| cuz99 a întrebat:

Imi spune-ti niste statusuri frumoasebig grin. cele mai dargutze primesc fundalove struck

Răspuns Câştigător
| LauraFlorentina12 a răspuns:

Crezi in dragoste la prima vedere sau e nevoie sa mai trec inca o data?

Daca o pasarica ti-a soptit ceva….atunci inseamna ca ai inebunit, pentru ca pasarelele nu vorbesc.

Am oprit o picatura de apa si i-am vorbit de tine, dar ea mica si indiscreta a spus la toti, si acum cand ploua aud numele tau peste tot…

Gelozia nu e lipsa de incredere e frica de a pierde pe cine iubesti…

Pe cate usi gasesti scris "femei" ? si cand intri sunt doar wc-uri…

Cupidon a ramas fara sageti…te rog sa-mi inapoiezi sageata ce am lasat-o in inima ta deoarece am stricat-o degeaba

Dimineata nu mananc, fiindca ma gandesc la tine. La pranz nu mananc, fiindca ma gandesc la tine. Noapte nu dorm, fiindca mi-e foame http://ymstatus.com

Ti-as fura un zambet, ai mai zambi? Ti-as fura un sarut, ai mai saruta? Te-as fura pe tine, ai venihttp://ymstatus.com ?

Da-mi voie sa ma prezint: noua ta prietenahttp://ymstatus.com !

Of, iubire! Tu ai atatea curbe, iar eu nicio frana.http://ymstatus.com .

u iubesc doar lucruri fine: trandafirii si pe tine. Trandafirii dimineata, iar pe tine toata viatahttp://ymstatus.com .

Esti un trandafir crescut in inima me! Promit sa devin aer, apa, pamant ca sa nu ofilesti niciodata! Iar tu promite ca o sa infloresti doar pentru mine http://ymstatus.com !

Se lasă din nou tăcerea în lumea mea… această linişte parcă mă asurzeşte, iar tot ce mă mai ţine în viaţă e speranţa că într-o zi îmi vei şopti că mă iubeşti… aş putea trăi asa o veşnicie… !:Xââ

