| Țușcă a întrebat:

Hei TpU! vreau povesti de groaza(nu site-uri)cele mai infricosatoare iau funda!

102 răspunsuri:
| BoOmLiike a răspuns:

Daca cititi aceasta poveste s-ar putea sa vi se para SF dai reala, chiar mie mi santamplat...deci,eu si cu o prietena am devenit brusc interesate de magie. fara vreun motiv anume, pur si simplu dintrodata.Am inceput sa studiem si sa citim,ne interesa in mod special
magia neagra,necromantia si demonologia(adica cele care se ocupa cu invocarea mortilor si a demonilor).Ne descurcam destul de binisor si neam zis ca am vrea sa incercam ceva nou,si ce nea venit noua in minte, sal invocam pe Lucifer, unul dintre cei mai periculosi de-
moni care au existat vreodata.Am reusit cu brio sal invocam, dar povestea incepea sa ia o intorsatura mai putin placuta cand demonul a inceput sa tot incerce sa se razbune pe noi(inca n-am gasit motivu).
Intro dimineata ma pregateam sa plec deacasa ca sa ma intalnesc cu prietena mea.Am intrat in hol, langa oglinda.Tocmai vroiam sa ies din casa cand am simtit deodata doua maini reci si foarte puternice cum ma strangeau din spate, de gat.Cred ca nu-i nevoie sa
mentionez cat de tare m-am speriat, mai ales ca mainile strangeau tot mai tare pana cand incepeam sa raman fara aer. Fara sa vreau am miscat ochii spre iglinda.Ma vedeam,e adevarat, dar se presupunea ca in spatele meu ar fi trebuit sa fie cineva care ma strangea de
gat, nu? Ei bine in spatele meu nu era absolut nimeni.Pentru ca eram obisnuita cu chestii din astea mai "dark" mi-am dat seama din prima ce se intampla si ce era in spatele meu.Ma strans de gat tot mai tare pana cand s-a oprit brusc, tocmai cand credeam ca mi-a sunat ceasul.
Am cazut pe jos si atunci o intrat in casa prietena mea care ma asteptase prea mult si a venit sa vada ce s-a intamplat.Cand o intrat in casa so socat.Din gura imi picura sange.Am stiut amandoua ce se intampla.Treaba era grava, dar nu sa mai intamplat nimic o vreme
destul de indelungata.Nu mai banuiam nimic,credeam ca totul se sfarsise, pacat ca m-am inselat.
Stateam intr-o seara in fata oglinzii, prietena mea ramasese peste noapte la mine.Ma periam si am putut sa vad, deodata, clar cum imaginea mea din oglinda slabea si pierdea din culoare.Mam speriat,am crezut ca halucinez, totusi tot ce era in oglinda, in jurul meu se
vedea perfect.Am intrebato pe prietena mea daca observa ceva ciudat la imaginea mea din oglinda si am fost surprinsa cand am vazut-o uitandu-se socata.Mam intors nedumerita spre oglinda.Nam putut sami stapanesc un tipat de groaza cand am observat ca imaginea mea
nu aparea absolut deloc in oglinda desi eu stateam exact in fata.In fine, am inceput sa ma cam obisnuiesc sa dorm in camera cu demonii.
Acum o saptamana am fost singura acasa m-am pus la calculator ca sa mai vorbesc cu prietenii...cand simt din spate cum cineva/ceva se apropie de mine.Mam intors si n-am vazut nimic.In schimb am auzit o voce groasa si foarte puternica strigand la mine: "Adri nu
mai fugi, n-ai cum sa scapi, stii ce te asteapta!"

| CorinaaM a răspuns (pentru BoOmLiike):

Chiar asta s-aintamplat? raised eyebrows nu prea cred...W@ever, cum s-a terminat totul? Huh?

| Surorilegemene a răspuns (pentru BoOmLiike):

Am mai citit aceasta poveste altundeva.Nu tu ai fost de fata.Si aceasta poveste nu este reala.

| BoOmLiike a răspuns:

Entru inceput va zic ce am patit in urma cu cativa ani.
Era anul 2005 am plecat in Bistrita la o Femeie care mi-a vandut mie garsoniera sa.
Trebuia sa ma duc cu tata sa o ajut sa faca o mini camera pentru boiler si sa puna gresie in baie, nu puteam sa o refuz.
Cand am ajuns in casa in care locuia, m-am simtit ciudat de parca ma privea cineva.
Nu am dar prea multa importanta
Casa parea a fi destul de veche.
Prima zi am stat de vorba si noaptea m-am culcat.
Aveam doar un singur pat asa ca am dormit cu tata in pat.
A doua zi dimineata am inceput sa punem gresia in baie, eu am cunoscut baieti si fete eram in centrul atentiei in sat.
Cum ieseam pe strada auzeam batranii la poasta baietul asta e di la Bucuresti.
Am cunoscut pe o fata si se lauda la toate prietenele ei ca are un prieten de la Bucuresti, dar astea nu conteaza.
Dupa ce s-a facut seara am facut un dus rapid si am intrat in casa.
tata s-a culcat iar eu citeam o carte "profetii de le celestine pe urmele celei de-a 10 viziuni parca se numea, ", la un
moment dat se face un frig infernal. De la 30 de grade celsius care erau in casa scazuse sub minus. La fel, am gasit
explicatia ca s-a facut frig din cauza ca eram situati pe munte, frigul a tinut mai putin de 10 secunde si revenit la loc
caldura, era sa ut, stateam cu fata la soba, iar cand a venit frigul de la 30 cm distata e soba iesea un abur de nicaieri,
m-am speriat m-am uitat in spatele sobei, pe soba, in soba dar nimic, soba nu functiona de ani de zile, la asta nu am gasie
explicatie.
nu am mai dat importanta si m-am culcat.
Urmatoarea seara am pornit un radiocasetofon de pe vremuri, il gasisem prin garaj sau grajd nici nu stiu ce era.
La fel, nu imi era somn, daca eram obisnuit sa stau treaz pana pe la 3-4 dimineata, asa ca m-am apucat sa citesc.
DUpa 10 minute eram foarte concentrat asupra cartii si incepe sa se miste cele 2 usi cu putere si auzeam tipete in mintea
mea, dar mi se racise umarul drept iar cand am intors privirea in dreapta (se afla o usa) s-a dat perdeaua la o parte si
aparuse un chip de barbat care radea la mine, eu de frica am inchis tot si m-am bagat langa tata in pat
am inchis ochii si am tras aer in piept convingandu-ma ca nu a fost nimic,
Tata dormea adanc, am dat sal trezesc si mi-a spus ca nu e nimic spunand ca e imaginatia mea.
L-am crezut pe cuvand dupa 5 min tata a adormit la loc si eu nu adormeam.
Era o liniste cumplita, eu obisnuit cu galagia din Bucuresti nu rezistam la liniste.
In casa nu era nici o sursa de lumina si nici macar afara, imaginati-va acel intuneric, stateam si ma uitam pe unde apucam
in intuneric dar nu vedeam nimic. In stanga imi aparuse un Trup de om mai negru decat negrul avea coarne rosii si ochi rosii
atata am reusit sa disting, am inchis ochii am spus rugaciunea tatal nostru iar cand am deschis din nou ochii in partea
dreapta mi-a aparut un trup de barbat in alb
parca tinea ceva in mana ca un fel de spada sau lance, atunci am stiut ca sunt in siguranta si am adormit.
In acea zi tata trebuia sa sparga un zid. M-a trimis sa iau o galeata de apa iar el a dat sa sparga zidul si da cu toporul
chiar intr-un furtun de electricitate (ca un fel de teava prin care trece cablu de electricitatea prin pereti) ma cheama la
el, se asaza pe scaun si imi spune vezi visul meu de aseara? Acum puteam sa fiu mort.
Pai ce ai visat?
Am visat ca eram la o rascruce de drumuri si se afla o banca cu un batran si o batrana si vorbeau intre ei batranul ii spunea
batranei hai sa ne mutam sa mergem in alta parte iar batrana spune batranului lasa mai bine ramanem aici nu ne mai mutam ca
si asa suntem batrani.
batranul se duce in stanga si tata merge cu batrana in dreapta.
Eu nu stiam ce sa zic, ce inseamna visul.
Am plecat cu tata pana la un magazin, am plecat mai mult ca sa uitam de casa.
Pe drum la intoarcere ne-am intalnit cu preotul satului.
Ne-a invitat in curte sa stam de vorba si la un moment dat ne invita in casa si a spus ca in casa la el nu a mai intrat
nimeni in afara de un instalator care a venit doar o singura data, preoteasa mi-a dat sa mananc o prajitura facuta de dansa
iar preotul a desfacut o sticla de vin din 1800 si ceva.
Si tata ii povesteste parintelui visul sau, iar Preotul spune ca Batrana era Dumnezeu iar Batranul este diavolul.
Eu nu mai stiam ce sa zic asa ca i-am zis ce am patit eu si ce am vazut.
Si mi-a marturisit ca tot ce am simtit vazut si auzit este adevarat si ca nu era imaginatia mea.
Dar dintr-o ddata imi spune
Da voi nu stiti ca acea casa este Blestemata?
Sau ca a fost parasita timp de 60 de ani?
Au murit 7 persoane in acea casa.
Era exact nr de persoane care simteam ca ma privea in prima zi.
Iar urmatoarea zi veina m-a trimis sa iau o cutie de bere din camera in care am vazut acel chip.
Am lasat usile deschise si am intrat in camera toate cele 3 usi s-au inchis brusc, am luat cutia de bere si un vant din

