| AlexandruIonuț1 a întrebat:

Ma gandeam sa merg in club la agatat, insa nu stiu cum ar functiona avand in vedere zgomotul care face discutiile dificile. Are cineva sugestii bazate pe propria experienta?

7 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

In club se agata greu, sau rar. Pentru ca oamenii raman in grupurile cu care au venit, sau cu care se cunosc cat de cat.
Degeaba bolborosesc unii ca acolo se agata, situatiile sunt foarte rare. Poti agata in discotecile din Costinesti daca ai 14-22 de ani, si cauti doar o aventura de 3 zile. Sau daca mergi intr-o zona studenteasca, cam aceeasi situatie cu Costinesti, dar poate tine mai mult.
In rest, daca esti din Suceava, Alba sau alta zona "inchisa" si mergi intr-unul dintre cluburi, dai de grupuri in care lumea e deja combinata, si ai sanse sa obtii doar scandal, daca incepi de nebun sa dansezi cu vreuna. Plus ca si alea solo sunt foarte arogante in club, resping pe oricine. N-ai cum sa le abordezi frumos, iar legenda lor spune ca IQ-ul clientelor de acolo este foarte jos laughing
E mult mai elegant si de succes sa combini pe aplicatii de dating, sau socializand in timpul liber cu colegii de munca/scoala, largindu-ti grupul de cunostinte. In club e o prosteala superficiala, acolo se merge pentru betie si dans, iar comportamentul participantilor este destul de urat.

| relian a răspuns:

Merge si cu zgomot, daca te placi, primul lucru este sa te atraga careva si sa atragi si tu pe respectiva.
E bine si cu zgomot, dansezi acolo, chestii trestii, pipai, si alte alea, chestii ce nu leai face daca stai asa in liniste laughing

Sugestii? Daca arati bine, daca esti atragtor, aia e tot ce trebuie, restul vine de la sine.Vine fata daca tu nu te duci, mai ales de esti barbat fatal, mortal laughing

| Hyperion7 a răspuns:

In club nu prea găsești fete serioase sau daca găsești,cam puține.
Ideal ar fi sa mergi acolo dacă chiar nu ai niciun skill al comunicării, fiindcă alcoolul și atmosfera te mai poate detensiona și îți poate da curajul necesar să abordezi și mai multe fete,dar doar atât.
Daca ai papagalul la tine, poți încerca să combini in biblioteci, cofetării, muzee etc, locuri unde poți să îți expui și partea interesanta daca o ai legata de acel domeniu(spre exemplu la muzeu poți să îi spui că tu știi in ce an a avut bătălia de la Posada și ce s-a întâmplat acolo, privind un exemplar în miniatură de lupta sau la biblioteca ii poți spune că ai citit cartea ei preferata și că te-a impresionat —Atentie! Daca nu te pricepi sau nu știi, încearcă să compensezi altfel, pentru că așa își va da seama că minți și nu ii va placea)
Sau mai poți încerca să combini online și apoi să îi propui sa va vedeți Intr-un loc fun.
Bafta!

| StoicAnalysis a răspuns:

In cluburi nu trebuie sa vorbesti. E de ajuns sa bei 2-3 beri, si sa dansezi langa o fata pe care o vezi singura. Daca da semne ca nu te vrea in preajma ei, mergi la alta. E si normal ca acolo nu mergi sa vorbesti, ca nu esti in restaurant. In cluburi mergi sa te distrezi si sa bei cat poti si cu cine apuci. De obicei in cluburi te duci la agatat cand vrei sa f*** atunci pe moment. Si majoritatea fetelor care merg singure acolo sau cu prietenele lor, stiu si ele asta, deci nu e nevoie sa vorbesti.

| carevaescu a răspuns:

Da. Mai bine stai acasă ca un om respectabil și încerci să îți găsești o parteneră respectabilă.

| CuStimaSiRespect a răspuns:

La fel mă gândeam și eu, cum ai putea să agăți pe cineva în acel zgomot și balamuc, ce să mai ducă și la o relație stabilă?
Plus că de obicei cluburile sunt frecventate de cocalari și pițipoance, ei nici nu trebuie să facă conversație, doar trebuie să pună cheile de la BMW și telefonul pe masa de la bar cu mărul deasupra.
Plus că poți să dai peste vreun bețiv care are impresia că te-ai dat la prințesa lui și sare la bătaie.

În ziua de azi e mai ușor online, îți faci niște poze de profil mai stilate și trimiți cât mai multe cereri de prietenie.

| SamsungElectronics a răspuns:

Bună dimineața

îți zic sa nu mergi în club, pentru ca acolo sunt doar c***e și p******e, mai bine ai merge într-o cafenea sau prin diferite locuri cum ar fi, cofetări sau de exemplu parcuri sau fast-food-uri, și îți recomand să cunoști mai multe persoane și asa nu vei ști de unde sare iepurele, eu îți zic sa nu mergi în club, doar îți zic, dacă vrei sa mergi du-te, eu doar ți-am zis.

Salut, sa ai o zi frumoasa.