| Lyss . a întrebat:

Hei ^^! Vreau sa lucrez pe timp de vara, dar sunt minora. Ce as putea face? Impartit de pliante? Impartirea de monstre prin magazine? Dar aici am auzit ca e nevoie de o anumita intaltime, pe care eu NU o am. Alte idei? Ce as putea face? Multumesc anticipat ^^.

Răspuns Câştigător
| nick57 a răspuns:

Eu zic sa-ti respecti copilaria si, daca parintii tai nu te forteaza sa mergi la munca (ma indoiesc ca un parinte bun, oricat de sarac, ar face asta) du-te la tara la bunici, sau pur si simplu consuma-ti vacanta la strand, plimbari in parc cu prietenii, mai ajuti un pic in gospodarie, dar nu renunta la zilele astea frumoase din viata ta, care sunt scurte, si nu se mai intorc... Orice om merita sa-si traiasca copilaria! Nu uita! Chiar daca mananci un corn sau un covrig, nu te gandi sa faci bani cu pretul pierderii vacantei! Fac apel la parintii tai sa nu te lase sa muncesti cat timp esti minora si sa te ajute sa iti traiesti copilaria, caci partea asta din viata ta este in acelasi timp cea mai frumoasa parte din viata lor! Sa fii sanatoasa, parintii tai la fel, sa fiti fericiti si sa ai cea mai frumoasa vacanta posibila! All the best!

3 răspunsuri:
| RUMBURAK a răspuns:

Sa lucrezi la terase, gogoseri.la impartit pliante.baby-siter.

| claudiea79 a răspuns:

Sa vinzi inghetata; vinzatoare de covrigi.; sa imparti pliante la cutile postale; sa lucrezi la saormerie sau la gogoserie.; la forneti; sa fii vinzatoare de ziare.ai 14 ani macar? sa ai grija de copii vecinilor sa gatesti pe la vecinii sau sa faci curatenie

| gabriela a răspuns:

Sa-ti ajuti parintii.va fi cel mai folositor.