camera sa napustit asupra mea si o voce de copl a tipat LASSSAAAALLLLL si toate cele 3 usi s-au deschis singure.
Am rupt-o la fuga si usa de la acea camera s-a inchis cu putere spargandu-se geamurile de pe ea.
M-am intors si am vazut acelasi chip dar in interiorul camerei iar geamurile se aflau pe jos bucatele.
seara cand sa intram in camera geamurile se aflau la locul lor pe usa iar pe jos nu mai era nici macar un ciob minuscul.
Il intreb pe tata, o intreb pe vecina daca au pus ei geamurile dar nici unu nu le-a pus.
Puteam sa jur ca geamurile erau pe jos.
Trebuia sa stam 2 saptamani dar nu am apucat sa stam mai mult de 5 zile.
Preotul spusese ca daca vrem face o slujba la biserica pentru noi, dar nu mai aveam timp ca am plecat cu primul tren si am
dormit in gara.
Cand am ajuns acasa mi s-a spus ca acel inger era Sfantul Gheorghe ( Ingerul meu pazitor )
Ceea ce am spus mai sus nu este chiar infricosator fata de alte povesti dar mai infricosator este sa fiti in locul meu.
Era sa uit Acea vecina nu mai locuieste in acea casa, Deoarece luase foc de nicaieri intr-o noapte, au venit pompierii sa
stinga focul iar cand au intrat in casa usa s-a inchis si de atunci nimeni nu i-a mai vazut pe pompieri.
Intamplarile de mai sus sunt reale.
Sper ca nu v-am plictisit dar pentru mine a fost incepurul cosmarurilor.

| 72874 a răspuns (pentru BoOmLiike):

Mi se face friiiica! broken heart((

| lady2004 a răspuns (pentru 72874):

La noapte, nu cred ca mai dorm!cryingcryingcrying

| pMadaq a răspuns:

CAPITOLUL 1

Cine era Maya? Ea era o simpla copila de doar 9 ani care suferea de schizofremie.
Parinti fetei faceau tot ce puteau pentru ca Mayei sa nu-i lipseasca nimic, familia, tocmai se mutase intr-un cartier in care lumea
nu era prea prietenoasa, fara copii, lumea ii privea intr-un mod ciudat pe parintii fetei si pe ea.Maya nu stia cum e sa se joace cu o persoana reala,
pentru ca singurele ei prietene erau spiritele, parintii niciodata nu credeau in spusele fete, ziceau ca e nebuna si ca nu trebuie bagata prea mult in seama la capitolul
''Spirite''. Maya se obisnuise cu familia ei pe la 4 ani cand cei doi aflasera de boala fetei,de atunci au tratat-o altfel,de parca ar fi fost o straina,in afara de lucrurile cumparate care nu-i
lipseau din camera,dar cu ce folos,iubirea nu se poate cumpara...
Maya isi iubea bunica,aceasta credea in spusele fetei,in povestile ei...o intelegea,o iubea si o asculta de fiecare data,pentru Maya aceasta femeie ii era mama. Bunica ei insa o avertizase
sa nu mearga niciodata in podul casei,nici macar dupa moartea ei,deoarece acolo se ascundeau lucruri pe care un copil nu le poate suporta.

Fetita mereu inceraca sa afle mai multe detalii,dar bunica inceraca sa evite subiectul si sa o fereasca pe fata de acel loc...

Bunica : Maya,draga mea,dupa ce mor sa nu uiti de toate astea,sa nu te duci orice ar fi.
Maya : Bunico,nu vreau sa mori!
Bunica : Fata mea draga,ne vom intalnii in cer,asta daca nu te vei sinucide...
Maya : De ce as face asta?
Bunica : Pentru ca eu te tin in viata draga mea,tu esti bolnava ia parintii tai sunt indiferenti,spiritele vor veni dupa tine,din cauza puritatii...
Maya : Bunico mi-e frica,nu vreau sa se intample asa ceva...
Bunica : Draga mea,du-te mai bine in camera,eu sunt obosita,am nevoie de liniste.

Maya nu mai scosese nici un cuvantsi iese din camera,urca la etaj si se duse direct la ea in camera unde se intinse in pat si privi pe tavan.
In scurt timp Maya adormii,se zbatea si plangea in somn, avea un cosmar si acesta era clar, era prinsa intr-un vis pe care nu-l putea controla,
cuvintele : ''Ajutor, nu vreau sa moara'' ii ieseau din gura fara macar sa fie treaza. In momentul in care se terminase totul deschise ochii,
isi dadu seama ca tipa in gura mare ''Bunica'', coboara scarile pana in camera bunicii sale si... (Funda) pentru continuare

| Tudorromanul a răspuns:

Era un om pe nume Adrian.El avea 3 baieti.Si nu stia ce sa faca asa ca el i-a lasat acasa.
Intr-o seara un baiat a zis: hai sa vedem daca bloody mary e adevarata.
Alt baiat a zis: da bine zici!
Ultimul baiat a zis:Eu nu vin cred ca nu e o idee buna.
Si cei doi s-au dus in baie, au aprins 3 lumanari si au zis de 3 ori bloody mary.Prima oara nu a mers.A doua oara au zis de 13 ori si in oglinda a aparut o silueta de mireasa care avea un cutit in mana.Bloody Mary le-a zis:
Nu ati facut o alegere prea buna!
si i-a omorat pe cei doi cu cutitul.
Fratele lor s-a dus in baie sa vada ce este si s-a deschis fereastra si lumina a inceput sa tot clipeasca pe gresia din baie erau tot felul de siluete de mireasa care tot ziceau:AAAAAAAAAAA!
Cel mai mic a zis: Nuuuu! chiar cand a intrat tatal lor pe usa.
Tatal lor auzindul pe cel mic s-a si dus in baie sa vada ce e(avea si o oglinda pentru mama lor)si a vazut fantoma el a incercat sa se apere cu oglinda iar fantoma cand a vazut oglinda s-a transformat in scrum si cutitul a cazut jos. Tatal speriat se uitase la copiii morti si a inceput sa strigebig grine ceee?
Sfarsit! astept funda si sper sa va placa

| casian007 a răspuns:

