| alexxxxxxxxxx a întrebat:

La ce e bun programul daemon tools lite?

Răspuns Câştigător
| CosMinUtZuuUu a răspuns:

Este un program care "pacaleste" calculatorul ca ai introdus un CD. Spre exemplu daca ai instalat un joc si cand intrii in el iti da eroare si iti cere sa introduci CD original sau ceva de genul introduci jocul in acest program si calculatorul iti va citi jocul fara sa bagi un CD pe care probabil nu-l ai.Mai nou si setup-urile sunt puse in daemon astfel incat cand instalezi bagi setup-ul in program si nu mai e nici un fel de problema.E un program foarte bun si eu ti-l recomandwinking

3 răspunsuri:
| Edw08 a răspuns:

Montarea discurilor virtuale cu extensii precum ".iso" ".ubf"..etc. Pentru instalere programe, CD-uri virtuale jocuri.

| Hasz a răspuns:

Daemon tools lite te ajuta sa montezi un iso pe device

| Skizoo a răspuns:

Buna, Porgramul Daemon tools lite te ajuta sa montezi imagini ale jocurilor.
Nu sti ce sunt alea imagini? iti explic eu
Imaginile jocurilor sunt in cazul jocurilor piratate spre exemplu daca downloadezi un joc piratat iti va aparea ca o arhiva sau cam asa ceva iti pornesti frumos daemon tools si montezi imaginea si atutoman se va porni setupul jocului. Imaginea jocului va fi montata atata timp pana o demontezi. Sper ca ti-am fost de folos fundita puppy dog eyes