| Cristina788 a întrebat:

Mi-am facut un nou prieten si prietenii lui imi spun despre el ca iubeste pe alta ca isi bate joc de mine... eu nu stiu ce sa cred? pe el sau pe prietenii lui? de unde imi dau seama daca cu adevarat are alta?

6 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Se poate intampla ca prietenii lui sa fie sinceri si chiar sa le pese de tine. Dar asta nu o poti lua ca atare. Trebuie sa pui in comparatie si felul in care se comporta de obicei fata de tine. Daca vezi ceva urme de ostilitate inseamna ca fac misto de tine, sau de relatia voastra si de el implicit. Eu am cunoscut o fata care m-a atentionat asa si chiar nu pot decat sa o apreciez. E un gest frumos. Vezi si tu cum se comporta el si incearca sa faci legaturi. Dar ai grija sa nu fii paranoica si sa vezi in orice face el ca te inseala.

| Razvan a răspuns:

Raspunsul se afla la elwinking
E posibil ca prietenii lui sa aiba dreptate si chiar sa fie indragostit de o alta fata.La fel de posibil cum e ca lor sa placa sa bage strambehappy

| Brotacelu a răspuns:

Verifica singura, nu te lua niciodata dupa alti ca nu stii ce le poate mintea

Distractie placuta :*

| shadovv a răspuns:

Hmmmm... thinking grea intrebare;
incearca sa vezi cum se comporta cand e cu tine (daca se uita dupa alte (. Y. ) ) si incearca intr un fel sa l intrebi dar mai ascuns.

| M3ntosana a răspuns:

Pune o prietena d a ta in care ai incredere in ea si vezi daca acc sa fie impreuna cu ea.si o sa iti dai seama singura daca te iubeste sau nubig grin

| LovelyMan a răspuns:

N-ai de cat sa ai putina rabdare si sa vezi cum se comporta in relatie.
Daca va fi ceva dubios la mijloc, va iesi la iveala pentru ca astfel de lucruri nu se pot ascunde prea multa vreme. Ar putea la fel de bine ca ei sa nu te suporte si sa isi bata ei joc de tine, implicit de el.
Si nu in ultimul rand, legat de ce spun prietenii lui: "fara foc, nu iese fum"!
Ai grija!