| mon@29 a întrebat:

Hey cine stie ii greu la bac? ce trebuie invatat?nail biting

Răspuns Câştigător
| CybeRAthlete a răspuns:

Eu iti pot spune doar la ce apartine de mate-info sper sa ne nimerim :
Romana - cu comentariile e de joaca, sti unul, sti sa dezvolti - gen Harap Alb : citesti un comentariu detaliat despre personaje, actiune si toate astea si daca la bac iti cere sa caracterizezi pe "sulica" sau "Dracica" din basm, il povestesti si bagi vrajeli cum ca e om bun, ajutat de altii si ***, lucruri ce apar in majoritatea comentariilor standard sa zic asa, deci poti adapta. pentru partea I toceste putina gramatica, nu e greu deloc, partea a 2-a invata formula standarc in care se scriu textele argumentative adica formula de inceput, apoi in primul rand... cu ce zici acolo, in al doilea rand... cu altceva decat la "in primul rand" laughing apoi in concluzie si gata.

Biologie e cam de tocit, aici nu te pot ajuta... e toceala...tragi cat de duce capul, nu este foarte greu crede'ma

Acum matematica, unde nu pot fi impartial sa zic asa ca la restul, mie nu mi-a placut mate si nu sa lipit de mine, daca nu o stapanesti, apucate de pregatire puternic. daca dai matematica M1 de aia grea (as me) 5-ul e Sfant, crede-ma. te zbati sa iei 5-ul foarte tare. daca dai M2 e mai usor 5-ul dar nu neglija pregatirea... e greu, atat am de zis.

daca nu am nimerit profilul, la filo, geografia este usoara, sunt chestii de cultura generala, lucruri ce mi se pareau si mie usoare desi nu am tocit deloc geografie si nu stateam la orele mele, iar la istorie din ce am inteles de la prieteni este oarecum dificil, dar nimic foarte problematic, doar de toceala, multa toceala. cam asta e in linii mari straight face

cu orice alt sfat, inbox-ul meu iti este deschis
bafta

2 răspunsuri:
| rosto a răspuns:

happy

Trebuie invatata toata materia, ce intrebare...

| RMC a răspuns:

Cuvinte