| мιcυтѕαααα a întrebat:

La americani notele elevilor se pun cu litera. Litera F la americani ce nota inseamna?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!

Litera F=nota 4

Am primit ș eu odată în clasa a 9-a, baftă!

8 răspunsuri:
| NoNameJunior a răspuns:

Înseamnă nota 5.

| Millanteria a răspuns:

F = nota 4!
Am si eu niste colegi cu o tona de "scaunele". Ei sunt "cei mai castigati". Au de unde sa vanda "mobila".laughing

| Diabolique a răspuns:

„F" reprezintă cea mai mică notă în America. Este echivalentă cu nota 4 de la noi.
Numai bine!

| Aide a răspuns:

F=4
d=6
c=8
b=9
a=10
bafta!

| brokenangel2011 a răspuns:

Din cate astiu eu 4.

| mereverzi a răspuns:

Ca sa stie toata lumea inseamna nota 4.

| InSty a răspuns:

Buna asta e sistemul la americani:
Sistemul de notare
Se utilizează sistemul american de notare, adică evaluarea este notată cu litere de la A la F.
Echivalenţa sistemului american cu sistemul românesc o poţi vedea mai jos:
Sistemul american
Puncte

Sistemul român (nota)

A sau A+

echivalent cu

A- sau B+

echivalent cu

B

echivalent cu

B- sau C+

echivalent cu

C

echivalent cu

C-

echivalent cu

F Picat

echivalent cu

I
-

Activitate Incompleta

WD
-

Retragere înainte de data limită, cu anunţarea secretariatului
Un student este considerat promovat dacă obţine o notă de la A la C la fiecare curs. Pentru două note de C obţinute pe parcursul întregului Program, vă rugăm vizitaţi "Probaţiune şi excludere academică".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"D"=7
"E"=6
"F"=5/4
Mai nou, am gasit ca au si notele: "I" si "U", "U" fiind nota 1.
Nota de trecere este 4.