| ale_6111 a întrebat:

Vreau si eu niste statusuri de prietenie falsa/adevarata sau despre iubit/a!

Răspuns Câştigător
| Ralucaaa6 a răspuns:

Uite aici :

? Te uiti ca Fraierul in trecut. Abia acum iti dai seama ce`ai pierdut.Cand ma vezi ca zambesc frumos, iti dai seama ca esti cel mai mare Prost!winking

• De azi azi iti spun"PA!".Si nu mai existi in viata mea.Stiu ca daca te uiti la mine nu o sa iti para deloc bine, nu m`ai iubit...ti-ai dat seama tarziu ca ai fost un nesimtit! straight face

" Prietenii falsi sa dea BUZZ, astazi fac prezenta! "

" Cel mai nasol lucru este sa te simti in plus acolo unde candva erai totul… "

" A iubi inseamna a suferi si cum multi fug de suferinta putini stiu sa iubeasca! "

" Intr-o zi ne-am intalnit, si ne-am placut si ne-am iubit, lumea parca a innebunit, si intr-o zi ne-a despartit… "

" Inima mea e rupta in doua, jumatate din ea e inca la tine, dar ce pacat ca nu mai suntem impreuna… "

" As vrea sa fiu un fulg de nea chiar daca as trai putin macar as fii pentru o zi fericita si apoi as muri linistita… "

" Tot ce vad e firm…ard…vise… amintiri… sperante…cred ca un adio e cel mai bun… "

" Daca viata iti intoarce fundul……. profita de ocazie si…. ****-o! "

" Fiecare cuvant e o speranta in plus… cu fiecare clipa trecuta moartea mea e mai aproape… iar eu inca visez… "

" Sick of crying, tired of trying, yes i’m smileing but inside i’m dieing… "

" Cand mi-a fost in viata bine ca un sarpe stateai numai langa mine cand mi-a fost viata amara ma-i lasat k pe un tren in gara prea multe vorbe n-au rost as da orice sa uit ce a fost ai plecat, plecat sa fi si la mine sa nu mai vi… "

" De ce ai ales sa ma minti cand putea-i sa imi zici totul in fata, de ce ai ales sa imi ranesti sufletu, cand eu tineam la tine.Am avut incredere ca timpul se va scurge printr-e noi dar de fapt se scurge pe obraji mei! "

" Lacrimi amare imi acopera ochii cand noapte la tine stau si privesc, iar somnu-i departe nu pot sa-l apropii si doar la tine stau si ma gandesc. "

" Inima mea e rupta in doua, jumatate din ea e inca la tine, dar ce pacat ca nu mai suntem impreuna… "

" As vrea sa fiu cum o sa fiu Asa ca lasati-ma sa traiesc asa cum stiu Lasati-ma sa fac si bune si rele Ca sa stiu macar ca sunt greselile mele… "

" Stiu ca te uiti la ea si te gandesti la mine…O atingi pe ea dar ma simti pe mine…Ti-e sete de mine dar te racoresti cu ea…Stiu ca ma vrei pe mine dar te multumesti cu ea… "

" Vreau sa fiu singur in pustietate, sa nu vad lumina zilei, doar intunericul adancul sufletului… "

" Aspir…….la o viata mai buna… "

" Plang de durere… sunt singur si trist si te vreau inapoi… intoarce-te si fa-ma din nou sa zambesc… "
Sa nu ma intrebi iubitul meu,
Traieste-ti viata ca si cum ar fi primul fum din ultima tigara!
Ceea ce esti tu. eu pot fi oricand.
dar ce sunt eu. tu nu vei putea fi niciodata.
Nu incerca sa ma judeci dupa aparentze. sau dupa niste barfe spuse de niste zdrente!
Iubesti-o. Nu-mi pasa. Pastreazo de tot. Iar pe mine priveste-ma si stergete pe bot!
Facem tot ce stim si nu ne oprim.
traim viata din plin!
Detalii. nu ma obosesc sa tin minte. Am invatat ca e bine sa nu cred in cuvinte.
Sa fii singur nu înseamna ca nu e nimeni pe lânga tine.
E acel sentiment ca nu e nimeni caruia sa îi pese!
Dintre toti cei care vor intra in viata mea. numai prietenii adevarati vor lasa urme in inima mea!
Sa oferi prietenie cuiva care vrea iubire.
e ca? i cum oferi pâine cuiva caruia îi este sete!

