| anonim_4396 a întrebat:

Mersul e role te ajuta sa slabesti?

21 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Te ajuta dar ai nevoie si de o alimentatie saraca in calorii.

| Corina a răspuns:

Mersul pe role implica si el un oarece efort, deci in consecinta se vor arde si ceva calorii, dar nu cred ca fara o dieta adecvata vei avea rezultate performante.

| Black_Cherry a răspuns:

Da.am o colega care destul de grasa. vara trecuta a mers in fiecare zi cu rolele in vacanta si a slabit big grin

| Puiutz a răspuns:

Noua asa ne-a zis proful de sporthee hee.
Ajuta la picioare si iti formezi fese frumoase.

Si eu o sa incep sa ma dau cu prietenele, a venit vremea buna\dancing.

| 334499 a răspuns:

Dap

| <3dark-shadows<3 a răspuns:

Buna intrebare, eu una nu stiu. Dar cred ca nu strica cu nimic, si este mai sanatos de cat credem noiwinking

| YoAnNa a răspuns:

Normal! Te face sa-ti incordezi piciarele. Slabesti la picioarewinking

| Andre a răspuns:

Eu merg in fiecare zi cu rolele si deja sunt putin mai slaba bineinteles cu scoala am renuntat la dieta

| coosmin24 a răspuns:

Este un sport care la randul lui necesita efort si prin efort pierderi de calori, cred ca ajuta dar nu foarte mult.

| ihaterain a răspuns:

Da foarte mult!
cel putin jumatate de ora pe zi face bine!

| ;x^..::pasTiluTza`))::...:x:x a răspuns:

La mine a functionat, dar nu am mancat seara si infiecare zii am iesit si ma`m dat pe role. succes!

| johnny_1840 a răspuns:

Pai si mersul pe jos implica un oarecare efort dar rolele nu te ajuta, mai bine alergatulwinking

| Green a răspuns:

Da, doar daca nu mananci intruna. daca tii si o cura de slabire usoara, vei slabi sigur.

| ScLiFoSeL a răspuns:

Da... dar iti provoaca febra musculara la picioare

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mergand in fiecare zi cu rolele si fara nici o dieta dar nu am mancat dupa ora 6 nimic, am slabit 6 kl intr o luna si mi am tonifiat tot corpul.Deci mersul cu rolele este un sport fff eficient pentru slabire si tonfiere.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te ajuta intr-un fel... dar pootzin acolo. hmm. putin...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am slabit folosin rolele aproape zilnic, normal can e timpul frumos

| lolisor a răspuns:

Cu rolele slabesti mai mult decat cu alergatulwinking. in 30 de min cu rolele dai jos in jur de 400 si cv de calorii.

| lolisor a răspuns:

ALEGE TIPUL DE ACTIVITATE: alergatul
INTRODU TIMPUL:30
minute
Calculeaza caloriile
341.3 Calorii
consumate

ALEGE TIPUL DE ACTIVITATE: patinaj pe role
INTRODU TIMPUL:30
minute
Calculeaza caloriile
409.5 Calorii
consumate

| disturbed a răspuns:

YoAnNa, nu slabesti la picioare neaparat. off, ce creduli sunteti in miturile gen "faci abdomene, scapi de burta"