| Leea1234 a întrebat:

In anul 1999 (parca)se difuza la televizor un concurs, care era pe o insula si concurentii ii duceau cu o barca...era in limba franceza...si stiu ca erau supusi la mai multe probe care mai de care mai periculoase si scarboase...in final trebuiau sa intre undeva intr-o cusca cu lei si aveau un anumit timp sa scoata din cusca cat mai multe monede... dupa expirarea timpului portile se inchideau si ieseau leii...
cum se numeste concursul?(un link daca se poate...ar fi perfect!)
MULTUMESC

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fort Boyard
http://fort-boyard.france2.fr/index-fr.php?page=accueil

1 răspuns:
| ionut1980 a răspuns:

FORT BOYARD se numeste. Restul il gasesti pe google; te descurci tu...