Nu m-ai lasat sa-ti arat cine sunt.
m-ai judecat inainte sa ajung la inima ta.
nu se face asa.
iubeste-ma pe mine nu imaginea mea.

Totul trece. asa se spune.
dar nimic nu trece fara sa lase urme!

Aiurea mint ca nu-mi pasa. aiurea spun ca nu mai conteaza. aiurea ma prefac ca sunt bine.
Ce greu e sa invingi cand lupt cu tine!

Am incercat sa pot ierta dar nu ma lasa inima.
Imi spune ca nu are rost si nu mai poate fi ce'a fost!

Si fara sa-ti dai seama.
devii la fel ca ceilalti oameni.
fara suflet!

In lipsa ta daca mi-e greu,

Sa nu ma-ntrebi daca iubesc,

Sa nu ma-ntrebi daca traiesc,

Sa nu ma-ntrebi daca mi-e dor,

Sa nu ma-ntrebi de vreau sa mor,

Sa nu ma-ntrebi daca mai pling,

Sa nu ma-ntrebi ce am in gand,

Sa nu ma-ntrebi ce-i frumusetea,

Si suferinta si tristetea;

Sa nu ma-ntrebi ce-i fericirea,

Nici daca am cunoscut iubirea,

Sa nu ma-ntrebi daca zambesc,

In jur de pot sa mai privesc,

Sa nu ma-ntrebi daca ma doare,

Nici daca vad pe cer ca-i soare,

Fara sa-ntrebi am sa-ti raspund,

Frumosul meu cu suflet bland,

La orce-ai vrut sau vrei sa stii,

Raspunsuri, inger vei primi,

In lipsa ta mi-e greu iubire,

Iubesc, traiesc an amintire,

De chipul tau imi este dor,

Eu fara tine vreau sa....mor,

In noapte lacrima-mi ascund,

De dragul tau iubire pling,

Cu tine-n gand adorm cu greu,

In vis apari mereu mereu,

Cei frumusetea? chipul tau,

Cei suferinta? dorul meu,

Cei tristetea? viata mea,

De-ar fi s-o pierd nu mi-ar pasa,

Ca am putut sa te cunosc,

Sa te ating suflet frumos,

Si am putut sa-ti simt iubirea,

Si am aflat ce-i fericirea,

Daca zimbesc o fac prin lacrimi,

Daca privesc nu-s ochii mei,

Ca nu mai am lumina inger,

De cand te-ai departat de ei,

Nu stiu, nu vad daca e soare,

Nimic acum nu are rost,

Secunda fara tine doare,

A fost frumos, frumos... a fost!

Cum e cand persoana iubita te ignora, cum e cand cel pe care il iubesti o iubeste pe alta? inima iti plange dar n-ai ce-i face! iti vine sa urli dar te abtii, taci, plangi.
Nu rascoli cenusa trecutului
Ce vor iesi scantei
Care te vor arde!

M-am schimbat si pot visa acum, nu mai vreau sa cer, voi obtine oricum!

Dati-mi un vis de trait caci realitatea ma omoara!

Stau singura cate-odata, ma ascund sa fiu cu tine.Privesc o poza veche, tresare o amintire!

Te caut dar nu te gasesc, iar ratacesc...mi-e dor! Uneori ma trec fiori cand privesc rasaritul in zori.

M-am obisnuit sa ador o iubire care m-a ucis.

Aproape in fiecare seara adorm cu tine-n gand iar gandul asta ma omoara.

Las visele inutile in spatele meu si incerc sa fiu realista, lumea asta mi se pare prea rea, prea egoista.

Cateodata poate c-am mai facut si prostii, dar le-am lasat pe toate de dragul tau, sa stii.

Te gandesti mereu la el, esti cu telefonul in mana.A trecut inca o luna si el tot nu mai suna...

Asa ca n-ai cum sa ma ranesti.Cineva, candva era expert in asa ceva.

Ma pierd in intuneric, in jur totul e pustiu.As vrea sa iubesc, dar parca nu mai stiu.

