| IchBinRazvan a întrebat:

Hmm... O sa incep cu un salut: ma numesc Razvan si am 12 ani. Ceea ce vreau sa va intreb este legat de o fata. O plac mult, parintii nostri se cunosc demult, eu o stiu de la gradinita si ne stim foarte bine. In schimb, ea nu stie ca eu o plac si pana acum suntem doar prieteni. Ei bine saptamana viitoare voi pleca in vacanta cu ea si familia ei si cu ai mei, si ma gandeam daca sa-i spun ca o plac, sau ce sa fac daca ea nu simte la fel pentru mine. Spuneti-mi daca ar trebui sa-i zic, si cum sa-i zic

Dau funda pentru raspunsuri care aa nu contina "Bai putulica mai ai rabdare pana mai cresti" sau prostii de genul :-)

1 răspuns:
| aishastefi8 a răspuns:

Uite si eu trec printr-o situatie asemanatoare, imi place de cel mai bun prieten al meu insa el stie de chestia asta.Ce pot spune...Incearca sa o faci pe ea sa isi dea seama ca o placi.Sau ai putea sa ii spui direct in ultimele zile ale calatoriei si observa cum reactioneaza.Cel mai important e sa ramaneti prieteni deci daca ea nu simte la fel pentru tine incearca sa iti ceri scuze si sa ii spui ca nu vrei sa pierzi prietenia dintre voi.Ba chiar atunci cand ii spui poti incepe astfel ''ceea ce iti voi spune nu vreau sa afecteze prietenia noastra[.]am inceput sa am sentimente pentru tine''