| BizuBVBArmy a întrebat:

Hey TPU!
Contul meu de facebook e facut pe numarul de telefon (nu am adresa de email bagata la el) faza e ca o ruda mi-a luat telefonul cand nu eram atenta si si-a adaugat numarul meu la cont pe langa adresa de email....acum eu nu mai pot intra in cont deoarece imi arata contul de fb al rudei mele si imi scrie
"nu ai introdus parola corect"
si apoi ma intreaba "nu esti X?"
Am intrat impreuna cu acea ruda pe contul sau si a sters numarul meu de tel de la setari dar tot nu ma asa sa intru pe cont...
ce e de facut?
trebuie sa isi stearga contul ruda aceasta? daca da cum? -_-
Multumsc anticipat dau funda!

2 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Ai mai multe optiuni pentru ati putea sa recuperezi contul.
Dai cum ca ti-ai uitat parola
si ai recuperare prin intrebarea secreta.
sau sa iti cunosti prietenii.
Era mult mai ok daca il faceai si cu mail nu doar cu nr de telefon, deoarece odata ce adaugi acelasi numar pe alt cont, se anuleaza nr de pe primul cont. Nu poti sa ai 2 conturi cu acelasi numar, cum nu poti sa ai 2 conturi cu acelasi mail.

| Romanasul a răspuns:

Nu trebuie sa își stearga contul, ai foarte multe Opțiuni dar eu iti recomand sa iti faci alt cont cu adresa de e-mail. Funda?