Adynutza7 am intrat pe un sait si cand l-am deschis mi-a amparut un chip palid si mi-a scris pe pc vei muri cand mai intri pe site.

| Al3309 a răspuns (pentru casian007):

Cum se numeste siteul?

| LoveShuffleBoy a răspuns (pentru casian007):

Cum se numea site-ul?

| casian007 a răspuns:

Al3309 nu pot sa zic ca voi muri

| Vigny_Louis_1976 a răspuns:

Pe Facebook exista o pagina "comunitatea magica romana" acolo gasaesti povesti horror, documenatre, istorii, experiente proprii povesti de groaza bazate pe fapte reale

| titanic1912 a răspuns:

Eram odata afara cu prietenii mei si ne jucam cu mingea.Eu mi-am dat autogol si ceilalti se radeau in hohote.Eu m-am enervat si am dat un sut si a zburat in capul clui care se radea a tras o tranta.Iar dupa aceea ne-am inpacat si ne jucam frumos cand dintr-o data el a dat in geamul unei case bantuite. ne-am dus dupa el si i-am spus sa mearga el primul pentru ca este mingea lui, evident! a intrat si eu inchid usa cu chei pentru ca am gasit cheia pe o cusca iar inauntrul custii era un caine dar format 100 la 100 din oase si nu traia ne-am speriat evident! iar eu l-am inchis cu cheia astep 10 secunde deschid usa si era doar in oase schelet iar din oase s-a format o cruce din oase si scria cu sangele lui sa nu mai veniti niciodata in aceeasta casa! noi am luat-o la fuga evident, iar noi le-am spus la parinti intamplarea iar peste 3 ani am intrat din nou in casa sa descoperim misterul dar de fapt toata casa oooooooo na scuzati garsoniera era plina de oase era un tron din oase pe care statea fantoma se teleporta in spatele nostru eram 7 in total ia prins pe cei 6 iar pe mine m-a lasat si mi-a spus ca sunt preferatul lui si a zis sa mai vin cand doresc eu de atunci vin la el discut la o masa cu el bem un ceai etc. asa povestim iar de cand sunt la scoala in orele de sport libere ma duc in scoala pentru a gasi mistere de fantome cod verde nimic galben indicii rosu fantome fenomene paranormale am mers in poduri in beciuri etc. cel care vrea sa incerce sa vina la mine doar miercuri sau joi continent europa tara Romania judet salaj localitatea zalau strada mihai viteazul bloc lira cristal apartament 10 etaj 3 cel care va veni va fi platit cu 10 lei pe fiecare data pentru un episod grabitiva disponibil doar anul acesta de atunci in colo in 2013 plata 5 lei

| Tudy000 a răspuns (pentru titanic1912):

Ai vizitat cumva si fantana diavolului, unde se afla conacul lui Bay Frencz?

| biby25 a răspuns:

Stiu ca nu e chiar de groaza dar e adevarata...Citeam raspunsurile la intrebarea ta si chiar daca nu mancam nimic si nu mancasem sau bausem de vreo ora (asa fac eu cand stau la calculator,"postesc")m-am inecat.Simteam ca ma sufoc si tuseam din ce in ce mai tare.Vantul a inceput deodata sa bata foare tare afara si o pisica a inceput sa mieune de-ti spargea timpanele.Am baut apa, tusea a incetat, am putut respira din nou si vantul si pisica s-au oprit. Apoi un zgomot ca de ceva spart s-a auzit prin curte.Liniste.Ma apuc sa scriu asta.

| adryioana a răspuns:

Stiti ca nu e bine sa mergeti intr-un cimitir la miezul noptii intr-o noapte sau zi cu sot(adica 2 4 6 8 intelegeti voi)? aceste lucruri li s-au intamplat lui alin si bela(cuplu)si lui Andrei si ema(cuplu). totul incepe cand unul dintre vecinii lor(ei locuiau in case vecine)ii provoaca sa mearga in cimitir la ora 00:00 intr-o miercuri care pica exact in ziua de 28 februarie.ei au acceptat fara sa stie ce va urma sa se intample in acea noapte.asa ca au inceput sa se pregateasca cu toate cele ce le va trebui:lanterne baterii.la ora stabilita au ajuns in cimitir.nimik ciudat pana cand dupa ce au intrat portile cimitirului sau inchis iar pe ele scria cu sange "ati intrat nu mai iesiti!"
-Foarte ciudat! a spus alin.
din pacate nu a rezistat sa nu mearga printre morminte desi stia ca va regreta asta...el isi chema si iubita care veni cu el.insa celalalt cuplu nu avu curaj sa se avante printre morminte in miezul nopti.alin si bela plecara.andrei si ema ramasera langa poarta speriati de moarte incercand sa deschida poarta. exact la 00:01 se auzi un geamat apoi strigatele inabusite ale lui Andrei si ale belei.andrei si ema, incremeniti, incepura sa se roage.de odata le apare in fata ceva alb care nu poate fi descris.ei erau atat de atenti la acea chestie incat nu siau dat seama ca o silueta se apropia destul de repede spre ei.cand siau indreptat privirea spre acea chestie au putut sa isi dea seama ce era.acea chestie nu era decat o fetita cu o papusa in mana.acea papusa era papusa chucky(sau cum se scrie).cei doi sau speriat atat de tare incat parca au ramas impietriti. fetita se apropia de ei in timp ce spunea intruna "nu imi gasesc mama va rog ajutati-ma" cei doi au fugit iar fetita a disparut.in timp ce fugeau sau intalnit cu alin si bela care au spus ca sau intalnit cu o fetita.
-Ciudat! spuse ema.Si noi ne-am intalnit cu o fetita.
deodata au vazut-o in fata lor pe acea fetita mergand langa o creatura care nu poate fi descrisa. avea mainile intoarse mergea tremurand in patru labe avea ochii scosi din orbite si capul intors invers. fetita repeta:"mi-am gasit mama! ea m-a trimis cu cainele si acum o sa platiti pentru cea ce ati facut!".din acea noapte nu ia mai vazut nimeni si se spune ca acea creatura inca traieste iar noaptea apare la fereastra sau in unele case chiar pe peretii camerei adica dormitorului in cautare de noi victime. sper ca ti-a placut si nu team plictisit poate chiar e adevarat ceea ce s-a intamplat si daca e adevarat sper sa nu ai parte de asa ceva.

| NeymarJr11 a răspuns (pentru adryioana):

Faza cu cimitiru am fost intr-o zi de marti sau miercuri vreo 4-5 si nu ni sa intanplat nimic si era tarziu.

| MyWorlds a răspuns:

Am o poveste traita de mine.
Eram la tara cu cativa prieteni.Am vrut sa mergem in cimitir si am mers...Era 11-12 noaptea si noi eram in cimitir.Am intrat si o prietena (Ana) a luat-o inainte.Eu cu ceilalti am ramas in spate.Am inceput sa o cautam pe ana ca nu o mai gaseam. Dupa 5-10 min. de cautare se aude un tipat(era al ei)..Am fugit repede langa mormantul de unde se auzea.Dar cand am ajuns langa mormant nu se mai auzea nimic.
Si de atunci ea a disparut si de fiecare data cand merg la cimitirul ala se intampal multe chestii foarte de groaza.
Funda happy

| Antonia_Diana_1994 a răspuns:

