| FlorentinaF a întrebat:

La simulare la istorie, am avut sa formulam un punct de vedere referitor la expresionism. Eu am scris spre sfarsit : Parerea mea este... Imi va taia pentru ca am scris asa?

4 răspunsuri:
| Vokii a răspuns:

Nu cred ca iti va taia/depuncta pentru ca tu ti-ai exprimat opinia. Eu am inceput :"Consider ca,.". Oricum simularea asta mi s-a parut destul de usoara, ma asteptam la ceva mai greu. O sa vedem rezultatele pe 12 martie.

| ivanhoe a răspuns:

Si care e pererea ta pana la urma? Asta era cel mai important si tu nu ne-ai spus si noua. E punctul forte pentru cel care iti va corecta lucrarea...Bine, depinde ce ai zis tu acolo...Hai, zi-ne si noua.

| FlorentinaF explică (pentru ivanhoe):

Nu ai inteles la ce ma refeream eu. In general, daca formulam astfel "parerea mea" nu se ia in calcul...

| spn29 a răspuns:

Cu parerea mea ar fi trebuit sa incepi, dar ar trebui sa-ti puncteze oricum si pe simpla exprimare a opiniei, in cel mai rudimentar mod ar fi ea.