| Amelialungu15 a întrebat:

Hey din nou! Am mare nevoie de niste argumentari, si mai exact, argumentari foarte convingatoare si surprinzatoare in legatura cu iesitul singura in parc cu prietenii.
Mentionez ca am 12 ani spre 13 si nu este vorba de cat despre mersul cu colegii intr-un parc care este foarte aproape de blocul meu sau la un fast food care este si aceasta foarte aproape de casa. As vrea ma lase si sa nu mai stea cu mine, pentru ca eu nu ma simt bine cand o stiu acolo, sau cand e bunica, ceea ce e si mai rau.
Nu as sta mai mult de 1 ora sau 2 maxim.
M-a lasat o data, dar asta a durat DOAR 45 DE MIN.
Cum as putea data viitoare sa o abordez incat sa ma lase? Normal ca o sa o sun sa ii spun unde sunt si cum sunt.
Multumesc anticipat! Funda pentru cel mai convingator raspuns!

1 răspuns:
| Pool77 a răspuns:

La 12 ani, mama nu ma lasa sa trec strada pana in celalt cartier care era la 200-500m de la blocul nostru.
Asteapta cu timpul te vor lasa, pana atunci asta e.