nevoie de ceva o sa gasesti acolo ca doar nu te duci in salbaticie

| Annabelle21 explică:

Da asta stiu... Ma refer la lucrurile care trebuie sa mi le iau le acasă. Mersi!