| Timee೩ a întrebat:

a avut careva dintre voi experientze ciudate sau paranormale?
daca da mi le ziceti si mie[sunt pasionata de povesti de genu` asta]

Răspuns Câştigător
| MissChocolatte a răspuns:

Poi e ceva cam ciudat dar o sa iti zic : Acum 2 veri eram cu prietenii pe strada, si ne plimbam plictisiti prin fata unei case, casa era foarte veche darapanata, cu o curte intunecata impodobita cu trandafiri ce incercau sa iasa la iveala de sub spini abundenti ce ii tineau ca intr-o mica inchisoare, plictisiti ca de obicei, ne gandim sa intram in curte.Deschid usor poarta ruginita si batuta de vreme ce scartia din toate parile facand un zgomot apasator, noi razand intram in fuga si incepem sa ne plimbam prin curte, sa ne alergam, si sa ne speriem. Eu cu inca o prietena incepem sa exploram imprejurimile casei si sa facem poze, deodata ma gandesc sa fac poza casei, astfel incat sa prind si balconul luminos si darapanat, 1 secunda mi-a fost de ajuns sa vad ca sa pot sa incep sa tremur din toate incheieturile, in poza se vedea clar o mireasa cu o rochie lunga sclipitoare ce statea in razele faramitate ale soarelui, de parca se plimba maiestuos pe acel balcon derapanat.Am aratat poza prietenilor care s-au cutremurat si ei de aparitia acelei entitati, au incercat sa pozeze de nenumarate ori casa dar misterioasa "fantoma" nu a mai aparut. Casa a fost daramata dar niciodata nu am mai trecut prin aceea curte.

2 răspunsuri:
| Rozella a răspuns:

Iti spun eu reala.La o prietena, parinti i plecase la o ruda, ea a ramas singura acasa asa ca m-a chemat sa dorm la ea.Desigur parinti cu greu mau lasat sa merg dar pana la urma au fost de acord.In noaptea acea am stat pana tarziu treze, pe la ora 11 s-a auzit ceva in bucatarie, Maria(prietena la care am stat)s-a dus sa vada ce s-a intamplat, dupa un timp m-am dus si eu, ca Maria nu a mai venit din bucatarie.Cand am intrat in bucatarie toate vasele erau sparte, iar Maria le strangea. Am intrebato ce s-a intamplat, ea mi-a zis ca a venit si vasele erau toate pe jos... Dupa ce le-am strans am plecat sa ne uitam la tv, apoi amandoua am adormit pe la 1 dimineata.Maria s-a trezit sa mearga la baie si a observat ca becul era aprins. A intrat, cand a vrut sa iasa usa era inchisa a tot tras de usa pana m-am trezit si am incercat si eu sa o deschid dar degeaba usa era inchisa.Pana la urma am reusit sa o deschidem, dar nu mai era curent, asa ca a trebuit sa folosim telefoanele pentru lumina. Cand ne-am dus in camera pe pat era un cutit cu sange, neam speriat, neam imbracat si in seara aia am dormit in caraj... XD

| xDoll a răspuns:

Nu, nu am avut dar daca vrei iti pot da un site cu astfel de povesti;;)

www.spectrulrealitatii.ro