| MonyMoniq a întrebat:

Hey,friends! Vreau niste statusuri sa le pun la poze pe facebook! Cat mai originale si de toate tipurile.
P.s-nu-mi dati link va rog.
Dau funda la cele mai multe.

Răspuns Câştigător
| Rëndark a răspuns:

n-am să te uit! nu pot! nu pot să-i spun inimii să pună " stop "!
- Zâmbește! Fii frumoasă! Tu ești TU, iar lumea este falsă
- poţi să-mi spui ce vrei. sunt vorbe goale! azi las armele jos. nu mă mai doare
- Pot fii fericită chiar dacă mă gândesc la tine. Pot să zâmesc chiar dacă nu ești lângă mine. Pot face ORICE pentru că nu am nevoie de tine.
- Prefer să stau singură într-un colț și ne băgată în seamă, decât să fiu prinsă ca un șoricel într-o capcană
- ezită să crezi că viaţa e tristă! sunt lucruri frumoase ce stau încă pe listă
- nu ceda când ştii că încă mai poţi! ca tine sunt puţine, dar ca el sunt toţi.

Tu poti sa te-ndoiesti de soare,/ De focul ce scanteie-n stea,/ De legile nemuritoare,/ Dar nu si de iubirea mea…
Alfabetul incepe cu litera a, numaratoarea cu 1, tristetea incepe cu o lacrima, bucuria cu un zambet, iar fericirea mea incepe cu tine.
vreau sa fiu singura in pustietate,. sa nu vad lumina zilei., sa stau sa plang si sa imi termin lacrimile si sa plang cu sange sau aud sunetul lacrimilor mele pe podeaua rece.sa inghetz>>sa mor>>sa te uit nu pot deci, solutia finala e>>. sa ma arunc in suferinta si sa vad doar intunericul sufletuui meu.
Dacă ar cădea câte o stea de fiecare dată când mă gândesc la tine, atunci în curând nu ar mai fi stele pe cer. Dacă seara te vei uita la cer şi nu vei vedea nici o stea, să ştii că este din vina ta, pentru că m-ai facut să te iubesc atât de mult!

dnd, decat daca vrei sa-mi spui ca ma iubestiotI sa ma UrastI, nu te CondamN, Dar CanD SunteM Fata\'n fata tu imi esti fan!

Am fytze de top model fata de firma CHANEL. VERSACE ma ridicat D&G m-a ajutat NIKE mi-a spus adevarat ca nu sunt om ratat eu cu PUMA ma mandresc, dupa tine ma indragostesk!

Le doresc la toti dusmanii mei 3 masini in fata casei: Salvarea, Politia si Pompierii!

Va veni o data vremea cand in urma vei privi, ai vrea sa reinvie toate bucurii si nebunii, dar trecutul se ascunde, nu mai vine NICIODATA numai amintirea spune ca"Asa a fost o data!"

Invata sa invingi lacrima cu un zambet chiar si atunci cand doare

Se intampla in viata sa iubesti dar sa fi ranit. iti iei viata de la capat, vrei sa uiti tot dar amintirile sunt mereu in inima ta aducantu-ti aminte ca iubirea este cel mai frumos lucru care te poate condamna la suferinta
Se iarta, dar nu se uita lucrurile ce dor.

"FERICIREA nu e decat un vis, DUREREA e intotdeauna reala"

Nu esti decat o marioneta sa-ti dai impresii esti vedete ma faci sa rad esi chiar PENIBILA, dar tu e crezi IREZISTIBILA!

sunt frumoasa si stilata de baieti apreciata si de fete invidiata

Daca n`ar fi stele/Ce`ar scrie p0etzii/Daca n`ar fi fete, Ce`ar iubi baietii?:X:X

Ha'''''''''''''''Hai sa.Hai sa ne.Hai sa ne f.Hai sa ne fu//Hai sa ne furam timp pentru noi!

Hai Uita-te La Mn K Mereu Imi Merge Bn...Hai Uita-te Incoace.Nu`s Figuri De La Versace, Nici Arfe Originale, Ci Doar Fitze Mondiale

fetele cand se`ntalnesc
numai de baieti vorbesc
baietii se cred vedete
nici nu`si amintesc de fete

baieti cred ca sunt smecheri, bine sa recunoastem ca uni sunt,. dar fetele sunt mult mai smechere; si stiti de ce? K va mananc bani prostilor(cel putin eu chestia asta o fac *-* )

•Prietenia este inchisoarea sufletului de buna voie in trup strain.

•Acordul felului de a gandi naste prietenia.

