| Mirunikuuu a întrebat:

Hey am nevoie de statusuri de cateva genuri :
1) Dragoste
2) Prietenie
3) Suferinta
4) Dezamagire
5) Triste
6) De genul : Zambeste! Fii tare! Chiar daca uneori doare!. Ceva cu "Zambetul" ( Sper ca nu v-am indus in eroare! Desi asta cam cred laughing )
7) Fericire

Deci dau fundita pentru cele mai multe si cele mai frumoase. Si as dori sa nu fie site-uri!
Multumesc anticipat happy

Răspuns Câştigător
| TequilaG a răspuns:

Dragoste :

1. Fă-mă să-nţeleg ce-i "trecut", ce-i "viitor". Trezeşte-mă te rog din universul meu incolor
2. Iubirea este cea mai frumoasă muzică din partitura vieţii. Fără ea, ai fi un etern afon în corul imens al omenirii
3. Nu pierzi niciodata iubind... pierzi intotdeauna renuntand prea usor!
4. Dacă există cineva care te poate răni, înseamnă că există și cineva care-ți poate trata rana.
5.Cine te iubește cu adevărat, nu te înșeală niciodată!
6. O vrei pe toată să fie a ta?! Promite să ai cea mai mare grijă de ea!
7. Esti doar un tanar actor plin de talente, excelezi la capitolul lipsa de sentimente
8. Hotaraste-te o data, ce tot stai sa te gandesti? Crezi ca ai sa faci o crima daca-mi spui ca ma iubesti?
9. Te sarut in scris, te sarut in vis, te sarut in gand, dar in realitate cand?
10. Iubirea te inalta, iubirea te coboara, iubirea iti da aripi, iubirea te omoara.

Prietenie :

1. Daca o prietenie nu a durat, inseamna ca nu a existat.
2. Multi prieteni iti cunosc zambetul, dar putini iti cunosc lacrimile.
3. Un prieten adevarat isi face mereu timp pentru tine.
4. Prietenii iti sunt alaturi mereu, restul nu iti sunt prieteni adevarati.
5. Nu am o mie de prieteni, dar am o prietena cat o mie.

Triste / Dezamagire / Suferinta :

1. Incerci sa pleci, sa uiti de toate... de toate visele alea colorate!
2. Sunt rani pe care timpul nu le vindeca, dar cu care putem invata sa traim.
3. Eşti nevoit să strângi din dinţi, să fii rece... Când vezi că în jurul tău nimeni nu te inţelege
4. Și-mi amintesc de noi. de tine. de zilele în care totul mergea bine
5. După uşa asta e un alt început... Las tot aici chiar dacă a durut...
6. Zambetul... uneori este tipatul dupa ajutor...
7. Inima mea plange si nu vreau sa vada. Nu vreau sa vada pentru ca nu intelege. Cum a trecut timpul si mie tot nu-mi trece.
8. Și mi-am închis toate sentimentele într-un anotimp care a trecut
9. Vorbesc cu el, dar te am în gând pe tine. Îl ating pe el, dar te simt pe tine. Îl sărut pe el - gândindu-mă că te sărut pe tine. M-am cuplat cu el ca să te uit pe tine. Cu toate astea... Nu-l iubesc pe el, te iubesc pe tine!
10. Incearca putin fard si un zambet fals dar dulce si vei putea ascunde ca inima iti plange!

" Zambetul " :

1. Zambeste! Fi tare! Chiar daca uneori doare...
2. Daca razi, toti vor rade cu tine... daca plangi, vei plange singur...
3. Nimic nu uneşte mai mult oamenii - dacât râsul
4. Zambeste... maine poate fii mai rau!

Fericire :

1. Fericirea adevarata este intotdeauna de o clipa.
2. Fericirea: un lucru bizar; cei ce n-au cunoscut-o niciodată, nu sunt, poate, cu adevărat nefericiţi.
3. Alergam dupa fericire pana departe, fie pe mare, fie pe uscat; dar fericirea e aici, aproape.
4. Fericirea este o placere pe moment, o amintire de neuitat.
5. Fericirea este precum pisica, daca incerci sa o ademenesti sau sa o chemi, te va evita cu indarjire, nu va veni niciodata. Dar daca nu ii acorzi nici un pic de atentie si iti vezi de treaba, o veti gasi frecandu-se de picioarele tale si sarindu-ti in poala.
6. Fericirea se manifesta atunci cand zambesti din adancul sufletului tau si…te simti cu adevarat liber…

7.Fiintele umane cele mai fericite nu poseda mare lucru, ele sunt.
8. Nu exista nici fericire, nici nenorocire pe lume; exista doar compararea unei stari cu cealalta si atata tot.
9. Fericirea este o floare rara; ea vine si trece ca norul fugar de primavara.
10. Banii nu fac fericirea, o cumpara gata facut.

Succes!

5 răspunsuri:
| Sociopat a răspuns:

1-Te iubesc!
2-Esti tovarasul meu!
3-Ma doare sufletul!
4-Te credeam mai bun!
5-Plang!
6-Zambesc
7-Sunt fericit!

| Bøøgey a răspuns:

Esti penibila. Statusuri? La ce-s bune? Sa stie tot poporul ca te-a parasit gagiu' pentru una cu tate mai mari sau ca cea mai buna prietena a ta te-a dezamagit ca nu te-a pupat in cur cand aveai nevoie? Suferi de lipsa de atentie?
Ok, ti s-a intamplat ceva nasol. Du-te la mama ta si povesteste-i, nu posta peste tot statusuri ridicole in speranta c-or sa sara toti sa te consoleze, ca vai ce mare drama traiesti tu. Multi nu dau doua flegme pe faptul ca te simti tu aiurea.
Daca tot ramai la ideea asta cu statusurile, macar ai decenta sa le concepi tu, sa scrii exact cum te simti tu, nu sa iei de pe nu stiu ce site un status care a mai fost folosit de mii de ori.

| Mirunikuuu explică (pentru Bøøgey):

Asculta aici! Pe mine nu m-a parasit prietenu` si nici prietena mea cea mai buna nu m-a dezamagit. Bine acum nu am una. La ce-s buni prietenii? Te injunghie pe la spate cand le dai cea mai mare atentie! Deci sa revin la subiect!
Daca nu ai de gand sa ma fii ajutat mei la mama ta si dai lectii de decenta!
Ca doar cine stie cu ce huligan o fi facut-o de ai iesit tu! Iti place sa fii insultat? Esti un nesimtit!

| Bøøgey a răspuns (pentru Mirunikuuu):

Oook... Nu ti se pare ca esti cam isterica si pe langa subiect? Calmeaza-te, recisteste ce-am scris si raspunde coerent data viitoare.

| herbil6 a răspuns:

1Pana la urma tot la mine ai sa vii
2 Esti my best friend si sper sa ramai
3 Daca n-ar durea atat
4 Pute-ai mai mult
5 O sa ramai mereu in sufletul meu
6 Zambeste iSUS te iubeste
7 Ma bucur ca esti cu mine
gata bafta