| firuca a întrebat:

Am o intrebare : cum restartez windows-ul?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Daca te referi la reinstalare sistem de operare, ai nevoie de cd sau dvd cu Windows, sau versiune bootabila pe stick. Sau se poate reinstala direct de pe hard, daca procedura permite. Vezi tutoriale in romana despre modalitatile de reinstalare sistem de operare. Eu doar le-am enumerat. Instructiuni, sfaturi, avertismente gasesti in tutorialele serioase de pe net, care ofera informatii clare, concise.

6 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

Start -> Shut Down -> Restart.

| crytical a răspuns:

Dai pe start, si scrie acolo in dreptunghiul ala, restore, si dai click sau enter pe ce iti apare acolo, de acolo alegi data cand si dai ok. Te descurci tu.

| gelu1970 a răspuns:

Stingi pc si apoi il pornesti. acesta e un restart.

| kteichd a răspuns:

Daca ai desktop trebuie sa ai si buton de restart sub ala de inchidere.

| Karabatic a răspuns:

Chemi un specialist care stie asta, daca te referi la reformatare. Daca te referi la restartare dai la Start si Restart

| Zellen a răspuns:

Sa restartezi..inseamna sa-l inchizi si deschizi, zic de PC, cred ca tu te referi la reformatare. Dar daca nu te descurci, mai bine chemi pe cineva!happy