Si imi aprind o tigara ca poate asa n-o sa mai doara.

Singura alerg prin ploi, ispitita ca de-un pacat si te-as cauta daca as afla pe ce drum ai plecat.

Numai eu stiu ce-am indurat, numai eu stiu cat am vrut sa tip si a trebuit sa tac.

Ce-am facut impreuna imi aduc aminte, cat de mult imi lipsesti nu pot spune in cuvinte.

N-ai vazut niciodata cum se lupta cu amintirea ta, cum isi doreste sa te uite dar sufletul ei nu vrea.

Din nou simt ca mi-e dor, imi doresc sa fiu cu tine impotriva tuturor.

Acum ma uit pe geam si zambesc, ca-s totusi amintiri frumoase in care inca ma regasesc...
Si te darami singura, incercand sa te ridici.Cand il vezi in fata ta...simti ca pici.

Cate suspine, nici ea nu mai crede cand spune ca totul va fi bine.

Si acum e la fel, ea nu mai este ea.El e departe, fata nu-l poate uita.

E iar octombrie si ploua marunt, am mai pierdut o vara sperand...

Il facea sa rada in cel mai trist moment, l-a facut sa prinda viata cand privea absent.

In gandul meu mereu te port ca pe un lucru sfant.As vrea sa stiu ca-ti amintesti si tu de noi din cand in cand.

Oamenii vin, raman, pleaca si nu-i poti judeca.dar cand pleaca, pleaca c-o bucata din inima ta.

Sunt singura pe strada si vorbesc cu tine in gand.Imi amintesc cat iubesc sa te vad razand.

Tot ce o sa-mi aduca aminte de tine, am sa inchid si am sa tin pentru mine.

Chiar daca el nu te mai suna, chiar daca nu te mai baga in seama deloc. gandeste-te ca tu ai fost cea mai buna, tu i-ai purtat noroc!

Desi am trecut prin multe suntem inca impreuna! Caci nu poti sa cazi cand tii pe cineva de mana!

Chiar daca prafuit, zambetul o sa imi ramana! E prima poza pe care am facut-o impreuna.

Printre lucrurile mele gasesc o poza de-a ta.Si cu ea in pat adorm, plangand noaptea.

Tu ai invatat-o ca nimic nu se uita, ca nu totul se iarta.Ca maine e o zi in care poti sa mai gresesti o data!

M-ai imbratisat, n-am stiut ca e real, cu tine nu ma astept la un final...

Zile trec, zile vin, iar timpul ma omoara.Plecarea ta subita a inceput sa doara!

Cat e de simpla viata cand noi suntem pe bune.Cate amintiri, cate placeri, cate nopti nebune.

Un singur lucru i-a ramas din trecut, acel mod nebun de a suferi, razand si urland in acelasi timp.

Era o floare incantatoare, raman acum amintiri chinuitoare.Si lacrimile vor mai fi, mult dupa ce trandafirii vor muri.

Victoria este-a celor care cad dar se ridica.Stii, viata este lupta in care nu e loc de frica.

Nimeni n-o sa ne opreasca, atata timp cat incercam, avem mereu o sansa.

Scuza-ma daca sunt prea insistenta dar tu esti un drog, iar eu sunt dependenta?

E prea tarziu pentru regrete.Nu te-a uitat dar nici nu vrea sa te ierte.

Asa ca n-ai cum sa ma ranesti.Cineva, candva era expert in asa ceva.

E omeneste sa lupti sa te ridici.Un inger am in gand, pentru el voi fi aici!
Stii ca ar trebui s'o porti mereu in inima ta. Exista multe ''ele'' dar o singura ''ea''!

Vorbeste mult, e stresanta, e zbuciumata, râde întruna si fara motiv. Prin felul ei de a fi te face s.o adori.

Ma mint ca te simt, dar imi va trece! Orgoliul m'a facut sa devin atat de rece!

Ai vrea sa dai timpul inapoi, sa poti sa stergi orice pata, sa ma mai vezi cum dorm cu tricoul tau macar odata!

Nu mai pune tu atâtea sentimente din prima. Ca în scurt timp te lasa la pamânt mai rau ca heroina.

Erai pe primul loc, niciodata sa nu uiti! Ca pentru tine am renuntat la multe si la multi!