Este Sambata. Orologiul din centrul orasului Vaslui bate ora 12 noaptea.
Strada este pustie.Doar 3 persoane abia se disting in lumina slaba a felinareoor.Suntem noi:Eu,, Alexandra si Ana.Ne aflam in fata Deliciei, un restaurant ce a ars cu mult timp in urma, cu gandul de a intra.In fata noastra se afla o fereastra pe care ne cataram, pentru ca urisle sunt incuiate. Dincolo de acea fereastra se afla un hol ce duce spre baie si spre restul cladirii.Intram in baie, unde observam ca WC-urile si chiuvetelesunt sparte, si este apa pe jos. Teama crestea in noi cu fiecare clipa cu care stateam mai mult acolo.In acel moment, cand ne pregateam sa iesim din acea baie, Alexandra a simtit ceva picurand pe umarul ei.Ne-am hotarat sa ne uitam toate in sus pentru a descoperi sursa, si asta am si facut.Dar am vazut ceva ce cu siguranta nu ne asteptam:deasupra capetelor noastre se afla trupul mutilat al unei persoane spanzurate de lustra.Am tipat intr-un glas cat ne-au tinult plamanii si am luat-o la fuga pentru a iesi de acolo...Dar surpriza! Fereastra pe care intraseram era incuiata.Singurul lucru pe care il mai puteam face era sa cautam alta iesire.Am intrat in camera centrala. Flacariler si-au lasat mult amprenta in aceasta camera, innegrind totul in jur. Speriate deja, am vazut ca pe peretele din spatele tejghelei scris cu ceva rosu:"Aici ti-e sfarsitul! Vei muri, iar numele ti se va scrie pe peretii acestei camere!"Ne-am uitat pe pereti si am descoperit ca intr-adevar pe ei erau scrijelite mai multe nume.Dar ne-am gandit ca poate e doar o gluma proasta, si ne-am urcat pe tejghea sa vedem daca scrisul este facut cu sange.Ana a fost prima, eu a doua, iar Alexandra a ramas in spatele nostru. Dincolo de tejghea se vedea ceva miscandu-se in intuneric, asa ca nu am avut curaj sa pasim acolo.Am indreptat lanternele in intuneric spre locul cu pricina si am observat cu stupoate ca cei ca se miscau erau niste sobolani ce se hraneau din cadavrul unei fete ce parea a fi cam de varsta noastra.Astfel am descoperit ca scrisul de pe perete este facut cu sange, si ca apartinea acelei fete.Ne-am intors catree Alexandra cu fetele albe ca varul, si am refuzat sa-i spunem ce vazusem.
Entru a mesge mai departe trebuia sa trecem printr-un culuar ingust ce dadea spre bucatarie, mansarda si pivnita.Usa bucatariei era scoasa din balamale si pe suprafata ei se distingeau multiple zgarieturi.Am intrat.Aerul era inabusit, si era un miros greu de suportat. Faianta de pe pereti era umeda.In capatul bucatariei se afla un aragaz, iar la cativa pari de el un frigider.Pe aragaz era o oala in care fierbea ceva.Am rificat capacul cratitei, surprinse de ce vedeam.In oala se aflau organe interne ce pareau a fi omenesti.Am scapat capacul din mana, producand un zgomot puternic.Alexandrei i se faci sete, asa ca se gandi ca in frigiderar putea fi o sticla cu apa rece, si deschise frigidserul.Insa acolo nu era apa. Zsingurul lucru care se afla i frigider era un cap de femeie.Alexandra tranti usa frigiderului cat putu de tare, si am luat-o la fuga cat am putut de reede.Cand am iesit din bucatarie am observat ca Ana nu mai era cu noi.Dar n-am avut destul curaj incat sa ne intoarcem acolo.Am urcat scarile spre mansarda cu speranta ca ne vom reintalni.Usa de sus era intredeschisa, asa ca am impins-o incetisor.Cand am pasit inauntru am simtit ceva moale sub picior, insa nu m-am uitat sa vad ce e, crezand ca e doar un covor.Am indreptat lanternele spre tavan, unde erau spanzurate mai multe persoane.Ne-am apropiat de ei si am observat ca pe cativa dintre ei ii cunosteam.Era acolo si profesoara noastra de desen, ceea ce insemna ca zvonurile ca iesise la pensie erau neadevarate.Ne-am hotarat sa plecam de acolo pentru ca nu era nici o iesire, cand am aflat pe ce calcasem:pe cadavrul mutilat al colegei noastre, Aa.Ne-am speriat mai rau ca niciodata si am luat-o la fugape scari.Am coborat pana in pivnita.Acolo erau numai lazi.Am auzit niste voci stranii, asa ce am ramas dupa acele lazi.Nu am inteles prea bine ce spuneau, dar din cate am vazut noi pareau a fi satanisti.Am incercat sa ne furisam inapoi pe scari, insa am fost descoperite.Au inceput sa alerge dupa noi, si am si fost prinse.Dar cand credeam ca nu mai avem scapare, ei ne-au dat drumul din stransoare si au facut un pas in spate.Nu stiu de ce, dar nu am ramas acolo ca sa aflam.Am luat-o la fuga.Am urcat scarile,am trecut pe langa usa deschisa a bucatariei,pe langa tejchea, iar Alexandra s-a oprit in acea camera, facand niste ochi mari.M-am uitta si eu in acelasi loc pe care il tintise ea cu privirea si am ramas surprinsa:Numele prietenei noastre era acum scrijelit pe unul dintre pereti...Dar pentru ca probabil satanistii venau dupa noi am luat un scaun din acea camera si am fortat cu el fereastra, m pana ce am reusit sa o deschidem.Am iesit de acolo! In fata noastra Soarele se ridica pe cerul inpunecat.Nu ne venea sa crenam ca Ana nu mai era in viata.Am ramas cava timp acolo pnbtru a ne linisti si ne-am tot gandit care o fi fost motivul pentru care nnoi nu am patit nimic iar colega noastra da.Si atunc a venit si raspunsul nostru:Jos, pe asfaltul rece se afla cruciulita Anei, care probabil ii cazuse de la gat inainte de a intra.Am luat-o cu noi, si ne-am indreptat speriate spre casa.Nu am spus nimic despre cele intamplace parintilor nostri.Cat despre Ana... Politia a cautat-o tip de cateva zie, si pentru ca nu au gasit-o, au inchis cazul.
Timp de cateva zile nu am mai auzit nimic despre cazul colegei noatre Ana care a murit intr’un mod cumplit.Insa a venit si scoala...si am fost bombardate de intrebari de la colegii nostri, de la profesori chiar si de la Director, stiind ca noi am fost ultimele persoane cu care a fost vazuta Ana.Insa asta nu a fost nimic fata de ce avea sa ni se intample.
Intr’o seara pe cand parintii Dianei erau plecati la o nunta, eu am venit sa dorm la ea pentru a-i tine companie.Am cumparat gustari pentru a ne simitim bine...si ne-am uitat impreuna la un maraton de filme de groaza.
