| Bubuletsss a întrebat:

Vreau si eu statusuri [ nu conteaza categoria ]. Multumesc anticipat.

1 răspuns:
| ela245 a răspuns:

*A friend is one who knows you and loves you just the same.

*A friend is one who knows us, but loves us anyway.

*Nu-mi spune cum sa-mi aleg pretenii. Ma pricep la asta. Ca dovada, te-am ales pe tine.

*Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau Un prieten adevarat
te prinde de mana si iti atinge inima.
Cand imi numar prietenii, pe ea o pun de 2 ori
Si poti sa`mi iei ce vrei. Cand am langa mine toti prietenii mei!
Cand iubesti pe cineva, simti nevoia sa-ti fie aproape
Intamplator, oricine poate iubi
•Ea nu ma dezamageste, ea nu ma minte.Ea ma iarta Arata-mi tu o persoana mai minunata! :X:X

•Zambesc mereu, glumesc mereu dar ce e in sufletul meu Stie doar ea si eu! :X

•Poate chiar stii ce zic sau poate o iei in gluma Dar sunt legata de tine ca un creion de guma! :X

•E langa mine acum, ea`i langa mine oricum! :X

•Fiecare clipa pictata-n roz,.Tre'sa recunosc, iti apartine...Si nici macar eu nu ma cunosc.Asa cum ma stii pe mine.

•Putea de mult sa plece dar ea langa mine a ramas.A fost langa mine cand am facut fiecare pas! :X

•A faithful friend is hard to find; remember man and keep in mind

•A friend in need it’s a frienf indeed

•Daca mamiiii nu ne-a facut surori a stiut dc.Pt ca D`zeu ne-a facut prieteneeee! :X:X

•Adevarata prietenie nu const? în num? rul de prieteni, ci în devotamentul? i valoarea lor.

•Noi vorbim de parca ne-am certa :o Paiiii sa mor de nu-i asa! Cand spuiii "Ce mata faci? Unde dracu esti?" Inseamna ca vorbesti cu prietena pe care o iubesti` :X

•Regret d fiecare data cand ne certam din prostii Ca suntem aman2 ironice si pline de orgolii.

•mi-a zis de atatea ori ca ea e alaturi de mine Mereu, indiferent ca mi`e rau sau bine!

•Prefer sa tin aproape doar persoanele care-mi vor binele.Eu nu numesc prietene toate cretinele! :X

•Lantul problemelor chiar de va continua Ai mare speranta, caci sunt de partea ta!:X

•Prietenii sunt construiti genetic sa te rupa, sa te corupa, Dar tot ei te si educa!

•Inca De Mici Eram De Nedespartit, Impreuna De Dimineata Pana Seara-n Asfintit.Mi-aduc Aminte, Uneori Ne Certam Pe Jucarii.Ne Intristam, Dar Ne Impacam a Doua Zi.

•Niciodata nu ai uitat sa fi LG mine Si eu voi fi la fel mereu LG tine! :X

•Tu ai fost singura care mereu mereu m-a ajutat M-ai salvat cand am simtit ca lacrimile m-au innecat! :X

•Au fost momente grele peste care am trecut. Fara tine langa mine Sigur nu as fi putut!

•Ce aveam de mult avem si acum dar mai intens O prietenie stransa...
+ Vezi raspunsul intreg
Evalueaza / Raporteaza

3 Aprilie 2011 13:06
M3lania a raspuns:
Desi am trecut prin multe suntem inca *PRIETENE* pentru ca nu poti sa cazi cand tii pe cineva de *MANA*!? Te iubesc?!""

NiciOdata n-ai uitat sa fi langa mine…Si eu voi fi mereu, la fel, langa tine; x

Tu ai fost singura care mereu, mereu m-ai ajutat…; xXM-ai salvat atunci cand am simtit ca lacrimile m-au innecat>; D

Prietenia nu tine de mOda.nu e ceva ce se poarta doar sezonul acesta.nu se cumpara si nu se vinde.este insa cea mai buna investitie in aceasta viata

Ele prOvOcator danseaza, pe tOcuri nu pe masa le place bunu` gust si`O dOza de viata.; x
M3lania asculta >>> Evalueaza / Raporteaza

18 Decembrie 2012 18:09
Pat? wa? TsBl? a raspuns:
Cel neprihanit arata prietenului sau calea cea buna, dar calea celor rai îi duce în ratacire.
Proverbe 12:26

Nu te împrieteni cu omul mânios si nu te însoti cu omul iute la mânie,
ca nu cumva sa te deprinzi cu cararile lui si sa-ti ajunga o cursa pentru suflet.
Proverbe 22:24-25
cum poate sta împreuna lumina cu întunericul?
2 Corinteni 6:14

Iubiti-va unii pe altii cu o dragoste frateasca. În cinste, fiecare sa dea întâietate altuia.