Ma mint si acum, si desi imi este dor, pun orgoliul in fata sentimentelor!

Si da, m’a durut. Era de stiut ca iar am de pierdut.

Eu traiesc…tu stai. Sunt tot ce tu visezi, tot ce-ti doresti si n-ai!

Ma exprim în lacrimi varsate, ascult o melodie si ma las usor pe spate în acelasi pat plin de pacate.

. daca tu ignori tot ce te`nconjoara, asta nu inseamna ca o sa si dispara!"

Credeam in tine mai mult decat in mine! Ti-am dat tot dar n-a fost de-ajuns pentru tine!

Asa s-a risipit o clipa, o zi, un an si ma gandesc la ce-am avut si ce mai am.

Câteodata îmi vine sa renunt, zic ca nu mai pot, dar de dragul tau am putere sa trec peste tot.Te iubesc`!

Nu mai am în viata de pierdut.Am pierdut tot ce iubeam mai mult.

Te rog nu-ti fie teama, totul s-a stins...ce-a fost cu el e doar un subiect închis...

? i-mi amintesc de noi. de tine. de zilele în care totul mergea bine.

? As vrea sa uit tot ce a fost, insa inima nu ma lasa

În privin? a dragostei nu trebuie sa te implici, caci la sfâr? it o sa cazi la pamânt? i va fi greu sa te ridici

? Sunt numai ganduri care zboarã cãtre tine neincetat. Sute de vise inocente care s`au spulberat.

Se întâmpla sa am momente când uit de tot, ma gândesc la el? i simt ca nu mai pot!

? Sfarsitul unui pas. pur si simplu` nu pot ...Pentru tot ce simt acum chiar nu existã antidot!

Dar acum sunt fericita ca am înva? at ce e iubirea chiar daca tu ai plecat.

Eram fericita, împacata cu mine. ca erai aproape? i erai lânga mine.

? Si trebuie sã mint, un alt rol sã joc. Dar de fapt, in suflet la mine e un mare potop

? Am alergat de frica unui gand. Care imi strange amintirile si mi le aruncã'n vant : )

De ce tin la mine atat de multe amintiri? De ce tin la tine atat de mult si tu nu stii?

Ma simt pierduta intr-o lume mare… ma simt tentata sa calc totul in picioare…

Poti sa uiti de tine si sa te-nneci în alcool. Stiind ca sufletul nu se vindeca c-un paracetamol.

Nu tac,nu ma prefac, nu o sa-i satisfac. Pe cei ce îmi pun bete-n roate, pot sa-i scuip în cap.

De ce sa spunem "lasa" când ar fi multe de zis? Sau sa facem la fiecare pas un compromis?!

Si ti-as pune întrebari multe, multe… Da’ stiu ca raspunsurile tale vor fi mereu "…" puncte, puncte.

De ce sa-i las pe altii sa câstige? Eu pot sa aprind dragostea oricând, nu ca altii care o vor stinge

Dar comportamentul tau e la fel de rau. Esti exact ca si mine când vine vorba de iubire.

Sa încerci sa uiti pe cineva iubit, e ca si cum ai încerca sa îti amintesti de o persoana, pe care nu ai vazut-o niciodata.

.Ce nedrept mi se pare momentul acela când realizezi ca ceea ce ti-ai dorit pâna acum nu ti-ar aduce niciun bine.

Stiu ca e greu, dar sunt aici Gata sa te ridic cand simti ca pici Stiu c-astepti perioada in care va fi bine Si cateodata ai impresia ca nu mai vine...

Ti-am zis de atatea ori ca esti totul pentru mine ``Ca sunt alaturi de tine, atunci cand ti`e rau sau bine`!

Un pix, un jurnal si mii de ganduri, amintiri ramase, scrise in acele randuri!

Atunci fa-o geloasa, rupe-i inima, fa-o sa planga, nu o cauta, nu o privi, fii orgolios. Dar atunci cand o vei vedea de mana cu altul, SA TACI.

Te iubea fraiere! Chiar te-a iubit candva, priveste`o dar stai departe, acum nu te mai vrea! E mult prea tarziu pentru regrete, tot ce`si doreste e sa poata sa ierte.