La un moment dat Diana s-a dus in bucatarie pentru a mai aduce niste sucuri.Trec 10 minute, trec 20 si eu devin ingrijorata, asa ca ma duc la bucatarie dupa ea...si o gasesc intinsa pe podea abia respirand, cu sucurile varsate langa ea.O intreb ce s-a intamplt si imi spune gafaind ca deodata a simtit ca cineva o strange de gat, si ca in oglinda de pe perete nu vedea pe nimeni, iar cand credea ca o sa moara m-am auzit eu venint si stransoarea a incetat.Primul lucru care ne-a venit in gand la amandoua e ca in casa erau fantome.Dar pentru ca suna ciudat ne-am amuzat copios pe tema asta, gandindu-ne ca am vazut prea mute filme de groaza.Am luat 2 bureti si am sters sucul de pe jos si dupa ce am terminat ne-am intors in camera Dianei.Pentru a nu mai avea „vise" ciudate am oprit filmul, si am inceput sa ascultam muzica.Stiu ca suna bizar, dar chiar in acel moment s-a intrerupt curentul. Speriata deja dupe ce patise prietena mea, am luat o lanterna si ne-am bagat sub patura.Au inceput sa se auda zgomote ciudate, dar am inchis ochii si in cele din urma am reusit sa adormim. Dimineata cand ne-am trezit parintii Dianei se intorsesera deja.Prin casa era totul cu susul in jos.Iar ei, crezant ca am dat o petrecere de neuitat, au pedepsit-o.Si deoarece ea nu avea nici o vina am ajutat-o sa faca curat. Dupa ce am terminat am mers la mine, si ne-am intrebat timp de vreo 2 ore ce ar fi putut face asta.Toate ipotezele duceau spre o fantoma.Intrtebaria era insa „De Ce?"."Avea vreo legatura cu cele intamplate in urma cu exact o luna?"Avea vreo legatura cu colega noastra?"Putea fi si asta. Putea fi si altceva. Orice altceva.Dar ce? Intrebarile astea ni s-au invartit in cap urmatoarele saptamani.Nici nu mai eram atente la ore, iar oboseala se vedea din ce in ce mai mult pe fetele noastre.Am facut cercetari pe internet si prin carti vechi.Majosrtatea timpului libar ni-l petreceam la biblioteca. Vroiam sa se termine cat mai repede totul.Si asta s-a si intamplat. Timp de cateva zile nu s-a mai intamplat nimic ciudat, si noi credeam ca totul a revenit la normal.Insa ne inselam.Intr-o joi, pe cand eram la ora de religie, prin clasa au inceput sa zboare caiete, carti, bucati de creda, ca si cum ar bate un vant foarte puternic. Dar ferestrele erau inchise.Colegii nostri au inceput sa se agite si sa tipe, dar noi eram deja obisnuite cu toate astea. Dupa cateva minute totul a incetat si in clasa s-a instalat o liniste deplina.Profesoara de religie a fost prima care a avut curajul de a spune ceva.A inceput sa ne povesteasca despre spirite.Ne-a spus ca spiritele sunt sufletele unor oameni ce nu isi gasesc linistea.Si datorita acestor cuvinte eu si colega mea ne-am dat seama ce trebuie facut:trebuia sa ne intoarcem in acel loc crund de unde am capatat numai amintiri neplacute, la Delicia, si sa scoatem de acolo cadavrul Anei pentru a fi inmormantat crestineste.Nu era cel mai placut lucru pe care il puteam face,dar alta alternativa nu aveam.
Ziua nu puteam intra pentru ca accesul era interzis, deci trebuia sa o facem intr-o neapte, iar cea de vineri era cea mai buna.
De dimineata urmatoare am inceput sa facem un plan de actionare.Ne trebuiau lanterne,sfoara,o harta a locului (acum ca stiam cat de cat cam cum e inauntru),ceva cu care sa spargem usa in caz ca mai pateam ca data trecuta,si desigur cruciulitele. Ne-am hatarat ca dupa ore sa mergem la Diana sa luam cele necesare si sa pornim spre acel loc inspaimantator. Speram ca parintii Dianei sa nu ne stea in cale, si asa a si fost.Le-am spus ca ne ducem pe afara, si ne-am luat si cheie in caz ca ne intorceam dupa ce adormeau. Iar parintilor mei le-am spus ca dorm la prietena mea. Restul zilei a decurs normal,fara alte intamplari ciudate, si dupa parerea noastra orele s-au scurs mai repede decat de obicei, ceea ce nu prea ne doream.Am mers la Diana, si intr-un final iata-ne in fata aceluiasi loc, in aceeasi lumina slaba a felinarelor de la marginea strazii.Intram pe aceeasi fereastra, si parca de aceasta data nimic nu ne mai surprinde, nici chiar alte cateva nume scrijelite pe acel perete blestemat.Totusi ne era frica, desi stiam ce ne asteapta.Am mers direct sus, pentru ca nu aveam de gand sa pierdem prea mult timp pe acolo.Stiam ca Ana este pe podea imediat ce treci de pragul usii de la mansarda.Insa nu mai era acolo.A fost nevoie sa umblam cu lanternele printre trupurile sfasiate ce atarnau de tavanul camerei pana sa dam de colega noastra.Dar am gasit-o in cele din urma.Trupul ii intrase deja in putrefactie, insa am avut norocul sa ne dam seama ca e ea.Am infasurat-o in niste carpe pe care le-am legat cu sfoara, am pus-o intr-un sac de plastic si am luat-o cu noi.Ne-am indreptat spre iesire, insa am avut neplacuta surpriza sa fim asteptate acolo de „proprietarii"acelui loc.Am luat-o la goana pe scari in jos, si am alergat printre lazile ce se aflau acolo.Pe drum Diana a scapat lanterna ei, insa nu ne-am intors dupa ea pentru a nu fi prinse.Pe un perete al acelei camere am descoperit o usa pe care nu o vazusem data trecuta.Si pentru ca nu aveam alta solutie,am deschis-o si am intrat acolo. Dincolo de acea usa am gasit un fel de subsol, ca o parcare cu multe canale si cu apa pe jos. Dincolo, in incaperea din care am venit se auzeau pasi.Am inaintat prin intuneric,si am ajuns la o gaura in zid,ce dadea afara, dar in alta parte, un loc necunoscut noua.Totusi am preferat sa iesim.Afara era inca intuneric, iar lumina noastra era acum mai mica doar cu o lanterna.In fata noastra se vedea doar iarba inaltasi uda, ce cred ca ne ajungea pana la brau.Am inaintat prin ea si am mers cu sacul dupa noi pana ce am obosit.Parca intrasem intr-un loc de unde nu mai puteam iesi.Eram deja obosite, si ne era si somn dupa atatea nopti nedormite.Am inchis ochii pentru cateva clipe pentru a ne odihni putin, desi ne era frica ca cei ce ne urmareau se puteau intoarce, si ne aflam intr-ul loc necunoscut.Am atipit.Nu stiu ce s-a mai intamplat cat timp am dormit, insa cand ne-am trezit soarele rasarea.Este ciudat faptul ca la cativa pasi de noi se afla poarta din spate a restaurantului.Dar probabil nu o observasem din cauza luminii foarte slabe a lanternei.am sarit gardu si am placat.
Cadavrul Anei am hotarat sa il lasam pe undeva prin apropiere,cel mai probabil in fata intrarii, pentru a fi gasit. Dupa ce am facut asa am mers spre casa cat am putut de repede, pentru a ajunge inainte de a se trezi parintii Dianei.Am avut noroc, si chiar dupa ce ne-am bagat in pat s-au trezit.Era sambata, deci nimic nu ne impiedica sa stam in pat pana tarziu. Speram ca cineva care trecea prin fata Deliciei sa vada cadavrul colegei noastre si sa sune la politie.Si asa s-a si intamplat.Noi am descoperit asta cand ne-am uitat la stiri,pentru ca dadea cazul si povestea exact cum a fost gasit.
Luni parintii Anei s-au hotarat sa o inmormanteze,iar colegii ei de clasa (printre care si noi) nu au facut ore pentru ca a trebuit sa o conducem pe cel din urma drum.
Dupa cum ne asteptam, politia a intrat in Delicia pentru mai multe cercetari,si am auzit ca nu au gasit pe nimeni, decat alte cadavre, si spre ghinionul nostru lanterna Dianei.Astfel am fost interogate,si am fost nevoite sa inventam ceva cum ca ni s-ar fi aratat in vis Ana, si ne-a spus ca e acolo. Politistii nu au parut prea convinsi de povestea noastra,insa ne-au lasat sa plecam,pentru ca stiau ca eram prietene bune cu ea si noi nu i-am fi putut face nimic.
In cateva saptamani totul a revenit la normal, s-a uitat toata povestea, iar noua nu ni s-a mai intamplat nimic ciudat.Si sper ca nici sa nu ni se mai intample vreodata.
Nu mi s-a intamplat mie dar sunt 25% sanse sa ie reala laughing))winking