•Prietenia = O nava destul de mare pentru a duce doi insi pe vreme frumoasa, dar numai unul cand e vreme rea!

•Prietenia dintre frati seamana cu lemnul de aloe, care nu se vede inflorind decat o data la o suta de ani.

•Prietenii de ocazie i-am gasit asemanatori cu randunelele, care vin primavara si pleaca atunci cand incepe frigul.))

•Un om nu poate sa-i vorbeasca fiului sau decat ca un tata; sotiei sale, decat ca sot; dusmanului sau, decat in termeni corespunzatori; in timp ce un prieten le poate vorbi dupa cum impune situatia, nu dupa cum i se potriveste persoanei.

•In prietenie, la fel ca si in dragoste, adesea te fac mai fericit lucrurile stiute, decat cele pe care nu le cunosti.

•Intr-o prietenie, lucrul cel mai greu nu este de a ne da pe fata defectele dinaintea unui prieten, ci de a-l face sa si le vada pe ale lui.

•Prietenia e lucrul cel mai greu de explicat. Nu este ceva ce se poate invata la scoala. Dar daca nu ai invatat ce inseamna prietenia inseamna ca nu ai invatat nimic.

Cand simt ca nu mai am nimic pe lume, realizez ca prietenii sunt enrgia mea...:X

E grew cand baiatul pe care-l iubesti pe zi ce trrece tot mai mult, nu-ti da atentzie. el stie ca mori dp el.ca il intalnesty in viecare vis susipini. si nu ramane decat sa visezi ca intr-o zi vei simti din nou ca vei traii. dar e si mai grew cand acelasi el se indragosteste de ea,. de prietena ta cea mai buna, momente de chin de teroare, noptzi nedormite, regrete, lacrimiile necontenite, atunci cand afli ca si ea il iubeste, acum ce sa mai faci., se iubeskk, poate ca intr-o zi ii vei vedea impreuna, visele tz-i se naruie. orice fel de speranta dispare si nu ramane decat un gust amar.nu ai vrea sa dai ochii cu ea...si totusi se intamplat: pentru ca toate se intamplat pentru ceva anume; ea nu vrea, ea te iubeste desii asta inseamna sa-si sacrifice iubirea, tine la tine mai presus de orice si desii e distrusa de sentimentul vinovatziei te alege pe tine... ei bine asta inseamna prietenie adevarat, iar astfel de incercari sunt pentru a realiza cat de mult contam pentru unii prietenii, si ca o prietenie adevarata ramane indiferent de orice.:X::*:X:*

"Chiar daca eL nu o sa`Mi sp0ona " nOapTe bUna! ", sau pe sTrada " buNa! ". am o pRieteNa care ma suNa ca sa`mi sp0ona " faTa esti de 1000 de ori mai buna deCat aia pe care eL o suNa` ""

Sa nu va luati dupa prieteni... ca ei va duc la regrete maxime...

Orice sfarsit e un nou inceput

Nu este important sa castigi…este important sa-l faci pe celalalt sa piarda

2 răspunsuri:
| GabiiHaș a răspuns:

Pai, am cateva dragute la istoricbatting eyelashes.
"mai ridic un pahar si inchin pentru cartier, cu baietii mei aici la un alt nivel."
"un om statea intr-un colt si coltul nu avea nimic impotriva."
"oamenii sunt mult mai caini, decat cainii."
"apa s-o face vin, dar sangele apa nu se face."
"shauauau yuppi yu yuppii yey! vrei sa sari in aer? atunci baga play."
"let's celebrate not having to celebrate Valentine's Day."
"moartea intreaba de tine."
"ca animal trebuie' sa mananc, sa beau, sa f.; ca om a trebuit sa-nvat sa descopar, sa iubesc, sa ajut."
"fac numai ce vreau, ca poate maine ma sting; in viata asta nu mi-e garantat absolut nimic."
"1+1=69. madărfacăr, tema la mate."

