| Țușcă a întrebat:

Hei TpU! vreau povesti de groaza(nu site-uri)cele mai infricosatoare iau funda!

102 răspunsuri:
| BoomLike002 a răspuns:

Era odata o familie care a murit in casa s-a mutat alta familie in casa dar a inceput raul sau intamplat lucruri ciudata se miscau usilile se ridicau tiglele intro noapte o femeie aude ceva la geam se uita nimic se mai uite odata si se sparge geamul si o taie la ochi se pansa si gasi pe ceilalti din familie spanzurati apoi cade dulapul pe ea minune traieste fantome ia copacul si o loveste nimic nici o sgarietura fantoma se enervaza si ia casa da cu casa nimiccccccc fantoma explodeaza. nu uitati femeia sa taiat la ochi deci n-are cum sa fie fantoma! ster ca v-a placut! o zi fantomatica

| Anghel_Dudu_1999 a răspuns:

Eram intr-o seara eu cu verisorii mei pe strada la 1 noaptea. si nestiind unde mergem am ajuns pe o strada care era o casa bantuita. cand am ajuns in dreptul ei a inceput sa se auda din casa aceea niste tipete si dupa 10 secunde a incetat. noi speriati ne-am intors repede la colt si cand am ajuns acolo era un om alb tot parca era o mireasa veni catre noi. apoi noi am fugit foarte repede si cand am ajuns la biserica a disparut acea seara a fost de neuitat! este adevarata

| Bogdy_BOGDAN_1952 a răspuns:

Cam de ziua mea am chemat niste pr la mine am incercat sa o contactam pe blody mary era ora 00.00 cind terinam nu e nimic apoi pe la 1.00 se aude un gals ragusit ne sculam noii sa vedem ce este nu-i nimic se mai aude odata fedem unc pe cuier a3 oara o vad pe blody.

| Pintilie_Daryuca_1997 a răspuns:

Eu nu o sa iti dau o poveste de groaza, dar daca ai fi fost in locul mei te-ai fi speriat!

Era o zi frumoasa de vara. Mama please la o croitoreasa. Tata si fratele meu la munca! Deci practic eram singura acasa! Mama m-a inchuiat in casa si nu puteai intra in casa fara o cheie! asa ca m-am pus sa ma uit la TV. Deodata un zgomot puternic se auzi de pe scari. ca si cum o persoana OBEZA ar fi urcat pe scari. Grabita m-am dus sa vad ce se intampla! dar. nu mai era nimeni acolo! S-a auzit mult timp zgomotul ala. dar mi-am facut semnul sfintei cruci si am zis o rugaciune iar atunci nimic nu s-a mai auzit s-au intamplat! De aceea ii multumesc bunului Dumnezeu pentru ca ma protejeaza zi de zi! Mama mi-a zis ca asta ar fi una din incercarile Domnului de a vedea daca sunt credincioasa si cred in El cu adevarat!
Sper ca ti-a placut. Funda :*

| Endremanuuuuu a răspuns:

Smechere povesti

| masterlord a răspuns:

M-am dus într-o excursie cu colegii şi într-o casă dărăpănată am văzut o babă ciudată. Apoi am mai văzut-o într-o staţie de autobuz.I-am spus unui coleg şi el i-a spus dirigii.Ea ne-a spus că în acea zonă un om de 30 de ani a ucis o babă.
Nu uitaţi, vorbesc serios!

| Enache_Maria_Elena_1976 a răspuns:

Eram la cea mai buna prietena a mea Mihaela, si eu fiind fana filmelor de groaza a paranormalului (desi mai rau fac).Am venit la ea totul normal ne-am machiat si dupa am zis eu :
-Miha, hai sa ne uitam la un film de groaza ceva.
-ok

Am dat pe un clipulet si ne-am uitat ( era vorba de o camera sa vedem ce cade ca cica erau fantome) si s-a terminat ...noi ne certam cine sa se duca sa dea la altul si la un momendat clipul a inceput sa deruleze singur, mai nou se poate.Filmul se dadea inainte sau inapoi.MAUSUL SE MISCA! Noi tipam dupa mama Mihaelei si ziceam rugaciuni.Am plans si mi-a curs si rimelu laughing).
Intr-un final a venit mama mihaelei si a stins Videoclipul.De atunci nu ma mai uit la chesti de genul.DA CA NU MA CREDETI E TREBA VOASTRA!