| darinadarina02 a răspuns:

Acum cateva sapt., am mers in excursie cu clasa la Sibiu. Cand eram pe drum sa
ne intoarcem, am oprit la o toaleta comuna care era im in mijlocul pustietatii.Era intuneric.Eu,Sebi si Lexi am mers la acel WC, dar autocarul a plecat fara noi.ne am speriat si am mers sa cautam un magazin sau pe cineva. Nu era nimeni si nimic.In autocar, Marian ne a spus o poveste despre,, vaca mov,, care rapea oamenii si copii, iar apoi ii teroriza. Noi am mers ce am mers si am vazut un om care era la pascut cu vaca lui.Omul a fost inghitit de vaca lui, adica vaca mov.Am ramas singure. Vaca s a ridicat in doua picioare si ne a stropit cu lapte stricat.ea a disperut, iar peste 5 min. ne au gasit colegii. ei nu ne au crezut si au ras de noi.Vaca mov ne bantuie in continuare.

| merax a răspuns:

Hei in scara la mine era un sicriu si scria pe el cine il atinge va muri la atins la un joc prietenu meu si dupa o saptamana la descis iar si la omorat un militar mort s-a trezit ca un zombie si la omorat dupa o saptamana la atins eu si sa descis sicriu si era prietenul meu mort

| merax a răspuns:

La cat te culci boomlike
eu la 03:56 sunt afara

| merax a răspuns:

Mergeam cu prietenul meu la el la bloc si se vedeaau nisre ochi rosiii si si la distanta se vedeau incisi si de aproape deshcisicredetima
e adevarata il cema costin

| merax a răspuns:

Blody mary

| DidiPuf a răspuns:

Era odata un om care s-a ratacit.Nu mai stia unde sa se duca mai ales ca benzina. dusa era.A vazut mai incolo cu vreo 100 m. un hotel.Dar nu frumos cum sunt celelalte ci parea ca avusese o crima acolo. Oare asa era? A intrat acel om in hotel si a cerut o camera.Hotelul era pe cat se poate de obisnuit pe dinauntru si asta era foarte ciudat.Omul de la receptie i-a dat camera cu nr. 12 si a spus sa nu arunci priviri in camera 13.Omul s-a dus in treaba lui si neavand putere sa stapaneasca curiozitatea s-a uitat pe vizor.Totul era negru.S-a mai uitat odata peste 1 zi si a vazut rosu.Nimic mai mult.Neavand rabdare se duce la receptie si intreaba de ce era rosu cand s-a uitat pe vizor. La care omul holbandu-se spune:
-Acolo e doar o camera obisnuita.E doar o fata.Si acea fata are ochii rosii.o.O

| Tomache_Paula_1962 a răspuns:

Odata eram cu colegii mei afara neam jucat cat nea jucat pana s-a facut ora 00:00.Mam dus in casa dar parintii mei nu erau.Am fost foarte speriat, cand dintr-o comera se aude Ciprii Ciprii vino sa ne jucam dar eu eu am in ceput sa lerg si am alergat am alergat auzind intruna ciprii ciprii hai sa ne jucam.am fugit pana am ajuns la casa bunicilor mei. Am intrat in casa si am inceput sa o strig pe bunica.Totul sa facu liniste gand aud glasul bunicii spunand Fugi dragule si nu te uita inapoi iar atunci i-am vazut corpul bunicii plin de sange cazand la pamant. Apoi am fugit pe hol spre usa, cand mam apropiat de usa am vazut o silueta a unei fetite mici, atunci mi-am amintit sa matusa mea a mai avut un copil dar a murit chiar cand s-a nascut. silueta a disparut. Trebuia sa ma conving am mers inca doua strazi pentru a ajunge la casa

| Tomache_Paula_1962 a răspuns:

Odata eram cu colegii mei afara neam jucat cat nea jucat pana s-a facut ora 00:00.Mam dus in casa dar parintii mei nu erau.Am fost foarte speriat, cand dintr-o comera se aude Ciprii Ciprii vino sa ne jucam dar eu eu am in ceput sa lerg si am alergat am alergat auzind intruna ciprii ciprii hai sa ne jucam.am fugit pana am ajuns la casa bunicilor mei. Am intrat in casa si am inceput sa o strig pe bunica.Totul sa facu liniste gand aud glasul bunicii spunand Fugi dragule si nu te uita inapoi iar atunci i-am vazut corpul bunicii plin de sange cazand la pamant. Apoi am fugit pe hol spre usa, cand mam apropiat de usa am vazut o silueta a unei fetite mici, atunci mi-am amintit sa matusa mea a mai avut un copil dar a murit chiar cand s-a nascut. silueta a disparut. Trebuia sa ma conving am mers inca doua strazi pentru a ajunge la casa matusii mele. Am avut dreptate am gasit-o pe verisoara me spanzurata de tavan, iar pe matusa am vazut-o in baie moarta.eu de atunci am dus o viata normala am gasit-o pe mama din fericire a supravetuit
mi-am alcatuit o familie dar nu pot sa uit clipele acelea toata viata

| Tomache_Paula_1962 a răspuns:

Mam dus in vizita la bunicii mei.Acolo m-am intalnit cu prietenii mei Andrei si George. Noi am vrut sa mergem in parc dar drumul era prea lung. Atunci mi-am amintit de o scurtatura.Dar pe acolo nu mergea nimeni pentru ca se temeau de VLADIMIR.Era un om care a murit spanzurat dar el nu a fost ingropat crestineste de aceea se spune ca sufletul sau nu a parasit lumea celor vii.Dar noi nu credeam povestea asta, de aceea am luat-o pe scurtatura lui VLADIMIR.Totul a fost bine pana am ajuns la casa lui VLADIMIR.Noi de curiozitate nu am putut sa nu intram in casa, totul era nefru erau panze de paianjeni peste tot sobolanii fugeau pe holul lung.Mam uitat in stanga si am vazut pe perete o pata de sange.Cand m-am intors sa le spun lui Andrei si lui George l-am vazut pe Andrei speriat intr-un colt, l-am intrebat ce s-a intamplat si a spus ca VLADIMIR l-a luat pe Andrei.Eu m-am speriat l-am luat pe George de brat si am inceput sa alerg spre usa.In fata isii osilueta neagra se apropia de noi am stiut ca e VLADIMIR am facut o cruce am spus o rugaciune scurta si silueta a plecat.Am plecat de acolo am spus parintilor dar de atunci nu l-am mai vazut pe Andrei politistii au facut multe anchete dar nu lau gasit.De atunci oamenii dau vina pe noi de disparitia lui Andrei.Eu cred ca sufletul lui Andrei nu este lasat de VLADIMIR sa plece pe lumea cea lalta

| AlexandraSiAtat a răspuns:

