| sweetela a întrebat:

Hey! Recent am fost invitata la ziua unei colege care imi este si BFF si ea este mai populara decat mine. Cand am intrebat-o cine mai vine a zis ca inca 2fete(una e colega mea ) si 2 baieti. Chestia e ca as vrea sa ma duc dar lor le plac manelele si danseaza pe manele si eu habar nu am de ele. O alta chestie este ca sunt timida si nu stiu ce sa fac.(Parca ma vad stand intr-un colt al canapelei singura). Deci ce sa fac in legatura cu timiditatea, ce subiecte ar fi gen potrivite sa discut cu ei si ce sa ma fac eu cu manelele?!?

3 răspunsuri:
| EneCristian a răspuns:

O varsta? adica sunt metode neconventionale sa scapi de timiditate atata timp cat ai un prieten foarte bun sau o prietena foarte buna pe langa tine.

| n1445 a răspuns:

Incearca sa le ignori... Nu ai ce sa faci altceva, asta este. Poate ca se va mai gasi unul din acei invitati caruia nu ii plac, sau poate ca vei avea alta ocupatie :-)

| ZzZiasmizZz a răspuns:

Incearca sa te integrezi si tu..si daca nu iti plac manelele ..nu esti obligata sa dansezi pe ele. Oricum cand o sa mai cresti o sa iti placa ..asa am facut si eu.happy