| Gabriella_Yrenna_1996 a răspuns:

Si euuu...

| Huntik a răspuns:

Poti incerca pe un forum.

| Moica_Ionut_1999 a răspuns:

In cartierul unde locuiesc eu se afla un atelier de tamplarie care acum e parasit. Nimeni nu stie de ce dar se spune ca acolo a alunecat un lucrator si si-a taiat gatul intr-un circular. Potul mergea bine dar intr-o zi a inceput groaza:

1) intr-o zi eu si un prieten bun de-al meu treceam pe acolo siam zarit la geam o carpa cu sange pe ea. Ne-am speriat putin dar am mers sa vedem ce e (nimeni nu avea cum sa intre sa faca o farsa pentrt ca usile erau incuiate tot timpul) asa ca ne-am gandit sa verificam usile sa vedem daca sunt descuiate (erau incuiate). happy AM PLECAT DE ACOLO.

2) ziua urmatoare am venit cu mai multi prieteni sa investigam (usile incuiate bineinteles) in spatele atelierului este un mic geam, unde am vazut un chip palid (nu ne-am dat seama daca e barbat sau femeie) care se uita urat la noi.Am fugit cat ne-au tinut picoarele mai ales ca incepuse sa zambeasca malefic la noi.

3) S-a intamplat sa trec din nou pe acolo cand am vazut pe un geam doua maini albastrui si palide si am auzit niste zgomote ciudate si infricosatoare. M-am speriat groaznic de tare.

4) eram la ziua unui prieten cand ne-am dus mai multi acolo(el sta la vreo 40m distanta de acolo) o fata s-a apropiat de usa cand deodata usa s-a deschis si a prins-o o mana putrezita de par am tras-o repede si a plecat. Mai tarziu ne-am facut din nou curaj sa merge si sa verificam usa, era incuiata.

ALTE APARITI LA ATELIER, UN OM FARA CAP, SANGE ZGOMOTE STRANI ETC. DE ATUNCI NICI UN COPIL NU MAI TRECE PE ACOLO. Noi credem ca e fantoma lucratorului. happy happy happy happy happy happy happy

| lovelps a răspuns:

Hei poate ca nu asa de infricosetor eu nu am vazut o fantoma dar am auzit una si nu sunt sigura daca am simtit una sau era doar imaginatia mea acum sa va povestesc. Era o zi normala, aveam 5 ani si cand m-a chemat mama la masa eu am mai ramas un pic ca sa ma uit la desene iar fratele meu Vlad s-a dus primul iar eu am ramas in urma.Am terminat sa ma uit la desene si m-am dus sa ma spal pe maini cand era sa cobor scarile [stau la casa cu etaj] niste maini transparente am simtit ca m-au prins am incercat sa tip dar imi taiase respiratia si nu mai aveam glas la un moment dat mi-a dat drumul.Am fugit tipand i-am povestit mamei dar nu m-a crezut. Dupa acea zi am fost foarte speriata mai ales ca de atunci cam pana la varsta de 7 ani se auzeau numai tropaituri venind din pod noaptea noroc ca atunci dormeam cu fratele meu.Si nu aici s-a sfarsit povestea de groaza.Intr-o dimineata nu stiu exact daca era da sau nu un vis dar a fost foarte bizar m-a sunat mamaie si mi-a spus niste lucruri cam ciudate dar nu mi le mai aduc aminte si avea alta voce, o voce ragusita si aspra nu stiu cum sa va explic. Dupa ce mi-a spus acele cuvinte m-am gasit cu ochii deschisi in pat deparca nu s-ar fi intamplat nimic.M-am ridicat din pat cu cea mai mare viteza si am sunat-o pe mamaie si am intrebat-o daca m-a sunat ea mi-a raspuns ca nu m-a sunat de atunci am ramas marcata. --...--