Intelege ca nu vreau doar o relatie de vara, ca inima nu`mi bate doar cand e frumos afara.

As vrea sa nu`mi porti pica. Oricine cade se mai si ridica.

Am ramas aceeasi Fata de care stiai si-atunci...Dar acum nu mai sunt Papusa pe care, când n-o vrei.o arunci.

Dar indiferent cat de tare doare Tu trebuie sa stii ca-i doar o incercare trecatoare!

Cand cineva la care tii pur si simplu pleaca, aminteste'ti ca frunzele, toamna, nu cad pentru ca vor, ci pentru ca a sosit momentul...

Zambeste si treci mai departe...Gandeste.te ca nu a avut nimic aparte!

Imi permit sa visez ca pot s-ajung departe. Caci gropile astea frate te trezesc la realitate.

Nu ne-am nascut în puf, dar ne bucuram de viata. Putem zâmbii daca vrem, în fiecare dimineata!

Imi spuneai ca sunt copilaroasa... Iarta-ma dar copilul asta n-are timp de`o relatie serioasa!

Vino in iad sa vezi raiul meu!

Atat am asteptat, sa vad daca intelegi ca poti sa ai tot ce-ti doresti daca stii sa alegi.

Nu ma atinge, nu plange, si stii ceva? Lacrimile tale numai au de mult efect asupra mea!

Nimic nu e asa cum pare, orice prostie de-a ta ma doare.

"Am ars ce-a mai ramas, zic doar cuvinte simple. Încerc sa-i fac sa înteleaga ca n-o sa ma schimbe! "

Singuratatea te transforma intr-un egoist.De asta inca lupt cu mine insumi. sper sa rezist.

Lasa la o parte problemele tale toate, trage inca un fum si lasa-te pe spate.

adânc în sufletul meu stiam un lucru, si anume câta putere îti dadea dragostea sa distrugi pe cineva.

Pentru ea esti o scrisoare, Care ajunge prea tarziu!

visele sunt ruinate, s`a cam dus speranta. De aceea nu voi mai iubi, ca sa nu`mi complic viata!

Nu exista bun simt doar buna purtare. Nu exista dragoste, doar senzatie de atasare. Nu exista motive doar întrebari fara raspuns. Nu exista liniste doar soapte spuse pe ascuns!

Nu te teme niciodata de umbre, ele arata doar ca exista lumina în apropiere!

Dupa un fum simte si el senza? ia, ca noi preferam tenta? ia, oricare ar fi destina? ia.

nu totul e pierdut când te prabusesti. Viata are jocul ei, însa tu ai regulile tale.

O ultima lacrima curge acum. Voi încerca sa aleg doar drumul cel bun; voi încerca sa uit tot ce odata a fost, amintirile acum ramân fara rost.

nu reununta niciodata la ceea ce îti apartine si nu permite altora sa renunte la tine!

Ca mergi în fa? a sau în spate, Încearca sa traie? ti cu maxima intensitate. Sa nu te schimbi chiar daca vântul bate.

Si visul meu nu are limite, nu. Zboara peste tot, gândeste limpede!

Se grabeste s-ajunga dincolo de ploi, dar pâna atunci mai înfrunta furtuni si noroi.

Acum pot sa ascund fiecare lacrima ce-mi cade pentru ca am crescut. Cica acum sunt mare, iar câteodata nu-mi permit sa arat cât de mult ma doare.

Si stii ca niciodata n-o sa mai fie cum a fost. Si multe lucruri acum nu mai au rost.

Ne-am pierdut prea mult pe piese lente. Eu am glumit, tu ai pus sentimente.

Niciodata nu vei stii cine sunt, ce gândesc, ce visez, ce cred, ce iubesc sau ce urasc.

Va? inea? i de mâna si ea plângea, iar tu priveai în ochii ei de fata rea.

Si zici asa "Las` ca trece, nu te supara!" E baiat bun, o sa îsi revina el cândva!

Asa e în viata, stii, pe toate le platesti!

As face tot fara regrete. Nu ma joc, în joc sunt sentimente.

Si vreau sa uit. Rup pozele, pierd visele. Astazi ma rup de toate.

Si tot ce am sperat, placut, urât sau parasit. S-a terminat ca cica totul are un sfârsit.