1. "As vrea sa colorez padurea, Sa pot s`o fac in mii de feluri, Sa pot sa intalnesc iubirea, Ce se coboara dinspre ceruri… "
2. "Te iubesc enorm Te iubesc cand dorm Te iubesc in vis Te iubesc in scris Te iubesc in plans Te iubesc in ras Te iubesc in mers Te iubesc cand cresc Te iubesc mereu Pe cuvantul meu... "
3." As vrea sa fiu zapada ,sa ma topesc pe trupul tau,sa ma evapor si sa ajung in cerurii sa le spun ingerilor k si si pe pamant exista raiul! "
4."E atat de frumos sa gasesti sentimentul pierdut. E atat de frumos sa oftezi dupa primul sarut. E atat de frumos sa iubesti si sa fii iubit."
5."Dragostea e ca un fulg de nea, coboara usor si te face sa tremuri de placere, iar apoi se pierde si se topeste… "o raza de lumina...o urma de durere...un chip de inger suav distrus de-o grea durere:X:X:X:X"
6. "Chiar nu vad cum ar fi o noapte fara zi, chiar nu-mi imaginez cum as fii eu fara tine !
7. "Daca dragoste ar putea fi evitata doar inchizind ochii ,nu as mai clipi niciodata de frica sa nu las vreo secunda fara sa fiu indragostita de tine."
8. "Nu arunca nici o vorba in vant, traieste intens fiecare cuvant… "
9. "Se spune ca vremea e frumoasa atunci cand in suflet e soare.Se spune ca ploaia e mai rece cand in suflet te doare. Se spune ca vantul bate nu atunci cand iubesti?ar cand frunzele se misca, sa stii doar, ca, TE IUBESC! "
10. "Pe malul Marii Negre statea un copilas si-mi spunea de tine ca esti un ingeras. TE IUBESC ! "
11."Dragoste si iubire, doar atat e in sufletul meu, si sunt numai pentru tine "
12. " Dragostea e o sageata ce iti face rani de foc… supara cel ce iubeste… cel iubit isi bate joc ! "
13." Alfabetul incepe cu litera ‘a’, numaratoarea cu ‘1′, tristetea incepe cu o lacrima, bucuria cu un zambet, iar fericirea mea incepe cu tine… "
14."Daca m-ar intreba cineva ce as alege intre viata si tine, as alege viata, iar tu ai pleca suparata nestiind ca viata mea esti tu."
15." Din tot ceea ce-ti daruieste viata, pastreaza intotdeauna ceea ce iubesti cu adevarat si atunci vei sti ca inseamna fericirea… "
16."Strig la cer si fug departe.strig continuu si ma pierd in noapte … acolo unde tu ma astepti sa ne iubim ca doi nebuni"
17."Sa iubesti inseamna sa doresti in fiecare clipa sa-i auzi glasul… rasul, sa iubesti inseamna sa tremuri de neliniste si sa tresari de bukurie, sa iubesti inseamna sa te oferi din toata fiinta ta celui care-ti tine loc de soare…"
18."Dragostea nu are nevoie de cuvinte… Se poate spune Te Iubesk cu o singura privire !"
19."As vrea sa poti sa te vezi prin ochii mei. Numai asa ti-ai da seama ce mult insemni pentru mine !"
20."Te v-oi iubi si atunci cand marile vor seka… Am sa te iubesc si atunci cand stancile se v-or topi… Te v-oi iubi si atunci cand scurs nisipul vietii va fi"
21." Pentru iubire nu se multumeste, in consecinta, n-o sa iti multumesc nici eu. Doar te iubesc sublim si nebuneste, atat de pur, total, nepamantesc…"
22. "Dragostea adevarata e un elixir pe care odata gasit nu trebuie sa faci prostia si sa il consumi pe tot deodata, ci trebuie savurat in decursul unei vieti…"
23. "Daca m-ai intreba cine sunt ti-as raspunde IUBIREA, daca m-ai intreba ce fac, ti-as spune IUBESC, daca m-ai intreba pe cine, as spune PE TINE!"
24. "O simpla Aventura trece in doua luni… O dragostea la prima vedere trece in 2 ani…. O iubire iti schimba total viata…"
25. "Pentru mine iubirea este singurul motiv pentru care mi-as dori sa traiesc o mie de ani… "
26. "Esti atat de dulce atunci cand zambesti, cand razi, cand plangi, cand ma certi, cand ma alinti, cand ma iubesti!"
27. "Sunt stele ce dispar in noapte, dar niciodata nu se sting, sunt departari ce par aproape si inimi tari care inving…"
8. "Tu v-ei fi mereu langa mine, timpul ce trece v-a sta. Si rasaritul cu apusul. .poate se v-or saruta…"
29. "Dragostea e speranta si fara speranta lumea nu ar exista…"
30. "Sa ai curaj sa risti pentru adevarul din inima ta, dar sa nu te minti cand il asculti…"
31."Ceea ce-ti scriu acum nu sunt cuvinte, sunt bucati de suflet si minte, caci dragostea nu se scrie se simte"
32."Iubirea, e un cuvant care te face sa plutesti, sa visezi, dar nimeni nu a spus ca tot ea te face sa suferi. Cand suferi din iubire pierzi toate visele"
33."In lume sunt 8 minuni... 7 dintre ele le stie toata lumea dar pe a 8-a o stiu doar eu... aceea esti tu iubirea mea"
34."Mi te-ai lipit de suflet ca timbrul de scrisoare si nu te pot desprinde caci inima ma doare"
35."I-am cerut lui Dumnezeu o floare si mi-a dat o gradina. I-am cerut un pahar de apa si mi-a dat un ocean. I-am mai cerut un inger si mi te-a dat pe tine"
36. "M-am uitat in portofel si era gol, m-am uitat in buzunar si am gasit doar cateva monede, m-am uitat in inima si te-am gasit pe tine. Abia atunci am realizat cat de bogat sunt"
37."Traiesc pentru tine pentru ca ma faci sa imi bata inima repede atunci cand te vad, traiesc pentru tine si nu imi pasa de ceilalti... Te iubesc pentru ca esti tu, mereu langa mine sau in gandul meu.""
38."Ma culc cu tine-n gand si tot cu tine-n gand ma si trezesc! Lasa-ma sa te iubesc asa cum si visez… "
39."Ai aparut in viata mea ca o puternica raza de soare ce mi-a adus in suflet caldura si gingasia nesfarsita, cu zambetul tau m-ai invatat sa cunosc blandetea pana atunci necunoscuta, sarutul tau mi-a daruit dulceata nemaintalnita, ochii tai senini mi-au aratat ca dragostea exista, iar tandretea si frumusetea sufletului tau mi-au cucerit inima… "
40." O inima am, un singur suflet si o petala de trandafir, tie iti apartin toate trei…

