| Violetuta a întrebat:

Heii TPU stie cineva niste jocuri pe afara in afara de:
-Lupul si cuorile
-Prinselea
-Vateascunselea
-oglinda
-imparate imparate
-Simon spune
si sa imi si explicatii cum se joaca pls

Răspuns Câştigător
| TOOL a răspuns:

Ratele si vanatorii ( 2 vanatori trebuie sa loveasca cu mingea ratele )
7 Pietre( se fac 2 echipe si turn cu 7 pietre, prima echipa sta in spatele pietrelor iar fiecare jucator din a 2 trebuie sa incerce sa loveasca cel putin o piatra, dupa ce au lovit pietrele trebuie sa fuga, iar prima echipa trebuie sa-i loveasca cu mingea ca sa-i elimine, din moment ce o persoana din a 2 -a echipa a pus cele 7 pietre au castigat jocul)
Am pierdut o batistuta ( se face un cerc iar toti inchid ochii, o fata pune o batistuta in spatele baiatului, iar el trebuie sa o prinda, misiunea ei e sa se puna pe locul unde statea baiatul)

3 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Uite aici un site cu destul jocuri, care sunt destul de bine explicate. Nu cred ca le-ar putea explica cineva mai bine pe TPU, pentru ca vad ca au si desene.
http://jocuridincopilarie.ro/tarile/

| milkie a răspuns:

Preferatele mele sunt Tablourile si Draga, te iubesc.
Tablourile:Ai nevoie de 4 jucatori sau mai multi.Se formeaza un cerc. Unul dintre jucatori se duce in mijlocul cercului si spune: "Am fost aseara la Paris si am visat un tablou cu..." si da un exemplu.Ei,sa zicem ca a zis de un tablou cu prosti. Apasa capul altui jucator, iar acela trebuie sa se comporte ca un prost, in cazul nostru. Face asta cu toti jucatorii, iar dupa ce termina alege un alt jucator visator care sa ii ia locul.

Draga, te iubesc: Minim 3 jucatori.
A=Primul jucator(in cazul nostru)
B=Al doilea jucator(in cazul nostru)
A se duce la B si trebuie sa foloseasca propozitia "Draga,te iubesc..." si sa mai adauge alte chestii siropoase ca sa il faca pe B sa rada sau sa zambeasca.A poate face orice,atata timp cat nu il atinge pe B, deoarece B este suparat pe A xD Odata m-am jucat si eu cu niste prieteni.M-am dus la o fata.M-am pus intr-un genunchi, am rostit cuvantul "Draga.", iar ea a izbucnit in ras, avand in vedere ca eu sunt fata si aveam pe fata o expresie de psihopat xD.

| Violetuta explică (pentru milkie):

Foarte frumoase jocurile mai sti ceva de genu?