okiii, astea erau la istoric ^^.
acum, de pe net smug.
Ca tine gasesc si in RECYCLE BIN...Ca mine nu gasesti nici pe GOOGLE
In padurea cu alune aveau casa 2 pitici...Vine Cioaca si le spune daca Elodia e aici?
Cine se trezeste de dimineata…casca toata ziua.
Cand stapanul nu-i acasa, sar pe geam si intru in casa.
O sa mori bah puta ascultandu-l pe gutza…
Dansez pe sarma DND
Femeile...sunt ca locurile de parcare : cele bune sunt ocupate iar cele libere sunt pentru handicapati.
Numar oile de pe mess; daca te-am sarit, esti capra! Mai stai o data... big grin
Ai fost alaturi de mine cand m`am imbolnavit… Ai fost alaturi de mine cand mi-au furat hotii portofelul… Ai fost alaturi de mine cand mi-am busit masina… Mai plimbate`te! Imi porti ghinion!
Impreuna vom cunoaste lumea eu stiu iadul, tu stii raiul, hai sa cunoastem amandoi Paradisul…
E bine sa lasi bautura. dar nu e bine sa uiti unde ai lasat-o!
My name is Bond... Vaga Bond
Doctorul mi-a spus ca sunt nebun... dar vocile din cap cica nu e adevarat
Nu beau, nu fumez, nu ma droghez, nu-mi insel prietena, dorm de la 22 la 6, sunt foarte cuminte. Dar si cand ies din spital...
Bate si ti se va deschide... proces penal!
Salvati energia, dormiti la scoala!
Vand Pitbull. Mananca orice si ii plac foarte mult copiii.
Angajez Clown. Rog seriozitate!
O femeie trebuie sa faca 70 de lucruri. 69 si cartofi prajiti!
Stiti care e partea cea mai nasoala? Mama prostilor e mereu gravida
Bautura si gagici pentru toti cei de aici!
Daca vin cu-n sac de nuci. e de ajuns sa-ti dau la buci?
Doar cu sabia si cu pumnu... Poti sa ajungi numarul 1!
Ziua in care te-ai nascut sigur era ploioasa, dar nu era ploaie… cerul plangea pentru ca pierduse cel mai frumos inger!
In bere e putere. In vin e sanatate. In cognac e distinctie, iar in apa sunt microbi.
Mi-am luat de curand BMW X5 si l-am tunat pana l-am fackut ARO!
Cortina uitarii nu va cadea niciodata peste decorul unei sincere prietenii numai daca spectacolul a luat sfarsit
Poimaine se implinesc 2 zile de cand nu mai fumez... asta da vointa!
Nu beau, nu fumez, nu ma droghez... un singur defect am - mint de rup!
Eu le stiu pe toate...da-s maritate!
Join the dark side... we have cookies!
Am mancat usturoi... Nu pot vorbii!
Cand eram mic credeam ca faima si banii ma vor face fericit.Acum ca am crescut am realizat ca asa este!
Fetele imi bat in geam.....si n-aud... am termopan.
Mai bine taci si doar pari prost... Decat sa vorbesti si sa inlaturi orice indoiala!
Invisible to everyone! only loosers can see me.
Prea bun ca sa fiu Light!
Consumul execesiv de fasole dauneaza grav sanatatii ...altora!
M-am sculat cu fata la cerceaf; asa ca nu ma intoarce!
Ce bine arati... ai fost bolnava?
Astazi am aflat ce e Iubirea... maine afli tu ce-i despartirea!
De ce sa bei si sa conduci cand poti sa fumezi si sa zbori?!
Eu sunt negru ca piperu ma iubeste tot cartieru.
Cine nu ma poate inghitii... sa ma suga!

| CandyღDulceata a răspuns:

♥ Nu traiesc din amintiri
♥ Je suis lejeeer
♥ Cand viata e alb si negru eu am o cutie de creioane
♥ Cand viata e rea cu tine scuip`o in fata
♥Nu traiesc din amintiri
♥Chiar daca par inofensiva gandul meu e criminal
♥Die Bitch!
♥ Era o copila candva si s a schimbat din cauza ta
♥Niciodata nu e prea tarziu`! toate trebuie` sa le`ncerci, incearca`le pe viu
♥Lasa Sentimentiliii
♥I`m a barbie girl
♥Imi spui vorbe goale vrei sa ma vrajesti ..stop baby nu cred in povesti
♥Chiar as plange pentru tine dar imi curge rimelul
♥printes o ridica capul ca iti cade coroana
♥Fii tu insuti! Viata e prea scurta ca sa fii altcineva. Zambeste! Nimic nu merita sa fii suparat.
♥Te crezi in stare să mă poţi judeca? Înceară, dar mai intai fă o analiza având ca subiect de studiu persoana ta!
♥Faima existentei umane nu consta in a trai, ci in a sti pentru ce traiesti.
♥Am muzica in suflet si`n gand.Trec prin toate oriunde, oricand.Muzica e in sufletul meu si va fi aici langa mine mereu.
♥Fii pur si simplu SURD cand cineva iti spune ca nu`ti poti realiza visele.
cam astea is laughing :*