Realizez ca nu e corect, dar trebuie sa lupt. Cu zâmbetul asta pervers n-am timp nici sa plâng.

Sunt satula de tine, satula de noi. Stai, nu pleca! Intoarce-te, ia trecutu’ si carati-va amândoi!

Traieste clipa ca e drumul catre rai. Nu e timp sa îti para rau de nimic, numai o viata ai…

Nu poate sa fie totul din matase si satin. De asta tot ce e frumos dureaza al dracu’ de putin …

Sa nu-mi spui ca limita-i cerul când sunt urme de picior pe luna!

Sunt putine momente de pus în rama. Viata n-are mâini, dar uite ca-ti da câte-o palma!

Ea niciodata n-o sa fie în stare sa te raneasca, sa te însele…Si daca ti-a promis chiar o sa te duca la stele!

În lumea voastra falsa, noi zâmbim neconditionat.Mereu împreuna ca o poveste cu un final neterminat.

Daca lasi s-apara sentimente, clar! Devii slab.

Închid usa, sting lumina, trag oblonul si încui. Magazinul meu de vise nu mai vinde nimanui!

Ridica fruntea sus, sterge-ti lacrima, stiu ca te doare. Orice s-ar întampla trebuie sa fii tare!

N-am sa rup în doua pozele în care ne îmbratisam… Fiindca mi-e dor de baiatu’ pe care mai demult îl iubeam!

N'am niciun regret, n'am sperante desarte, ca mi-am pus sufletul pe foaie si am mers mai departe.; x

Totusi mi-e dor de copilarie, mi-e dor de noi. Mi-e dor de zilele-n casa când afara erau ploi. Mi-e dor de tot ce-a durut si acum începe sa ma amuze. Caci amintirile îmi pun zâmbetul pe buze!

Nu e normal, azi ai zambet artificial. desi esti tanar te gandesti la final.

Toti în jurul meu îmi vând complimente, dar numai TU stii sa-mi oferi sentimente!?

Au fost zile in care fara tine nu puteam sa stau, iar dupa cateva luni ai fost doar un motiv in plus sa beau.

Am pierdut tot ce aveam si dupa aceea mi-am dat seama ca nimic din ce am pierdut nu era al meu într-adevar.

Da-mi tigara ca sa trag patru vise iar apoi da-mi un colt de rai ca sa uit de noi doi!

Nu tine de mine sa te fac un om mai bun. Chiar daca eu aprind tigara tot tu o faci scrum!

Ei îi place sa zâmbeasca si sa se veseleasca dar deseori plânge.Ea fuge de trecut, dar întotdeauna se gândeste la el si viseaza sa-l intoarca.Ea nu crede în minuni, dar tot îsi pune dorinte.

S`au adunat cativa ani speram la bine in continuare. Chiar daca au fost si clipe grele. M`au facut sa fiu mai tare!

? Ai plecat cand ne'a fost mai greu, si'asta ma doare. Imi spuneai ca ma iubesti, asta o spune fiecare!
Astea nu-s asa triste :
Fiecare zi pare prea scurta pentru toate gandurile pe care le gandesc, pentru toate plimbarile pe care vreau sa le fac, pentru toate cartile pe care vreau sa le citesc si pentru toti prietenii pe care vreau sa ii vad.