1.Lasa-i pe toti sa vada asta prin statusuri de dragoste, lasa-i sa vada ca te-ai indragostit. Arate-le ca tu o simti, o vezi, o traiesti cu fluturasi si de toate.
2.Iubeste BAIATU care iti spune ca esti ''frumosasa'' si nu 'sexy' Iubeste baiatul care te suna inapoi, atunci cand tu i-ai inchis telefonul in nas Care sta treaz doar ca sa te priveasca dormind... Care te saruta pe frunte Care vrea sa te arate lumii chiar daca nu esti aranjatA, Caruia ii este indiferent daca pe parcursul anilor te-ai ingrasat sau ai slabit Care in prezenta prietenilor te ia de mana Care iti spune mereu ce insemni pentru el si cat de norocos e sa te aiba Iubeste-l pe el, deoarece el te iubeste si probabil k te va iubi mereu
3.Era odata o fata oarba si s-a izolat de toti si toate nu vroia sa stea cu ea decat prietenul ei. Tot ce-mi doresc mai mult e sa pot vedea lumea din jurul meu, spunea ea -Vrei sa te casatoresti cu mine? i-a propus intr-o zi baiatul Nu ma voi casatori daca nu pot vedea La ceva timp, pentru fata a aparut o pereche de ochi donati a putut vedea si in momentul cand s-a uitat la prietenul ei a vazut ca si el este orb-Nu ma pot casatori cu un orb a spus fata si s-a intors sa plece Inainte sa dispara sunetul pasilor ei, baiatul i-a soptit : "sa ai grija de ochii mei te rog" asta o adooor:X
4.erau odata u print si o printesa,ei se iubreau mai mult ca oricine,asa ar trebui sa fac eu cu tine
5.daca m-ar intreba cineva ce as alege intre viata si tine, as alege viata, iar tu ai pleca suparata nestiind ca viata mea esti tu
6.E atat de frumos sa gasesti sentimentul pierdut. E atat de frumos sa oftezi dupa primul sarut. E atat de frumos sa iubesti si sa fii iubit.
7.Hai sa ne inpartim lumea luna mie, stelele tie oceanul mie. Pamantul tie dar mai bine totul tie si tu mie

Ca un om sa iubeasca pe altul e probabil cea mai grea sarcina care ne-a fost incredintata, sarcina suprema, examenul final, opera pentru care toate celelalte sunt doar un preludiu…. Iubirea e un imbold pentru fiecare sa se desavarseasca, sa devina cineva, sa devina o lume el insusi de dragul cuiva. – Rainer Maria Rilke
Funda?

4 răspunsuri:
| cracks54 a răspuns:

Uita-te si tu... Nu are lumea ce face decat sa imi citeasca statusul...; Nu te speria,sunt la spital cu o problema de ceva in inima! Dar nu te speria,nu ii voi lasa sa te scoata de acolo.; Dulce sau amar, cuminte sau vulgar, romanu-i original.

| cuz99 explică:

Va multumesc pentru raspunsuri:*:*

| LadyPink a răspuns:

M-am saturat de voi...
Cei care ma barfitzi...
M-am saturat de voi...
Cei care vreti sa fiti ceea ce nu sunteti...
M-am saturat de tooot
>> NU VA MAI SUPORT!

Colo sus in cimitir
Stau mormintele in sir
Daca faci misto de mine
Fac un loc si pentru tine

hay deranjeaza'ma si sa vezi km iti canta DrAcii live...