| ThatsWhatIAm a întrebat:

Ce activitati mai deosebite as putea face vara asta?

1 răspuns:
| spiridus25 a răspuns:

Du-te la un film in aer liber
viziteaza un acvariu
Fa un foc de tabara impreuna cu prietenii
Fa o excursie
Fa un video impreuna cu cei dragi
Organizeaza cu gasca un concurs de ascuns si gasit comori prin oras
Du-te intr-un parc de aventuri, catara-te peste tot si da-te cu tiroliana
Fa o excursie cu bicicleta
Fa un maraton de seriale
Viziteaza o gradina zoologica
Dormi sub cerul liber
Organizeaza un picnic
Plimba-te cu caiacul sau cu SUP
Incearca raftingul
Citeste in hamac
Viziteaza un muzeu pe saptamana
Pune in aplicare reciclarea creativa, apoi daruieste cuiva obiectul rezultat
Fa o pinata
Fa o seara de gatit la tine acasa
Viziteaza un oras din apropiere
Du-te intr-o excursie cu cortul
fa bungee jumping
Mergi la un centru de echitatie si calareste
Iesire de noapte

Ziua este cald asa ca probabil vei sta in casa. Totusi temperatura noptii este mai acceptabila decat cea a zilei. Astfel ai putea iesi impreuna cu prietenii tai noaptea la un foc de tabara unde veti putea interpreta cantece, puteti face un gratar sau chiar sa va plimbati pana cand soarele rasare. Rasaritul soarelui este probabil unul dintre cele mai frumoase peisaje pe care il poti admira vara.
Practicarea sportului este recomandata indiferent de sezonul in care te afli. In cazul in care vrei sa slabesti putin sau doar vrei sa te mentii in forma atunci apuca-te sa faci sport. De asemenea ca sa fie cat mai interesant ai putea sa incerci sa practici un sport pe care nu l-ai mai practicat pana acum deoarece asa vei invata si un lucru nou
Mergi la un concert o dată la două săptămâni. Sigur te vei distra alături de prieteni şi îţi vei face o nouă părere despre noile genuri muzicale.
Dacă până acum nu ai avut timp, acum sigur a venit momentul să înveţi să cânţi melodia ta preferată la un instrument. Ia cursuri de chitară, pian, tobe, vioară sau flaut şi sigur vei avea ce să le arăţi prietenilor după trei luni de zile.
Fă o vizită la Observatorul Astronomic. Învaţă constelaţiile şi apoi invit-o pe acea tipă pe care vrei să o impresionezi şi arată-i cât de mare e cerul. Sigur asta te va motiva, vei descoperi o nouă pasiune şi vei atrage şi laude asupra ta.
Înscriete ca voluntar la diferite evenimente importante de peste vară. Vei descoperi oameni minunaţi, te vei face util, vei avea anumite avantaje de pe urma activităţilor făcute şi vei lega multe prietenii.
Nu în ultimul rând, cumpără-ţi bilete la festivalurile de muzică. Ai cu siguranţă o listă imensă de trupe ce vin în România şi pe care vrei să le vezi. Chiar de nu ai bani să îţi cumperi cele mai bune bilete, stai cu ochii pe prietenii voluntari şi vezi dacă au invitaţii în plus pe care le dau mai ieftin.