| EuCerAjutor a întrebat:

Imi recomandati si mie niste carti care merita citite? Orice gen si orice autorii straini ..multummmmesc sad

Răspuns Câştigător
| BibuxBii a răspuns:

1.Fluturi-Irina Binder
2.O supradoza de moarte-Agatha Cristie (e geniala)
3. Vraciul-Tadeusz Dotega Mostowicz
4.Maitreiy-Mircea Eliade
5.Vara fatala-Mons Kallentoft
6.Sub aceeasi stea-John Green
7.Ce ne spunem cand nu ne vorbim-Chris Simion

9 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

In functie de preferintele si varsta ta, cauta aici :http://clublectura.ro/

suntserios
| suntserios a răspuns:

Spre rusinea mea nu cityesc prea mult, dar o carte care mi a placut foarte mult a fost vraciul de tadeusz dolega mostowicz

| stlucian a răspuns:

Ce varsta ai? Oricum daca-ti plac aventurile Winnetou de Karl May orice de Jules Verne sau Alexandre Dumas.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

~ Miss Peregrine
~ Oraşul Borcanelor
~ Alchimistul
~ De veghe în lanul de secară
~ Codul lui Da Vinci
~ Minunea
~ Fablehaven
~ Jocurile Foamei
~ Pulbere de stele

| ceaiuldetei a răspuns:

Betrand Russell - În Căutarea Fericirii.

E scrisă lejer și nu e greoaie, dar dacă nu te prinde și dorești altceva, alege ceva scris de Rodica Ojog-Brașoveanu. De la ea, ți-aș recomanda volumul „Grasă Și Proastă".

Ai mai putea încerca poeziile lui Marin Sorescu sau Balade Vesele Și Triste semnate George Topîrceanu.

Sau Henry Miller - Primăvara Neagră.

Cu plăcere. : )

| doinitsaandronic a răspuns:

Femeia in alb
Amurg

| PurpleKusH a răspuns:

Citeste 3 intr-o barca 3 pe 2 biciclete e super cartea adica mie mi-a placut mult

| Ds_Kris_1990 a răspuns:

Iti recomand seria "fortele raului absolut" de kelley armstrong in cazul in care iti plac cartile de aventura si sfhappy

| EuCerAjutor explică:

Va muultumesc tuturor.o sa caut toate cartile si o sa vad care imi place muult.