Buna eu una nu am de gand va povestesc aberatii ci experienta prin care am trecut, sau mai bine zis prietenul meu a trecut.Era in ziua de 26 noiembrie in urma cu 2 ani, cand imi pregateam salonul pentru urmatoarea zi ca trebuia sa-mi serbez ziua de nastere cand prietenul meu trebuia sa plece sa o duca pe mama lui la munca(pentru ca lucra numai de noapte). Toate bune si frumoase(am uitat sa va spun ca bunik mea decedase chiar in acela an in urma cu 7 luni)pana cand ma luaat un dor de bunik mea si am inceput sa plang vreo ora si ceva, pe urma am inceput sa ma calmez. Ajunge acasa prietenul meu ne punem sa mancam si pe urma ne-am bagat in pat.Cum dormeam noi inspre dimineata prietenul meu se trezeste si ma trage brusc spre el, il intreb ce e cu el de ce nu doarme? Pe cand el imi raspunde ca dormeam sandra numai pana cand am deskis oki fara sa vreau si fara sa aud nimic si am vazut o silueta asezata pe pat langa tine, iar eu i-am zis:ia si te culca probabil ca ai visat. Pecand el se ridic in fund pe pat aprinde veoza si se uita in ochii mei si-mi zice: asa cum ma uit la tine cu ochii deskisi asa ma uitam la silueta care statea langa tine pe pat.Atunci a fost ultima data can mi sa mai intamplat ceva de genul.( uitasem un amanunt eu nu-i povestisem ca am inceput sa plang din cauza bunicii si ca imi revenisem din plans si nici umflata la fata nu mai eram)As mai avea multe sa va povestesc povestiri intamplate pe propria piele...dar va las deocamdata--ne mai auzim

| AlexandraSiAtat a răspuns:

Era odata o fata. Vroia sa bea o doza de Cola. S-a dus, l-a luat si s-a intors in camera. Sta la geam. Deodata vede in curtea din fata casei o silueta neagra. Vrea sa bea putin Cola. Nu il vede. Se intreaba : Unde e Cola-ul meu?

| Surorilegemene a răspuns:

Salut tuturor, povestea mea este adevaretă:A fost o fata pe nume Viollete si era atit de frumoasa ca o place-u toti barbatii, dar intr-o zi cind ea se plimba cu prietenele ei a auzit o conversatie, dar nu era nimeni prin prejma.Ea a intrebat prietenele daca aud si ele, insa ele au raspuns cu un nu.Ciudat pentru dinsa. Insa credea ca e imaginatia ei. S-au plimbat mai departe insa nu putea scapa de acea conversatie intr-o limba care nu exista in lume.De parca era limba diaboleasca, cu o voce groasa.Dar a auzit apoi un strigat gros.De parca acele persoane ciudate ar fi strigat dupa ajutor. Dupa aceea a auzit o voce de ingerii Domnului.A inceput sa zimbeasca.Insa bucuria nu a durat mult timp, ingerii i-a spus ca trebuie sa mearga in magazinul ars si bintuit si trebuie sa scoata corpul prietenei ei care a murit in acccidentul care s-a produs dintr-o cauza nestiuta.Pentru dinsa era un soc.Prietena ei cea mai buna a murit din cauza ei.Arugat-o sa se duca la magazin sa cumpere 5 sucuri.O sa scriu next data viitoare. FUNDA?

| Az0az9 a răspuns:

Sa fiu sincera nu stiu dar daca afli spune-mi si mie saitul

| andrei123A a răspuns:

Intr-o seara bunica a plecat din casa co placita buna

| lady2004 a răspuns:

Asta e reala si m-i s-a intamplat mie.eram noaptea in pat.am auzit niste zgomote ciudate si ca batea cineva in geam.mai departe nu vrei sa stii ce s-a intamplat.

| ROBERT805 a răspuns:

