| eusebiu27 a întrebat:

Imi puteti da si mie niste sfaturi pentru ca sa imi recapatez increderea in mine?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa o "recapatezi"?

fa sport, sportul e mereu o metoda de crestere a increderii in sine

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Ai pe google si pe Youtube destule materiale. In afara de asta - sport ( ajuta la chimia creierului ), cunostinte noi, implicate in domenii noi cel putin de cutura generala ca sa poti purta un dialog pe mai multe domenii ( care te atrag ), perfectionare personala continua de la cum iti faci pantofii la cum pilotezi avionul. Citeste niste biografii cu urcususi si decaderi / urcusuri, i-ati niste modele de viata, dar nu imita pe nimeni. Lista poate fi lunga. Cand incepi sa te pui pe treaba mai descoperi tu modalitati. Eu poate iti spun prostii ca nu m-am straduit petru astea, nu a fost nevoie. Dar increderea e importanta.

| CezaraEM a răspuns:

Buna!
Imi pare rau ca ai ajuns in situatia asta! Ar trebui sa nu stai sa asculti ce zic toti din jurul tau despre tine. Sa incepi sa te iubesti pe tine, cu toate calitatile si defectele tale. Uneori, defectele ne fac sa fim frumosi!
Incearca sa faci sport, sa iesi cu bicicleta prin parc, sa te plimbi prin oras, sa iti cumperi ceva ce iti place.
Incearca sa faci lucruri pozitive, care sa iti bucure sufletul si inima!
Nu sta morocanoasa, trista si negativa.
Fii pozitiva in tot ceea ce faci!
Bafta kiss

| Ωmega a răspuns:

Incearca sa faci activitati pozitive care iti ofera placere si cate te stimuleaza. De acolo va veni si increderea in sine.

| Winddd a răspuns:

Păi, ce te-a făcut s-o pierzi?