| Anna0111 a întrebat:

Heii TPU. Saptamana viitoare plec in Austria si mi-e frica sa merg cu avionul. Cum este senzatia imi poate spune cineva?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

E super tare si interesant. Decolarea o sa te faca sa te simti un pic mai ciudat. O sa bage avionul viteza serioasa (ajunge si pe la 200km/h) si pe urma se ridica in aer. O sa ti se infunde un pic urechile insa pe urma nu mai simti nimic. poate vreo turbulenta mica pe ici pe colo si o sa se zdruncine un pic avionul in rest nimic.

Pe urma la aterizare o sa fie doar socul ala cand se ating rotile de pamant, ca o frana f f puternica la masina

2 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Senzatia la decolare este precum cu telegondola sau telecabina ( dar senzatia e cam de 2 ori mai tare), iar la aterizare, nu prea simti decat cand aterizeaza efectiv. ( cand avionul aterizeaza pe roti).
Doar la aterizare si decolare o sa fie diferit, in timpul mersului nu simti nimic, ai impresia ca sta avionul in loc.
Nu ai de ce sa iti fie frica, e superb mai ales ca natura iti ofera peisaje mirifice din avion.

| Kriss96 a răspuns:

Nu simti cine stie ce. Iti dai seama ca avioanele nu sunt facute ca sa mori de inima pe acolo laughing
Chiar nu se simte aproape nimic. Am dormit o data la decolare si la aterizare.