Intr-o noapte,o fata pe nume Laria a trebuit sa ramana singura acasa,parintii ei fiind plecati la prieteni pentru a sarbatori aniversarea unui amic.
Laria era o fetita de sapte ani foarte draguta si prietenoasa. Avea parul brunet-deschis si ochii de un albastru marin.Ea era foarte talentata la pictura si desen. Laria avea niste creatii foarte vesele,cum de fel, ea era o persoana bine dispusa.
Dupa ce parintii ei plecasera, fata incuie usa si geamurile iar apoi, se duse in camera ei de la etaj sa se uite la televizor. Dintr-o data televizorul se stinse. Fata incerca sa-l reaprinda dar nu reusi. Atunci s-a hotarat sa mearga in patul ei si sa citeasca o carte. Aprinse veioza colorata de langa patul ei si incepu sa citeasca. Dintr-o data se auzira niste batai in geam dar fata nu le dadu atentie fiind foarte ocupata in a citi noua poveste. Insa bataile insistara, facand zgomot din ce in ce mai tare si fereastra se deschise cu un sunet infiorator. Fata speriata s-a dus sa inchida geamul si cand l-a inchis de el s-a lipit o fata ciudata. Chipul fetei era alb ca varul iar ea radea diabolic uitandu-se drept in ochii infricosati si tulburati ai Lariei si fortand incuietoarea geamului.Laria a tipat de spaima si s-a ascuns sub patura tremurand si murmurand:’’Pleaca!’’, ‘’Pleaca!’’. Insa fata de la geam a auzit-o si a inceput sa vorbeasca pe un ton diabolic:’’Nu voi pleca!’’,’’Ha ha ha!’’. Cuvintele fetei rasunau in urechea Lariei. Dintr-o data bataile se oprira si in casa se asternu o liniste de mormant. Insa linistea trecu ca o clipa si deodata pasi se auzira urcand spre etaj. Laria stia ca fata vine dupa ea si s-a dus si si-a incuiat usa camerei. Pasii se auzeau din ce in ce mai aproape si cu fiecare pas frica din inima Lariei crestea si crestea…………. Cand pasii au ajuns in dreptul dormitorului Lariei, s-au oprit si o secunda mai incolo clanta incepu sa se miste cu multa forta. Inca o smucire a clantei……………Usa se deschide! O mana alba o impinge si scartaitul tulbura inima Lariei. Din pragul usii apare o silueta alba cu un par negru, ochi rautaciosi si zambet infiorator. Se apropie de patul Lariei si trase plapuma de pe fata impietrita de frica.Laria simtea cum mainile reci ale fetei o strangeau de gat incet, incet……. Dupa o clipa de gandire Laria se ridica iar chipul fetei era plin de sange si acum era si mai infiorator dar Laria, cuprinsa toata de un fior, a reusit sa isi adune curajul si a trecut prin fata diabolica. Atunci Laria si-a dat seama ca fata era o fantoma dar nu a stat sa vada ce se intampla si a luat-o la fuga prin holul intunecat al casei. In camerile in care intra vedea chipul groaznic al fantomei si cum intindea mana alba sa o apuce. Cand se uita in oglida fantoma o urmarea si cand sa o prinda, Laria reusea sa scape.In spatele ei parca simtea degetele fantomei reci incercand din rasputeri sa o prinda. Cand Laria a ajuns la scari,vrand sa iasa din casa, s-a impiedicat de o treapta si a cazut. Incerca sa se ridice cat mai repede, in ciuda loviturii, dar a fost prea tarziu. Fantoma o prinse de glezna si o strangea din ce in ce mai tare. Victima urla de durere si cu ultimele puteri a incercat sa se elibereze din stransoare.Cand a ajuns la usa era incuiata iar cheile erau la etaj. Disperata, Laria a alergat spre bucatarie incercand sa ia ceva cu care sa se apere. Din sertar a luat un cutit si l-a indreptat spre fantoma..Cand fantoma a mai facut un pas fata a aruncat cutitul catre ea.Cutitul trecu prin fantoma si aceasta s-a ridicat in aer si a inceput sa rada diabolic deasupra fetei care lesinase. Dintr-o data usa se deschise si parintii Lariei au venit. Fantoma a disparut si parintii si-au gasit fata lesinata.Acestia au stropit-o cu apa iar ea si-a revenit.Laria a vrut sa spuna ce s-a intamplat dar a vazut fantoma la geam si a tacut..Laria a spus ca a avut doar un cosmar si s-a dus sa se culce desi nu a putut dormi deloc. Fantoma numai revenise.In urmatoarea zi Laria s-a dus la scoala si i-a povestit prietenei ei ce se intampla. Cele doua fete au hotarat sa se intalneaca la casa Lariei si sa alunge fantoma.Cand au ajuns s-au dus in dormitorul ei sa se joace, asteptand fantoma.Parintii Lariei dormeau inca dupa o zi grea de munca si petrecerea amicului lor.Cand orologiul batu miezul noptii rasul diabolic al fantomei se auzi din nou. Fetele erau precaute, una statea la geam si cealalta la usa insa nimeni si nimic nu dadu semne ca ar vrea sa intre.Deodata usa sifonierului Lariei se deschise cu putere iar glasurile fetelor erau impietrite de frica. Fantoma se vazu in sifonier cu acelasi chip groaznic. Fantoma se ridica in aer si intra in prietena Lariei, posedand-o.Laria era speriata de moarte si deodata a vazut cum chipul prietenei ei se schimba, se face palid si plin de sange iar mainile se fac albe si reci, ca ale fantomei. Fantoma o prinse din nou de gat pe Laria iar fata, disperata, descuie usa dormitorului si alerga in baie si se incuie acolo.Un moment a fost liniste dar dupa aceea din robinet si din cada a inceput sa tasneasca sange.Laria se sperie si iesi din baie in hol unde totul parea normal. Deodata, Laria simtii cum ii curge ceva pe umar, se uita pe tavan si isi vazu prietena moarta, agatata de tavan. Sangele ei curgea pe umarul Lariei. Laria fugi in camera parintilor ei si acestia disparusera insa fantoma aparu drept in fata Lariei cu chipul ei fioros si cu ranjetul diabolic.Laria tipa dar nimeni nu o putu auzi. Fata disperata fugi la parter dar usa era incuiata iar cheile erau la parintii ei si parintii ei nu mai erau. Laria isi lua avant si sari prin geam. Bucatile ascutite o ranira si sangele i se prelingea pe haine si pe iarba. Vazuta afara din casa, Laria incepu sa fuga si fantoma o urmarea.Cand trecea pe langa felinare, acestea palpaiau si se stingeau lasand totul in intuneric. Fata inspaimantata pana in adancul sufletului, incerca sa urle, dar ceva parca o apasa pe corzile vocale si nu putea vorbi.Alerga si alerga pana cand cazu la pamant, sfasiata de puteri.Incerca sa ridice o data privirea si sa vada fantoma dar fantoma disparuse si soarele isi arata primele raze.Atunci Laria si-a dat seama ca fantoma dispare cand soarele rasare si reapare cand se lasa intunericul.
Fata nu se mai putea intoarce in casa fiindca parintii ei nu mai erau si casa era o inchisoarea a spaimei.Atunci Laria se decise sa cerseasca, fiind prea mica sa isi ia o slujba.Se gandea in mintea ei ca probabil cuiva I se va face mila de ea si o va lua acasa.Laria se aseza la coltul unei strazi, cu hainele murdare iar ea foarte obosita se sprijini de zidul rece al cladirii din spatele ei dar nu putu dormi si s-a gandit sa inceapa sa cerseasca. Fata intindea mana ranita spre fiecare calator, dar toti o priveau cu frica si dispret de parca ar sti ca o fantoma o urmarea si chinuia. Fata se uita des la soare si parca se ruga la el sa nu apuna.Mai spre seara o doamna imbracata in negru cu fata acoperita tot de o gluga neagra se opri langa fata. Laria se gandea ca femeia era nefericita ca si ea dar dintr-o data privirea ii zbura la soare si vazu cum ultima raza paleste si lasa cerul decat cu o roseata care in scurt timp disparu si lasa cerul intunecat.Laria se uita din nou la doamna si observa cum isi da gluga jos si sub aceasta, fata recunoscu chipul palid si plin de sange al fantomei si ochii ei negri.De sub buzele vinetii ala fantomei s-au auzit niste cuvinte murmurate:’’Ultima ta noapte, fetit-o!’’. Laria se sperie ingrozitor si chipul ei se albi la fel ca al fantomei si incepu sa fuga dar fantoma o zgarie pa spate. Sangele curgea in siroaie dar fata continua cu greu sa mearga si deodata, langa un cimitr, se opri si cazu.Se intoarse si vazu fantoma cum venea spre ea incet,incet, pe dara de sange cu zambetul ei diabolic pe fata. Laria tresari, se ridica si incepu sa alerge din nou. Atunci se auzi cum fantoma porneste cu putere in zbor, lasand in urma ei zgomotul vantului.Se indrepta spre fata si o apuca de glezna. O tari in cimitir si o aseza pe o movila de pamant.Laria ridica privirea, desi simtea ca va regreta.Vazu fantoma cum se baga in pamant si dispare.Laria era incredibil de bucuroasa insa deodata pamantul de sub ea se cutremura si o mana osoasa o apuca de brat si o alta mana o apuca de celalalt brat.Mainile stransera din ce in ce mai tare pana cand din bratele Lariei iesi cu putere sange si fata urla de durere si tipatul ei se auzi adanc in noapte. Fata nu stia ce o trage dar auzi un ras malefic si stiu ca fantoma o tragea si aceasta radea malefic pana cand a bagat-o pe Laria in pamant iar apoi se ridica si vazu cum spiritul fetei paraseste trupul.Un zambet de satisfactie se ivi pe chipul palid al fantomei si disparu in aer, in cautare de noi victimme
Localizare: Bucuresti
Zodie: Zodiac chinezesc:
KinzCash: 22558

astept funda plllsss

| Painkeeper a răspuns (pentru ROBERT805):

E imposibil sa fie prietena ta.Am mai citit povestea asta altundeva.

| Achitei_Cezar_1997 a răspuns:

Stiu una buna rauuuuuuuuuu!
DECI incepe asa :
eu cu prieteni stateam pe banca seara la 2 noaptea si povesteam povesti de groaza cand deodata mi s-a facut frig asa ca m-am dus in casa sa imi iau o bluza de trening cand am venit nu era nimeni afara si decat un batran ciudat ce tot spunea ca vei muri si a scris pe banca cuvantul "Satana" si sub a scris 666 si cand m-am intalnit cu colegi unul din colegul meu se aseza pe banca scrisa de batran (care murise in seara de 2 martie 2010 )colegum meu a facut cancer si a doua zi a murit inexplicabil si despre ceilalti nu am mai stiut nimic caci presupun ca au plecat din oras sau au dat coltul!