| Kiiiissss a întrebat:

Care este porecla voastra? [A mea e deea]. ofer funda!

Răspuns Câştigător
| JustMelavJustMe a răspuns:

Si a mea e tot deea! Mi se mai zice si Iusty dar.de cele mai multe ori deea sau deyutza! Cei imi apropiati priteni imi zic Deiu(deea iusty) la un loc dar ma rog...DEEA ramane!

28 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Alinutz.
Numai bine.

| Vizitiul a răspuns:

"Deea" nu e porecla. Poreclele se fac in functie de anumite trasaturi ale omului, ori "Deea", nu -mi inspira nimic, ci o simpla prescurtare. Eu nu am o porecla. Prietenii imi spun Dan sau Dani.

| noktambul a răspuns:

"Deea" nu este o porecla. Este mai curand un diminutiv sau un apelativ de alint. Porecla era daca ti se zicea "Ardeia".

| Chrristina a răspuns:

Nicoliciii laughing)

| AddaXD a răspuns:

A mea este Pooffik. Dar mi se mai zice si Pooffikutz, Pooffi, Poof, Pacy sau Pacy-Poof.

| κλάους a răspuns:

Pufulete
Basescu
Klaus
happy Cam asteahappy

| iza4ever a răspuns:

Izu big grin

| ciucalataaerata a răspuns:

Prietenii si colegii mei imi spun "ciocolatika"
pentru ca mereu mancam kate o ciocolata...si culmea o mancam singura[nu mereu ciocolata din aia mare ...ci batoane cu ciocolata]

Si de la ciocolata a iesit"ciocoloca"

Inainte prietenii imi ziuceau"coca-cola"
pentru ca in fiecare pauza, zi eram cu sticla[doza]de kola dupa minelaughing

:*

Funda daca iti place:*

| CossMii a răspuns:

Buna.Poi... nu pot zice ca e o porecla dar unii imi spun rozziiii si "cosmi" de la numele meu. Funda?:dlove struck

| Razvan03Andrei a răspuns:

Razvy
Andru

| spike404 a răspuns:

Mie mi se spune Nica(nu Nică), e numele meu de familie.

| blackbuttefly a răspuns:

Porecla mea este Marya poppins.

| xoxxxoooxo a răspuns:

Elly

| xoxxxoooxo a răspuns:

Sau Bubusmug

| kozmyn7 a răspuns:

Cozma, cozy happy

| StelistaPanaLaMoarte a răspuns:

A mea e Alejandra, Alexa, Alecsu si cam atat :d
Alejandra asa se scrie, dar se citeste [Alehandra]winking

| sayross a răspuns:

Semaka dupa fostul comediant dan sava pritenii imi izc asa pentru ca sunt foarte glumet

| Alexa1345 a răspuns:

Broscuta... pentru ca am ochi albastri ca la broaste laughinglaughing

| bianca684 a răspuns:

Aaarolling on the floor a mea e bufni sau gazarolling on the floor

| bianca684 a răspuns:

rolling on the floor pai a mea este bufni sau gaza:Xrolling on the floor

| 2middlefingers a răspuns:

Bitzu
dede
bebe
papusa
gabu
scarba
bestie
pisy
multi imi spun : buey sau mai laughing

| BeBo a răspuns:

A mea e bebo love strucklove struck

| Ąnđяξ a răspuns:

Deea, Dy, Deutza ...multe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pitica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A mea "placintuta"...pentru profi "placinta" laughing

| Madyyyy a răspuns:

A mea e Dubble... Vine de la id laughing Asa imi ziceau prietenii in gluma si mi-a ramas porecla asta thinking

| Giulietta013 a răspuns:

Porecla mea e Giuly de la Giulieta(ASTA E NUMELE MEU ADEVARAT)

| Genius_5338 a răspuns:

Porecla "Deea" nu exista "Deea" este o prescurtare de la cuvantul Andreea precum e "Ale" de la "Alexandra" sau "Adi" de la Adrian.