| Emyysool a întrebat:

Hey! Pun si eu o intrebare de curiozitate. Ce semnifica fiecare culoare a ochilor, ce reprezinta sau cum suntem daca avem respectiva culoare? happy laughing -*kiss big grin... Care imi spune ceva si despre ce semnifica ochii schimbatori primeste fundita! kiss big grin big grin!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ochii verzi reprezintă creativitate, bunătate si speranta de a iubi. Mai era o chestie: Ochii verzi speranta-nseamna si la dragoste te-ndeamna.
Ochii albastri-Reprezinta puritatea sufletului, dar si puterea de a trece mai departe peste orice. Ochii albastrii iartă doar daca e cazul.
Ochii negri sunt sfidatori uneori, dar pot adopta si stilul ochilor albastrii.
Ochii căprui oferă caldura sufleteasca de care are nevoie oricine.
Ochii schimbători pot adopta toate stilurile. Pot avea calitati, dar si multe defecte.

5 răspunsuri:
| CatelusaCuParulCret a răspuns:

Nu semnifica culorile ochilor nimic. Povesti de adormit copii...

| pufuletziii a răspuns:

Sincer, nu cred ca semnifica ceva...Fiecare suntem diferiti, dar si semanam in felul nostru. Culoarea ochilor, dupa parerea mea, e doar o alta caracteristica a unei persoane, legate de fizic, nimic legat de personalitate. La fel cum e culoarea parului, inaltimea, trasaturile fetei etc. Calitatile si defectele vin din interior happy, de aceea se zice ca aparentele insala!

| Causanu_Elena-Ramona_1981 a răspuns:

In ciuda zicalelor,,ochi verzui nuci o data sa nu ii crezi,,ochii verzi sunt cei mai sinceri,,ochii albastri in general sunt frumosi,,cei caprui au in ochi o sclipire,ceva misterios dar placut,, iar cei schimbatori au o fire care e foartre ambitioasa,, frumoasa,, sincera,, in general are toate calitatile celorlalti

| MamaNegri a răspuns:

Pai gandeste-te ca exista 3 culori ale ochilor si miliarde de oameni. Cati oameni au o anumita culoare? Ideea este ca exista miliarde de oameni cu ochii caprui de exemplu. Cum pot sa fie toti la fel? Fiecare e diferit si fiecare are felul lui de a fi indiferent de culoarea ochilor. Asta tine doar de aspectul fizic...

| Edyss10X a răspuns:

Bine... Se refera de ex: Ochii caprui fura inima oricui, ochii verzi etc etc... Sincer eu nu stiu dar incerc sa va ajut sa intelegeti