| DarkFlash081 a întrebat:

Am cumparat de curand un sistem de boxe 5.1 Myria Cp-388-C totul functioneaza bine doar ca m-am uitat atent si am observat ca nu are nici un buton de unde sa poti regla bass-ul si nu stiu cum as putea sa il reglez se poate regla din pc? daca da va rog spuneti-mi cum! Funda! happy

Răspuns Câştigător
| Bobbye a răspuns:

Pare imposibil ca subwoofer-ul sistemului sa nu aiba un buton de reglat bass-ul. Cel putin in cazul sistemului meu(Logitech 5.1 X-530) fara acel buton facea 'POC' de mult pentru ca este foarte puternic.
Sau daca spui ca nu exista niciun buton probabil nu era nevoie de el, sistemul tau nefiind foarte puternic incat sa fie nevoie de o reglare manuala.
Din PC nu poti regla bass-ul, ci doar calitatea sunetului din driverul placii de sunet(de exemplu eu am Realtek HD Audio Definition).

1 răspuns:
| cosmii10 a răspuns:

Da, il poti regla din PC. Exista o aplicatie pe internet