| BellaMarie a întrebat:

Heii TPU! Ce parere aveti despre ACTA? Voi ati protesta?

19 răspunsuri:
| Daviiiiiid a răspuns:

Poi stii cum e? Romanii, au semnat ca niste prosti, fara sa stie ce e. Trebuia sa fim si noi ca si tarile care nu au semnat! Doar ca na happy! As protesta, desigur, pentru ca pentru. orice descarci trebuie sa platesti.eu descarc jocuri/melodii/jocuri pentru. android, non-stop.

| eandopuncttk a răspuns:

Este un link aici. intra si semneaza si tu impotriva astora http://glumetu.do.am/......-02-02-288

| benny a răspuns:

Normal ca as protesta, daca se aproba acta iesim in strada si facem revolutie laughing

| MariaO a răspuns:

As protesta impotriva oricarei ingradire la libera exprimare si impotriva oricarui control asupra actiunilor mele, fie ele si virtuale, adica exact ce incerca ACTA sa faca.

| 愛日本 a răspuns:

Normal că aş prostesta. Sunt nişte... proşti la minte total 100%. angry

| BellaMarie explică:

Auzisem ca la aeroport o sa iti verifice laptopu si telefonul si daca nu sunt in regula ori le distrug ori le confisca. O.o

| fetitaCUPiscoturile a răspuns:

Daca ce zice aici e adevarat atunci ar fi naspa de tot de noi
http://www.youtube.com/watch?v=yn7-umK6wUs&feature=uploademail

Nu vom mai putea pleca cu laptopul in strainatate. Ni se poate verifica continutul telefonului la aeroport, sa nu ai muzica pe el (neplatita) etc... Toti provederii de internet vor trebui sa tina o evidenta clara a tot ce faci pe net. si sa te dea pe mana politiei!

| JasonMcCann a răspuns:

Aş protesta, dar din păcate sunt copil.
De ce să nu mai avem acces la internet? Poate copiilor le trebuie o carte la şcoală pe care nu o au, şi primesc notă mică dacă nu o citesc! Eu credeam că e o glumă, de ce să oprească internetul?
De exemmplu TPU este un site de care mulţi români au nevoie, poate nu ştii cum să ajungi undeva, nu ştii care o să fie programul şcolar, etc. Dacă nu mai este internet, nu mai este TPU!
Poate părinţii unui copil nu ştiu programul şcolar, sau au nevoie să ştie câte grade vor fi nu ştiu când, păi asta înseamnă că nu se mai duc copiii la şcoală şi nu mai iese lumea din casă pentru că nu ştie câte grade vor fi mâine, că au ratat ştirile. Şi la ştiri nu dă pe nu ştiu cât timp, dă doar pentru câteva zile. Şi oricum, nu numai atât! Multe altele! Nu mai avea lumea ce face şi repede ne trezim cu ACTA pe cap...
Ei nu îşi dau seama că poate au nevoie să plece în altă ţară cu un mijloc de transport, şi nu ştiu vremea. Şi mai zic şi de avioane, păi mulţi îşi fac bilet prin internet. După ceva timp ACTA o să stea ca şi bibeloul, adică degeaba, să se uite lumea la ea. De ce? Pentru că nu o să mai plece nimeni din ţară din cauză că nu ştiu cum este vremea, etc. Şi o să fie mai puţini puşcăriaşi deoarece n-o să mai fie internet.
JOS ACTA!

| JasonMcCann a răspuns:

Şi încă ceva:
Poate copiii au părinţii în străinătate. De unde mai vorbim cu ei pe Messenger, Skype, etc?
Chiar mai devreme am vrut să mă uit la RObotzi şi pân' la urmă văd ACTA.
Ce prostie! Nu mai are omul voie să se exprime liber!
JOS ACTA!
Românii au semnat fără să îşi dea seama despre ce este vorba. Văd la comentarii la RObotzi că unii au semnat. De unde o să mai aibă Facebook?

| JasonMcCann a răspuns:

Şi eu vroiam să pun mai devreme o întrebare exact ca a ta, dar am văzut-o pe a ta. M-ai scăpat de o grijă! Mulţumesc! Şi încă o dată:
JOS ACTA!

| Acier a răspuns:

As protesta, dar acum protestez pentru altceva...
Sunt asa de multe prostii impotriva carora sa protestezi ca nu ai timp de toate.

| YoDjSeby a răspuns:

Da! da cv or semnat ca poporu nu cred ca ar vrea asta?! noi umblam pe net nu ei!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toti protestam, adica hai ca pirateria inteleg da exagereaza cu copyright-ul. Protestam dar tot guvernu face ce vrea, insa daca se accepta acta pipa si sopa vor fi o gramada de revolte si le vor scoate.

| Dukyzaur a răspuns:

Esti obligata sa protestezi ca si internaut, Acta reprezinta cenzurarea internetului, documenteaza-te si o sa aflii despre ce este acest act si o sa ai neplacuta surpriza dar nu neasteptata sa afli ca Romania, a semnat pe ascuns sad

| TheFanta a răspuns:

Eu da 100000000000%

| Mihaitza99 a răspuns:

Http://www.avaaz.org/en/eu_save_the_internet/? fp
aici poti semna o petitie in potriva acta. Petitia este internationala nu ce face Realitatea.net.Ups am scris un site Sorry ACTA nu imi da 5 ani inchisoare

| A1merAsh a răspuns:

Http://creativemonkeyz.com/category/roboti/ uitate la tot videoul acesta si ai sa afli ce este ACTA! Daca ACTA intra in vigoare Internetul de astazi nu mai EXISTA daca te prinde cu o melodie in calculator si nu ai cd original la ea AMENDA!