| Ihatepink21 a întrebat:

In cateva saptamani imi iau la revedere de la orasul meu natal. totusi acolo am crescut si mi-e foarte greu sa ma acomodez cu alta zona, alta locuinta ..plus ca este si la tara.Ce ar trebui sa fac?

3 răspunsuri:
| MeForeverAlone a răspuns:

Fă-ți prieteni noi, sfatul meu.
Caută copii sau adolescenți cu care te poți înțelege, care te pot ajuta să te acomodezi mai repede, care să fie lângă tine când ai nevoie. Câteodată schimbările nu sunt chiar atât de rele. Și de asemenea, ține legătura cu prietenii actuali pentru că, după cum ai spus, acolo ai crescut. Nu poți să te desparți ușor de locul ăla.
Baftă!

| millyca a răspuns:

Nu cred ca e atat de rau sa te muti, poate ca ti se vor mai schimba perspectivele in felul asta. Presupun ca esti la o varsta la care viata isi urmeaza un curs destul de prestabilit. In materie de "ce poti sa faci" se prea poate sa lase de dorit abundentza optiunilor. Exista totusi o gramada de lucruri pe care le poti face si la tara, mai multe chiar decat la oras. De exemplu, eu nu pot sa cresc rosii in balcon. Trebuie sa ai imaginatie.

PS: As trai oriunde, dar sa am acces la Internet si WC (nu latrina in fundul curtii).

| roxanamaria54 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa gandesti pozitiv... Nu te muti degeaba, te muti pentru binele tau! Iti vei face alti prieteni cu timpul si poti vorbi si cu prieteni tai.
Si eu m.am mutat deci stiu cum este.