Nu iubesti o femeie pentru ca e frumoasa, ea e frumoasa pentru ca o iubesti
Singura pasiune a lui sunt eu.Restul sunt doar placeri!
Regrete, eu nu am regrete, dar tot ce urasc cel mai mult la tine, E faptul ca te iubesc.
E tarziu sa-mi ceri sa fiu cea de ieri!
}{ Am ales sa traiesc discret in fata taa` Nu ai nevoie sa stii ce se intampla cu viata meaa`.`
Atunci cand vei vrea sa o incanti cu vorbe frumoase, sa-ti aduci aminte ca ea nu mai crede in povesti.
? Spui punct`. Dar Nu se termina Niciodata`! Pentru ca Te atrage ca nici O alta fata`!
I know that we are young` And I know you may love me` But I just can`t be with you like this anymore`
You know that I love you boy`
Degeaba te holbezi la mine ca nu-mi pasa de tine.
Fiecare minciuna de-a ta, e din ce in ce mai jegoasa
Vrei sa ajungi la ea? Na`i ma tu fata de ea
Erau doar amici pana cand s'au sarutat.
mi-aduc amintee` cat de mult ma iubea.Si`si zicea`:Fratee`. nu pot trai fara ea`.
Orice ar fi stiu ca ma iubeste pana la cer` :X Cu sufletul lui de baiat de cartier!
? Mereu vei cauta la ea? Tot ce adorai la mine cândva?
in dorinta de a fi destul de buna pentru tine, am devenit mult prea buna pentru tine.
Am ramas aceeasi Fata de care stiai si-atunci``. Dar acum nu mai sunt Papusa pe care, când n-o vrei.`o arunci
Fitzele mele nu`ti plac, dar pentru mine faci orice`!
zi esti orbit de fericire si ai uitat ca cineva traieste doar pentru tine. Dar maine vei cadea dintre nori si vei privi in urma.Ma vei vedea acolo si vei sti ce inseamna regretul.
Degeaba imi spui ca ma iubesti:X cand u nu imi dovedesti:-J`, asa ca mai bine taki din gura si gaseste alta minkiuna`
A inceput ca o gluma la un suc, prostii.Nu credeam ca o sa vreau sa te vad in fiecare zi!:X
Ea e fata Ta`. Nu stie ce e DragOstea, dar`cand va invata te va Iubi toata Viata.
Te va privi de sus caci pentru ea esti DUS, de-acum o vei visa. Dar nu o vei avea.
Iti place zambetu` meu.Shi kipul meu d copil Iti place cum arat, iti place stilu` meu Iti place ca n`am figuri.Shi ca sunt naturala.Itzi place ca exist si ca sunt reala.
Cand te uitZi la mine Ce regRetZi mai mult? Shansele pe care le-ai avut? Sau lucurile care le-ai pierdut?
A trecut o luna, si vor trece doua, nu avem o relatie monotona Am consumat un gram de iubire si mai avem o tona.
Cand o vei Imbratisa`. Te va Durea`. Pentru ca in Ea`. Se va reflecta`. Doar imaginea Mea`
Rupi o poza cu mine in care ironic zambesc, nici o lege nu poa'sa ma lege ca nu te mai iubesc`.
Ai fost doar o parte din dragostea mea!
O sa ma iubesti intotdeauna, indiferent de ce o sa faci si cu cine vei fi
How deep is your love?; x
Orice baiat merita a 2 sansa. Binenteles cu o alta fata.
Va veni o data vremea cand in urma vei privi.Ai vrea sa reinvie toate bucurii si nebunii. Dar trecutul se ascunde, nu mai vine NICIODATA numai amintirea spune ca : Asa a fost o data!
Te iubea, fraiere! Chiar te-a iubit.Priveste-o acum dar stai departe. Ea nu te mai vrea. E mult prea tarziu pentru regrete. Te-a uitat! Nici nu poate sa te mai ierte.
Vi • Pleci • Mi`e totuna • O sa fie altu`n locu tau • Intotdeauna`!
Nimeni • Nu poate fi la fel ca tine! • Tu imi dai incredere in mine! •
E timpul sa facem lucrurile asa cum le fac baietii : amageste. i si paraseste. i!

Sper ca te-am ajutat kiss!
Si inca ceva:sa nu fi suparat/a, sa te gandesti ca nu merita sa fii suparat/a, orice ar fi!"Don't worry, Be happy happy!

2 răspunsuri:
| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Cel neprihănit arată prietenului său calea cea bună, dar calea celor răi îi duce în rătăcire.
Proverbe 12:26

Nu te împrieteni cu omul mânios şi nu te însoţi cu omul iute la mânie,
ca nu cumva să te deprinzi cu cărările lui şi să-ţi ajungă o cursă pentru suflet.
Proverbe 22:24-25
cum poate sta împreună lumina cu întunericul?
2 Corinteni 6:14

Iubiţi-vă unii pe alţii cu o dragoste frăţească. În cinste, fiecare să dea întâietate altuia.
Romani 12:10

Ce voiţi să vă facă vouă oamenii, faceţi-le şi voi la fel.
Luca 6:31