| MabelPines a întrebat:

Hey! Ce varsta trebuie sa am pentru a comanda de pe Olx si Okazii?
Si peste o luna imi iau un porcusor de Guineea, cat timp trebuie sa il las singur dupa ce il achizitionez?
Funda pentru cel mai complet raspuns!

Răspuns Câştigător
| Dintrebare a răspuns:

Poti comanda pe numele parintilor daca nu ai buletin. Si vor merge ei la posta sa ridice coletul.
Despre porcusor, vezi cum se comporta, daca pare speriat sau agitat, lasa-l singur. Daca e prietenos, atunci poti sa il mangai si sa te joci cu el din prima zi

1 răspuns:
| melkittenqueen a răspuns:

Nu prea cred ca are importanta varsta.dar ai nevoie de buletin pentru a ridica coletul deci presupun ca peste 14 ani. Daca nu, poti sa ii rogi pe ai tai sa te ajute.
Cat despre porcusor, pai daca te referi cat timp sa il lasi singur cam o zi sa zicem il lasi singur in cusca sa se acomodeze. Daca te refereai la lasat singur fara alt porc de guineea, eu am luat 2 porcusori o data si nu mi-ai facut probleme. Important e sa fie de sexe opuse. Dar nu am inteles intrebarea.Dar intru destul de des pe TPU imi poti lasa un mesaj daca nu ai inteles ceva din ce am zis.