| Clara120 a întrebat:

Imbracaminte din bumbac se recomanda a se purta atat vara cat si iarna.De ce?

7 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Îmbracamintea din bumbac este o alegere sanatoasa,asigura confortul necesar,retine transpiratia,are rezistenta, durabilitate si absorbtie, atat vara cat si iarna.

| bunny112 a răspuns:

Din cauza ca e ceva natural si nu sintetic.iar ceea ce este natural este foarte bun pentru corp caci unele din cele sintetice pot provoca diverse alergii.

| MihaCool99 a răspuns:

Deoarece sa nu transpiri sunt mult mai bune hainele de bumbac.
fundita? plz sunt noua si nu prea am

| Anonim69 a răspuns:

Eu zic ca doar iarna.Vara se poarta inul, matasea, lucrurile cat mai usoare si racoritoare. Bumbacul este cam "plinut" pentru vara.

| pryntesa a răspuns:

Vara nu transpiri in bumbac si iarna tise lipseste de piele.cred ca asta e nust sigur

| Demikristen a răspuns:

Se pot purta si vara.
Dar de exemplu din astea : maieuri, ciorapi, tricouri si pantaloni...
Cam asa.
Iarna este la fel de bine.

| dianaelena142 a răspuns:

Pentru ca este un material natural şi nu transpiri nici iarna, nici vara şi iarna îţi tine de cald fata de un material sintetic.